بسته بندی, لمینتی, وبلاگ

کارتن بسته بندی محصولات برند امسیگ (کالا خواب ، طبی و پزشکی)

جعبه کارتن بسته بندی برند امسیگ کالای خواب و بالش طبی

کارتن بسته بندی محصولات برند امسیگ از جمله تولیداتی است که دارای طراحی‌های جذاب و متناسب با کالاهای درون خود می‌باشد. برند امسیگ متعلق به یک شرکت تولید‌کننده تجهیزات پزشکی در کشور آلمان است. این کمپانی تولیدات مختلف و متنوعی در حوزه انواع کالاهای طبی و درمانی دارد. برای مثال انواع ماساژور‌ها، دستگاه بخور سرد و گرم، تشک‌های طبی گرم و سرد، گوشی‌های طبی پزشکی و … بخشی از محصولات تولید شده در این کمپانی هستند. 

کارتن بسته بندی محصولات برند EMSIG

همانطور که گفته شد این کالاها از کشور آلمان وارد شده و در دسته محصولات وارداتی در کشور ما محسوب می‌شوند. در نتیجه نیاز است که در روند عرضه آن‌ها به مشتریان، دارای بسته بندی های متناسبی باشند. مهم‌ترین اقدامی که وارد کنندگان این کالاها می‌توانند انجام دهند، خرید انواع بسته بندی کارتنی و جعبه مقوایی برای فروش و عرضه این محصولات به بازار می‌باشد.

کارتن هایی که برای کالاها تدارک دیده شده‌اند بر حسب اندازه و وزن آن‌ها هستند. هر محصولی دارای ابعادی است که بعد از ارزیابی‌های دقیق برنامه‌ریزی تولید جعبه آن‌ها به سرانجام رسیده است.

کارتن بسته بندی محصولات برند امسیگ

انواع کارتن بسته بندی محصولات برند EMSIG

مجموعه جعبه‌های کارتنی برند امسیگ که در شرکت آوین پک تولید شده‌اند، موارد زیر هستند:

  • 2 عدد کارتن ماساژور بدن و کمر
  • کارتن بسته بندی ماساژور گردن
  • کارتن بسته بندی بالشتک طبی کمری
  • کارتن بالشت طبی

نوع چاپ محصولات برند امسیگ

شیوه چاپی که برای تولید جعبه های کارتنی برند امسیگ انتخاب شده است، افست می‌باشد. زیرا این بسته بندی‌ها نیازمند طراحی های گرافیکی پیچیده و پر از رنگ و متن بودند که جز با تکنیک افست امکان چنین تولیدی وجود نداشت.

در این روند با استفاده از پوستر مقوایی، روی ورق های کارتنی را لمینت کردند و کارتن لمینتی تولید نمودند. نوع برش های این جعبه های کارتنی به دلیل اینکه با دستگاه دایکاتی انجام شده‌اند، بسیار دقیق است و در دسته جعبه کارتن دایکاتی قرار می‌گیرند.

مدل جعبه کارتن محصولات EMSIG

مدل 4 عدد جعبه کارتنی این برند، درب دارویی است که درب آن‌ها نیز دارای یک چفت یا قفل می‌باشد. همین موضوع باعث می‌شود که در هنگام جا به جایی به راحتی درب آن‌ها باز نشود و محصول با حفاظت کاملی درون آن قرار گیرند.

علاوه بر آن، جعبه های کارتنی این برند ( به جز یک مورد ) دارای دسته نیز هستند. دسته‌هایی که برای این جعبه های کارتنی تدارک دیده است پلاستیکی می‌باشند. بنابراین روند حمل و نقل آن‌ها بسیار ساده خواهد بود.

یکی از جعبه های کارتنی برند امسیگ در مدل کیبوردی تولید شده و دسته‌ای نیز برای آن طراحی نشده است. این مدل نیز اساس درخواست مشتری انجام شده تا کالا به درستی داخل جعبه کارتنی قرار گیرد.

جعبه کارتنی محصولات امسیگ

روند طراحی جعبه های کارتنی

طراحی‌هایی که برای این بسته بندی ها انجام شده، دارای متن بسیاری می‌باشد که روی جعبه آمده است. این متن‌ها در واقع اطلاعاتی است که در زمینه محصول یا کالای درون آن و نیز برند تولید کننده، به مشتریان ارائه شده تا بتوانند موضوعات مهم درباره آن‌ها را بدانند. تمامی متن‌ها نیز به زبان لاتین آمده و نگارش به زبان پارسی روی آن مشاهده نمی‌شود.

جنس جعبه کارتن تجهیزات پزشکی برند EMSIG

ورق کارتنی‌ای که برای تولید این جعبه کارتنی انتخاب شده دو لایه یا سینگل می‌باشد. خوش‌بختانه به دلیل این که روی آن ورق کارتن یک لایه لمینت آمده، این جعبه مقاومت خوبی برای حفظ کالاهای درون خود دارد. در نتیجه در مسیر نقل و انتقال کالاها هیچ آسیبی به آن‌ها وارد نخواهد شد.

در شرکت‌های کارتن سازی یکی از مهم‌ترین مواردی که در برنامه‌ریزی تولید یک جعبه در نظر گرفته می‌شود، وزن و ابعاد کالا است. در نتیجه این موضوع روشن می‌کند که دقیقا باید چه نوع ورق کارتنی انتخاب شود تا به بهترین خروجی دست یابیم.

خاتمه

در بخش‌های مختلفی که در این مقاله آمد، به توضیحاتی درباره انواع جعبه های کارتنی بسته بندی محصولات پزشکی برند امسیگ پرداختیم. این جعبه‌ها کاملاً به شکل سفارشی و متناسب با درخواست مشتری طراحی و تولید گردید. خوش‌بختانه تمامی برنامه‌ریزی‌هایی که در روند جعبه سازی انجام شد، در نهایت منجر تولید جعبه هایی با کیفیت گردید که برای بسته بندی این محصولات بهترین گزینه محسوب می‌شوند.

5/5 - (3 امتیاز)
author-avatar

درباره زهرا خمسه

واژه‌ها، جذاب‌ترین اسباب‌بازی دنیا هستند. دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا این فرصت رو برام فراهم کرد از طریق بازی کردن با واژه‌ها جهان تازه‌ای رو تجربه کنم...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *