جعبه لمینتی

نحوه محاسبه قیمت ورق کارتن طی یک فرآیندی و با در نظر گرفتن عواملی انجام می پذیرد که در ادامه درباره آنها توضیح خواهیم داد. جعبه های کارتنی مقوایی با طرفداران زیادی که در میان تولیدکنندگان پیدا کرده اند، گزینه ی مناسبی برای پک محصولات در بازارهای داخلی و خارجی محسوب میشوند.

مزایای بسته بندی های کارتنی و مقوایی

از آنجایی که هر تولیدکننده خواستار این است محصولاتش چه در بازارهای داخلی و خارجی دچار آسیب نشده و حداقل ضایعات را داشته باشند، دوست دار پک هایی هستند که این اطمینان را به او بدهند. بسته بندی های کارتنی و مقوایی در ابعاد و اشکال مختلف، قابلیت چاپ بالا و آسان تر بودن حمل و نقل از محبوب ترین گزینه ها محسوب میشوند.اکثر تولیدکنندگانی که در بخش صادرات فعالیت های پررنگی دارند از بسته بندی های لمینتی استفاده میکنند زیرا اینگونه پک ها با زیبایی خاصی که از کیفیت چاپشان حاصل میشود در فروش محصولات نقش چشمگیری را ایفا میکنند.

عوامل موثر بر قیمت کارتن

عوامل متعددی بر روی قیمت کارتن تاثیر میگذارند که درباره هر کدام توضیحات مختصری را خواهیم داد که تولید کنندگان با خواندن این مطلب اطلاعات خوبی را کسب نمایند و بتوانند بهترین بسته بندی را برای محصولاتشان سفارش دهند.

بیشتر بدانید: نمونه جعبه و کارتنی های بسته بندی انواع محصولات

برای سفارش یک کارتن ابعاد آن (طول، عرض و ارتفاع) بسیار مهم است که مشخص میکند جعبه ی شما به چه مقدار کاغذ احتیاج دارد. داشتن سایز مورد نظر در محاسبه قیمت از ملزومات است، بعد از سایز و ابعاد کارتن جنس ورق و نوع کاغذ استفاده شده باید عنوان شود که تولید کننده بداند چه محصولی را تولید کند. لایه های کارتن (رویه، میانی و فلوت ها) همگی در محاسبه قیمت نقش دارند. برای مثال اگر کارخانه ای قصد سفارش کارتن ۵ لایه را دارد می بایست کاغذ رویه، فلوت ها و کاغذ میانی را مشخص کرده تا یک قیمت مشخص به دست آید.

انواع فلوت

نوع چاپ و تعداد رنگ در چاپ: انواع چاپ های متفاوتی بر روی بسته بندی های کارتنی و مقوایی استفاده میشود که در ادامه به طور مختصر درباره هر یک سخن میگوییم.

چاپ سیلک: سیلک نوعی از چاپ میباشد که در آن از شابلون استفاده میشود. در اکثر چاپ ها از طریق سیلندر، کلیشه و زینک استفاده میگردد که به صورت غیر مستقیم است اما در چاپ سیلک به صورت مستقیم بر روی بسته بندی موردنظر درج میشود.

نوع کارتن یا جعبه: کارتن ساده، کارتن لمینتی و مقوایی هر یک در محاسبه قیمت متفاوت اند. برای مثال کارتن های لمینتی که با زیبایی خاص خود در زمینه ی صادراتی، دارای فرآیندی هستند که در مرحله ی اول طرح و مقوای مورد نظر به واحد چاپ ارسال میگردد و چاپخانه طرح ارسال شده را بر روی مقوا چاپ کرده و در مرحله ی بعد اگر نیاز به سلفون باشد، جداگانه انجام میشود که در آخر یک پوستر سلفون شده حاصل می گردد که این پوستر با استفاده از دستگاه های مدرن بر روی کارتن چسبانده میشود.

جعبه های لمینتی صادراتی

چاپ فلکسو: در چاپ فلکسو طرح و لوگوی مورد نظر مستقیما بر روی کارتن چاپ میشود که هزینه ی کمتری را به خود اختصاص میدهد ولی با توجه به محدودیتی که در طرح و رنگ دارد نمیتواند گزینه ی مناسبی برای صادرات باشد چرا که تاثیرات خوبی را در جلب نظر مشتری ایجاد نکرده و این موضوع در فروش تاثیر چشمگیری دارد.

بیشتر بدانید: محاسبه آنلاین قیمت جعبه و کارتن بسته بندی در کمتر از ۲ دقیقه

چاپ افست: چاپ افست از ۴ رنگ اصلی تشکیل شده است که شامل آبی، زرد، مشکی و قرمز و در بعضی مدل ها بسته به نیاز مشتری در انواع رنگ های دیگر نیز میتواند استفاده شود که از طریق زینک بر روی مقوا درج می گردد.

نمونه کارتن ها باچاپ افست

هزینه ی قالب: ممکن است کارتنی که میخواهید سفارش دهید به صورت ساده و یا دایکاتی باشد که قیمت هر یک با دیگری متفاوت است زمانی که کارتنی را با خط و چاک سفارش میدهید دیگر هزینه ای برای قالب صرف نمیکنید اما برای سفارش کارتن دایکاتی با توجه به مدل جعبه مورد نظر، می بایست برای آن یک قالب ساخته شود، در این جا اگرچه تولید کننده در اولین سفارش باید هزینه قالب را هم پرداخت کند اما اگر خواستار تیراژهای بالا از کارتن باشد میتواند مجددا از قالب ساخته شده استفاده کند و برای دفعات بعد هزینه قالب را پرداخت نکنند.

بیشتر بدانید: بسته بندی محصولات و نقش آن در بازاریابی و فروش

سوالات متداول

چرا بسته بندی های کارتنی و مقوایی؟ بسته بندی های کارتنی و مقوایی با قابلیت چاپ بالا و بازیافت پذیری خوبی که دارند میتوانند محبوب ترین انواع پک برای محصولات باشند.

چگونگی محاسبه قیمت جعبه های کارتنی و مقوایی؟ ابعاد کارتن که شامل (طول،عرض وارتفاع) و جنس کاغذ، فلوت ها و لایه های کارتن از عوامل تاثیرگذار در قیمت کارتن محسوب میشوند.

چه نوع چاپی برای صادرات مناسب است؟ چاپ افست که از ۴ رنگ اصلی تشکیل شده است با امتیاز در طرح و رنگ بیشتر، چاپ بهتری را نسبت به انواع چاپ ارائه میدهد که در زمینه ی صادرات طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است.

کلام آخر

عواملی که در این مقاله که گفته شد همگی در نحوه محاسبه قیمت ورق کارتن نقش دارند و توجه داشتن به همه ی آنها یک قیمت اصلی را در زمینه ی جعبه های کارتنی و مقوایی در اختیار تولید کننده قرار میدهد. در همین راستا شرکت کارتن سازی آوین پک با در بر داشتن تیم زبده در بخش های تولید، طراحی و تولید میتواند با مشاره رایگان و در بخش ( تماس با ما ) در خدمت شما عزیزان باشد تا بتوانید با مناسب ترین قیمت بهترین بسته بندی را برای محصولات خود سفارش دهید.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *