خبر

کارتن بسته بندی در کمکهای بشر دوستانه جنگ غزه و اسرائیل چقدر مفید بود؟

کارتن بسته بندی در کمکهای بشر دوستانه جنگ غزه

کارتن بسته بندی در کمکهای بشر دوستانه جنگ غزه و اسرائیل چقدر توانست از این مصیبت کم کند؟ کارتن بسته بندی اگر نبود چطور میشد مواد غذایی سنگین و سبک را با دیگر محموله های کمک بشر دوستانه به غزه و اسرائیل ارسال کرد؟ تجهیزات پزشکی و دارویی را باید درون چه نوع کارتن مقوایی، با چه متریال اولیه ای بسته بندی کرد تا کاملا سالم و بهداشتی به مجروحان هر دو طرف ارسال شود؟ آیا استفاده از تکنیک های جدید تولید کارتن های مقوایی مانند تعبیه شدن سوراخ در کارتن های مخصوص مواد غذایی برای دسته دار شدن یا استفاده از منقسم ( جداکننده ) برای جاگیری بهتر کالاهای مختلف، در حین حمل و نقل و جابه جایی بسته بندی به غزه و اسرائیل لازم اند؟ برای رسیدن به پاسخ این سوالات و بیشتر درمورد نقش کارتن های مقوایی در مواقع درگیری و بحران جنگ، تا انتهای این محتوا با ما همراه باشید.

نقش کارتن بسته بندی در ارسال کمک های بشر دوستانه به غزه

مردم بی گناه غزه سال هاست که در معرض درگیری و بحران های جنگیِ تهدید کننده، بخاطر خواسته های مقامات کشورشان بوده اند و نیازمندی یکسانی را از نظر غذا، آب و دارو تجربه می کنند. تصور کنید، میخواهید در محموله بعدی کمک مردمی به غزه با ارسال روغن مایع و جامد سهمی داشته باشید. آیا میتوان این نوع کالا را داخل گونی یا مشما بسته بندی و ارسال کرد؟ بیایید کمی دقیق تر به این مسئله نگاه کنیم، آیا میتوان درون این دو بسته بندی از کیفیت محصول در برابر خسارت های ناشی از نورِ خورشید و تکان خوردن های شدیدِ کامیون‌های ارسال کننده کمک های مردمی محافظت کرد؟ قطعا نه!

یکی از کاربرد های اولیه کارتن مقوایی بسته بندی و حمل اقلام ضروری برای کمک به مردم مظلوم جنگ زده است، به دلیل ویژگی تطبیق پذیری و سفارشی سازی در ساخت جعبه های کارتنی و مقوایی، میتوانید تا 23 و 26 عدد روغن و کالاهای مقوی دیگر را درون این بسته بندی ها برای آنها ارسال و مانع از سوء تغذیه آنها شوید. همچنین یک بسته بندی با کیفیت سرعت بسیاری به حمل و نقل و انبار داری کالا می بخشد.

مزایای استفاده از جعبه های مقوایی کالاهای مختلف برای کمک به مردم غزه

کارتن بسته بندی در کمکهای بشر دوستانه جنگ غزه

استفاده از کارتن مقوایی برای بسته بندی کالاهای مختلف مزایای زیادی را شامل میشود، به ویژه هنگام ارائه کمک های بشر دوستانه به مردم غزه که در ادامه مهم ترین آنها را نام خواهیم برد.

 • استحکام و مقاومت
 • لیبل زنی
 • سرعت بخشیدن و سهولت در انبار گردانی
 • مقرون به صرفه
 • سازگار با محیط زیست

استحکام و مقاومت

جعبه های کارتنی ( سه لایه و پنج لایه ) و جعبه های مقوایی که از مقوای ایندربرد یا پشت طوسی ساخته شده اند، قوی‌ترین و مستحکم ترین راه حل بسته بندی کالاهای مختلف اهدایی از طرف خیران به مردم غزه هستند. هر دو بسته بندی در برابر آسیب های احتمالی مختلف، حتی رطوبت در حین مسیر، به بهترین نحو از کالای درون خود محافظت می کنند که صفر تا صد آنها در یک کارخانه کارتن سازی مجهز میتواند تولید شود.

لیبل زنی

به دوران کرونا فکر کنید، آن زمان ملاک سالم و بهداشتی بودن یک کالا، قرار گرفتن آن داخل یک بسته بندی کارتنی بود، نه مشمایی یا هر بسته بندی دیگری. تولید کنندگان نیز از این فرصت استفاده کرده و با درج لیبل های مد نظر خود از نوشته های مذهبی گرفته تا پیام های امید دهنده روی کارتن، به نوعی باعث جلب افزایش اعتماد به زندگی می‌شدند. این لیبل ها روی کارتن های مقوایی کمک بشر دوستانه به مردم غزه به صورت متنی یا برچسب که نشان دهنده نوع محصول نیز هستند، به اعضای هلال احمر کمک می کنند تا راحت تر هر جعبه را بین خانوار‌ها توزیع نمایند.  همچنین، روی بسته بندی کمک های بشر دوستانه نیز میتوانید با پیام های امیدوار کننده، ثانیه ای لبخند روی لبان آنان بیاورید.

سرعت بخشیدن

سرعت بخشیدن به حمل و نقل و جابجایی در این برهه حساس خیلی میتواند مهم باشد. زیرا کالا های اساسی نیازمندان کمک های بشتر دوستانه در اکثرا مواقع با معطلی به منطقه آنها میرسید و اگر بسته بندی مناسبی نداشته باشد در بارگیری و انبار داری، این کندی دو چندان میشود. وجود کارتن بسته بندی مقوایی بسیار به این موضوع سرعت می بخشد.

مقرون به صرفه

از آنجایی که همه روزه کشور های مختلف برای مردم غزه و اسرائیل کمک های مختلف ارسال میکنند، برخی سود جویان از این فرصت استفاده کرده و کارتن هایشان را با قیمت بسیار زیادی در بازار عرضه میکنند. اما در جعبه سازی های معتبر، فردی که 10,000 عدد جعبه سفارش میدهد، هزینه نهایی سفارش او بسیار کمتر از کسی است که 1000 کارتن مقوایی سفارش داده است. برای بسته بندی کمک های مردمی، همیشه سفارش کارتن در تیراژ بالا بهترین و هوشمندانه ترین تصمیم است.

سازگار با محیط زیست

همان طور که میدانید کارتن از کاغذ و مقوا تشکیل شده است و بازیافت این نوع بسته بندی هم هزینه کمتری دارد و هم با سرعت بالایی صورت میپذیرد و همچنین عارضه ای برای محیط زیست ندارد.

برای کمک به مردم جنگ زده چه کالاهایی را داخل کارتن مقوایی قرار دهیم؟

برای کمک به مردم مظلومِ جنگ زده همچون غزه، باید بدانید که این افراد به دلیل شرایط و بحران های جنگی، در حال حاضر در مکان های امن موقتی زندگی می‌کنند و نمیتوانند داخل صف برای گرفتن مواد خوراکی یا پوشاک منتظر بمانند، زیرا ممکن است هر لحظه جانشان به خطر بیوفتد. بهترین بسته بندی، کارتن مقوایی است که میتوان درون آن هر تعداد کالایی یک خانوار را قرار داد، حمل هر کالایی درون کارتن های مقوایی به راحتی و بی خطر است. و همچنین میتوان مشخص نمود هر کارتن بسته بندی برای چند نفر آدم مفید است.

مواد خوراکی و غذا

وقتی صحبت از غذا میشود، قرار دادن وعده های سالم و غنی از پروتئین که میتوانند برای چند ساعت باعث سیری فرد شوند، ضروری اند.

میان وعده های مفید، مغذی و سرشار از پروتئین شامل:

 • تن ماهی 
 • کره بادوم زمینی
 • پنیر
 • آجیل
 • سیب یا موز
لوازم بهداشتی

حفظ بهداشت فردی در بحبوحه های جنگ میتواند مشکل جدی باشد. بنابراین قرار دادن موارد زیر، درون کارتن مقوایی چهار درب را فراموش نکنید.

 • دستمال مرطوب
 • وازلین
 • جعبه کمک‌های اولیه
 • مسواک و خمیر دندان
 • ماسک صورت
 • برس مو یا شانه
 • صابون و شامپو

در نهایت، قرار دادن کالاهای زیر درون یک کارتن بسته بندی مخصوص با لیبل مواد ضروری، برای هر فرد جنگ زده لازم است.

 • چراغ قوه
 • کیسه خواب
 • پتو
 • جوراب ضخیم
 • دستکش گرم
 • ضد آفتاب

جمع بندی

در این مقاله درباره نقش کارتن بسته بندی در کمکهای بشر دوستانه جنگ غزه و اسرائیل صحبت کردیم و نکات تکمیلی را در خصوص کالاهای مورد نیاز این افراد بیان نمودیم. امروز کشور هایی سرتاسر جهان مانند ایران، امارات، قطر، مصر، ترکیه و غیره به این دو کشور کمک های خود را ارسال می کنند که خوشبختانه این کمک ها به اندازه 70 درصد از مردم رسیده است که همه آنها در کارتن های لایه دار مقوایی با چاپ پرچم های هر کشور بسته بندی شده اند.

4.5/5 - (2 امتیاز)

1 دیدگاه در “کارتن بسته بندی در کمکهای بشر دوستانه جنگ غزه و اسرائیل چقدر مفید بود؟

 1. محمد دیده بان گفت:

  خوش به حال بازیافتی های اونجا که کلی کارتن تو خیابون رها میکنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *