وبلاگ

چگونه یک بسته بندی کاربردی و ماندگار تولید کنیم؟

بسته بندی کاربردی دستمال کاغذی

تولید بسته بندی کاربردی و ماندگار باعث افزایش توجه افراد و خریداران شده و در نتیجه به بالا رفتن میزان فروش میگردد. یک بسته بندی کاربردی و ماندگار باید بتواند در ذهن افراد حک شود و ارتباط خوبی میان مشتری و خریدار برقرار کند.

یک بسته بندی ماندگار و کاربردی چه ویژگی هایی دارد؟

تولید بسته بندی کاربردی و ماندگار دارای خصوصیات و ویژگی هایی است که به طور مختصر به چند مورد آن اشاره خواهیم کرد. به نظر شما یک بسته بندی کاربردی چه ویژگی های شاخصی دارد؟

اول از همه باید بگوییم که یک بسته بندی کاربردی توسط شکل و ساختار آن تعریف میشود یعنی اگر شکل هندسی و ساختار آن قابل تایید باشد میتوان نام کاربردی را روی آن گذاشت و موضوع ماندگاری نیز به حوزه چاپ و طراحی برمیگردد.

مرتبط بخوانید: چرا بسته بندی های لوکس را آقای بازاریاب می نامند؟

برای مثال به تصویر زیر توجه کنید، صاحب این گل فروشی که گلهای خود را درون این جعبه های کارتنی و مقوایی قرار داده است، کاربردی بودن بسته بندی ها را به رخ مشتریان میکشد. زمانی که مشتری قصد خرید این گل ها را داشته باشد به راحتی میتواند بعنوان کادو استفاده کرده و یا مثل یک دکوری زیبا کنار خانه اش نگهداری نماید زیرا شکل هندسی این جعبه ها به شکل گلدان میباشد.

بسته بندی کاربردی گل

پس ببینید یک تغییر ساده اما فکر شده به چه میزان میتواند یک محصول را زیبا و شگفت انگیز تر کند.

ساده انگاری: سادگی آن چیزی است که میتوان برای همیشه روی آن حساب کرد. استفاده از طرح و رنگ های شلوغ و ناهماهنگ فقط به مشوش شدن ذهن مشتری می انجامد. طراحی های شلوغ و رنگ هایی که هیچ تناسبی با یکدیگر ندارند، نمیتوانند باعث فروش بیشتر شما شوند پس اگر فکر میکنید که باید طراحی انجام دهید که باعث جلب توجه شود باید بگوییم که گاهی اغراق یا ترکیب بندی رنگی نامناسب میتواند باعث اثرگذاری منفی و معکوس گردد.

انتقال صحیح اطلاعات: یک بسته بندی کاربردی زمانی ماندگار میشود که سوالات طرح شده در ذهن مخاطب را به خوبی پاسخ دهد و به اصطلاح ذهن خوانی کند. مخاطب اکثرا با دیدن محصول درخواست گرفتن اطلاعات مثل تاریخ انقضا، تولید، قیمت، شرکت تولید کننده و برند و نام تجاری میباشد و یک بسته بندی مناسب می بایست چنین اطلاعاتی را روی بسته بندی عنوان کند.

بادوام و مقاوم بودن: پشت دو صفت با دوام و مقاوم دنیایی از سخن وجود دارد. زمانی که محصولات تولید شده در کارخانه ای وارد حیطه بسته بندی می شوند اینگونه انتظار میرود که محصول از شروع بسته بندی شدن تا رسیدن به دشت مشتری که مرحله نهایی یک محصول است سالم و بدون هر گونه آسیبی به دست مشتری برسد.

پس با توجه به نوع محصول بهتر است با کیفیت ترین و مناسب ترین پک برای آن انتخاب شود که این امر به فروشی بهتر و اعتماد سازی مشتری کمک ویژه ای خواهد کرد.

بسته بندی کاربردی و ماندگار

تبلیغات گسترده: یکی دیگر از ویژگی هایی که به آن اهمیت داده می شود، استفاده از پک هایی است که بتوانند بدون نیاز به هیچگونه نیروی انسانی همانند یک استند تبلیغاتی پویا عمل کند. بسته بندی های زیبا و منحصر به فرد همانند فروشنده خاموشی می مانند که تاثیرات مثبت و منفی در ذهن مشتریان میگذارند. این برداشت های مثبت و منفی به طرز استفاده از عناصر زیبایی و به کار گیری رنگ های مناسب در کنار یکدیگر بستگی دارد.

پس در کنار کیفیت و مقاوم بودن خود بسته بندی، می بایست چاپ و طراحی های زیبا برای ماندگاری در ذهن وجود داشته باشد.

چاپ نماد و علامت های جوایز مختلف دریافت شده در داخل و یا روی بسته بندی یکی از مواردی می‌باشد که به قضاوت مثبت مصرف کنندگان نسبت به محصول کمک زیادی می‌کند. برای انتقال صحیح پیامتان سعی کنید همواره از یک طراحی مینیمال به همراه نمادهای مربوطه نهایت استفاده را ببرید.

یکی از مواردی که همواره باید نسبت به آن دقت لازم را داشته باشید پتانسیل بسته بندی در اعلام راه‌های ارتباط مشتریان با برند مورد نظر است. سعی کنید با چاپ آدرس و لوگو شبکه‌های اجتماعی، هشتگ، آدرس وب سایت و… به مصرف کنندگان این فرصت را بدهید که برای اطلاع از محصولات آینده و یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد برندتان اقدام کنند.

اگر به تولید یک بسته بندی کاربردی و ماندگار فکر می‌کنید، کارشناسان آوین پک آماده‌اند تا از طریق مشاوره رایگان در این مسیر شما را همراهی کنند.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *