جعبه محصولات برکت

جعبه محصولات برکت یکی از بسته بندی هایی است که برای واکسن کووید-۱۹ استفاده میگردد. این بسته بندی ها که طبق استانداردهای بهداشت جهانی توسط شرکت کارتن سازی آوین پک تولید میشود برای کارخانه شفا فارمد استفاده میشوند.

ar-flag

en-flag

جعبه محصولات برکت

جعبه محصولات برکت یکی دیگر از کارهایی است که کارتن آوین موفق یه تولید آن شده است. همانطور که میدانید با درگیری و شیوع ویروس کرونا در کل جهان، همه کشورها به گونه ای سعی در تولید واکسن این بیماری داشته اند تا بتوانند از آمار صعودی مرگ و میر آن جلوگیری کنند. طبق آمارهای موثق جهانی برای بیمارهای واگیر همچون: آبله، آنفولانزا و جدیدترین آن که کووید-۱۹ است واکسینه شدن بهترین و در مواردی تنها ترین راه حل برای رفع و ریشه کن شدن بیماری است. در این خصوص کشورمان نیز دست به کار شده و در تلاش است با تولید انواع واکسن ها و تست آنها، بهترین نوع را برای تزریق همگانی به تولید انبوه برساند.

بیشتر بدانید: جعبه دارویی و انواع بسته بندی دارو

نوع و طراحی جعبه محصول

محصولاتی که در بیمارستان ها و کلینیک های تخصصی استفاده میشوند و با جان انسانها سر و کار دارند در تمامی مراحل از تولید خود محصول تا پایان بسته بندی آنها می بایست از نظر بهداشت تایید شده باشد و در موارد صادراتی طبق استانداردهای بهداشت جهانی و اصولی تولید و ارسال گردد. دلیل اینگونه حساسیت ها آن است که این نوع محصولات مستقیما با افراد و انسانهای بیمار سر و کار دارند و اگر در حین تولید یا در مرحله بسته بندی دچار آلودگی شوند حال بیماران را به مراتب وخیم تر میکنند. بنابراین، استرلیزه کردن آنها در تولید و بسته بندی الزامیست.

جعبه هایی که توسط آوین پک تولید شده است برای کارخانه شفافارمد تحت عنوان برند برکت میباشد. درون این جعبه ها واکسن کرونا قرار میگیرد و برای تزریق به بیمارستان ها و کلینیک های مخصوص این کار توزیع میگردد. جنس این جعبه ها از مقوایی ایندربرد با گرماژ ۳۰۰ گرمی میباشد که مقاومت و استحکام خوبی به جعبه موردنظر میدهد. مقوای ایندربرد که به مقوای بهداشتی نیز معروف است برای محصولاتی همانند: قرص و کپسول، واکسن، ماسک و دیگر لوازم و تجهیزات پزشکی استفاده میشود.

جعبه واکسن کووید-19 برکت

بیشتر بدانید: نمونه جعبه و کارتن بسته بندی انواع محصولات

کارتن آوین با توجه به این نکته که منگنه و دخیل بودن هر نوع فلزی ممکن است محصولات درونی را طی اکسیداسیون منگنه یا فلز استفاده شده دچار آسیب کند، جعبه های آنرا به صورت ته قفلی (درب دارویی) تولید کرده است که بدون نیاز به هیچ نوع اتصال دهنده در قسمت انتهایی درون یکدیگر قفل شده و شکل جعبه را به خود بگیرند.

یکی دیگر از ویژگی هایی که جعبه واکسن کووید-۱۹ که توسط کارتن آوین تولید شده است، مدل لاک باتم ( lock bottom) میباشد که در ادامه میخواهیم درباره این موضوع و مدل توضیح دهیم.

جعبه لاک باتم چیست؟

این بسته بندی در واقع یک نوع جعبه ته قفلی به صورت نیمه آماده میباشد که با یک فشار کوچک از پهلو به جعبه تبدیل میشود. مزیت چنین جعبه هایی این است که برای شکل پذیری آنها نیازی به منگنه نمیباشد و میتواند موارد دارویی همانند: قرص، کپسول و غیره را به خوبی حفظ کند. شاید تا کنون جعبه های قرص و کپسول متعدد را دیده باشید که شما در باز کردن آنها سر در گم میشوید یعنی این جعبه ها به گونه ای تولید شده اند که قسمت درب و ته آن از یکدیگر مجزا نیست. با تولید جعبه های لاک باتم این مشکل به طور کلی حل شده است.

جعبه واکسن کرونا برکت

بیشتر بدانید: محاسبه آنلاین قیمت جعبه و کارتن بسته بندی در کمتر از ۲ دقیقه

کووید-۱۹

ویروس کرونا که با نام کووید- ۱۹ (covid-19) آنرا می شناسید از خانواده ویروس های واگیردار است. این بیماری در اواخر سال ۹۸ به صورت علنی تمام جهان را در برگرفت و افراد زیادی را به کام مرگ کشاند. علائم این بیماری معمولا با تب و لرز، سردرد، از دست دادن حس بویایی و چشایی، حالت تهوع و در موارد حادتر آن با تنگی نفس های شدید همراه است.

در مراحل پیدایش این بیماری ناشناخته و نوظهور حتی پزشکان نیز در تشخیص آن دچار مشکل شدند به دلیل آنکه علائم بسیار مشابهی به آنفولانزا دارد. اکنون نیز درمان قطعی آن کشف نشده است اما واکسن هایی که توسط کشورها در حال تولید و تست است میتوانند تاثیرات مثبتی داشته باشند.

سریع ترین راه انتقال این ویروس در ارتباط بودن با افراد آلوده به ویروس است به همین دلیل رسانه ها سعی دارند تا فرهنگ فاصله اجتماعی را میان مردم ترویج دهند. خودداری از تشکیل مراسماتی مثل عروسی و عزاداری، دورهمی های غیر ضروری، صف های طویل و شلوغی بازارها، تجمع در مراکز درمانی باعث میشود تا سرایت این ویروس میان افراد کمتر شده و زنجیره انتقال آن قطع گردد.

در کنار همه موارد گفته شده مهم ترین عامل پیشگیری کننده زدن ماسک میباشد. ماسک توسط لایه هایی که دارد از قسمت بینی و دهان که تنها راه ورود ویروس به مجرای تنفسی شماست، محافظت میکند.

بیشتر بدانید: جعبه و کارتن بسته بندی ماسک

گروه دارویی برکت

شرکت گروه شفا فارمد که زیر مجموعه گروه دارویی برکت است با استفاده ار دانش های روز دنیا و کمک از خبره ترین متخصصان، در جهت خودکفایی در برخی از موارد همانند آنتی بیوتیک ها، فاکتور رشد و واکسن کرونا فعالیت خود را آغاز کرده است. این شرکت از سال ۱۳۵۷ با تولید آنتی بیوتیک های معروف همانند (آزیترومایسین، اریترومایسین و کلاریترومایسین) و در سال ۸۹ با تولید پنی سیلین در سراسر ایران مشهور شده است.

کارتن سازی آوین پک با تولید جعبه های واکسن برکت فعالیت ویژه ای راآغاز کرده است تا سهمی نیز در نجات جان انسانها داشته باشد. این جعبه ها علاوه بر طراحی منحصربه فرد دارویی دارای کیفیت بسیار مناسبی از نظر بهداشتی میباشند.

راه های ارتباطی با ما: تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *