بسته بندی فست فود

بسته بندی مناسب چطور باعث شناخته شدن محصول می‌گردد و تاثیر بسته بندی محصول در برند سازی تا چه میزان است؟بسته بندی محصول شما تا چه حد توانسته داستان کسب و کارتان را بیان کند؟ آیا باعث جلب توجه هرچه بیشتر مشتریان کسب و کارتان شده است؟شما را تا چه حد از رقبا متمایز ساخته؟ تا چه حد توانسته‌اید از برند سازی کسب و کارتان در جهت آمار حداکثری فروش بهره ببرید؟

بسته بندی محصولات

اگر تا به حال از برند سازی و بسته بندی مناسب برای افزایش سود کسب و کارتان بهره نبرده‌اید متأسفانه باید بدانید که بخش عظیمی از بازار و مشتریان هدف را از دست داده‌اید. خبر خوب این است که می‌توانید با برنامه‌ریزی مجدد و تمرکز روی بسته بندی و برند سازی محصولات دوباره مشتریان از دست رفته را تبدیل به مشتری دائمی نمایید. پس در ادامه با ما باشید تا کمی در مورد این موضوع صحبت کنیم.

بسته بندی محصول در برند سازی

بسته بندی سفارشی محصولات و به دنبال آن استفاده از روش‌های برند سازی امروزه بیشتر از هر زمان دیگری اهمیت پیدا کرده است و باعث ایجاد تفاوت‌های چشمگیری در مسیر حرکت کسب و کار خواهد بود، در حال حاضر مشتریان مقاضی خرید به دنبال چیزی بیشتر از صرفا خرید یک محصول هستند، امروزه مشتریان انتظارات بیشتری را از برند محبوبشان دارند. حال سوال اینجاست که چطور می‌توانیم انتظارات مشتریان را پاسخ گو باشیم؟

بیشتر بدانید: محاسبه آنلاین قیمت جعبه و کارتن بسته بندی در کمتر از ۲ دقیقه

برای رسیدن به این مورد می‌بایست در مورد تجربه خرید مشتریان از محصولاتتان فکر کنید. زمانی که مشتری در فروشگاه با محصول شما برخورد می‌کند می بایست با یک بسته بندی جذاب و هیجان انگیز توجهش جلب شود. بسته بندی محصول شما می‌بایست تا حد ممکن از رقبایتان متمایز باشد تا در قفسه فروشگاه نگاه مشتریان را جذب خود کند. بسته بندی با چاپ اختصاصی برند شما و طراحی و رنگبندی متناسب با محصول، میتواند یکی از راه‌های جذب هرچه بیشتر مشتریان باشد.

چرا باید به بسته بندی محصول در برند سازی اهمیت دهیم؟

به این دلیل که مشتریان شما برای برند ارزش قائل هستند و این امر نشان دهنده این است که شما تا چه حد به محصولی که به فروش می‌رسانید اهمیت می‌دهید. همچنین اهمیت به بسته بندی محصول در برند سازی و احترام به خواسته‌ها و نیاز‌های مشتری در عرضه محصولات باعث نهادینه شدن برند و محصول در ذهن می‌شود و امکان بازگشت دوباره و خرید مجدد توسط مشتریان را افزایش می‌دهد.

حدودا ۴۸ درصد از مشتریان بیان کرده‌اند که اولین برخورد آنها با محصولات مختلف میزان وفاداری به آن برند را مشخص می‌کند، این میزان تقریبا نیمی از مشتریان را شامل می‌شود که دلیل دیگری است تا به طور کامل از مزایای برند سازی و بسته بندی‌های متناسب بهره بگیرید. برند سازی بسیار فراتر از خوب به نظر رسیدن محصول شما در قفسه فروشگاه می‌باشد، بیشترین وظیفه برند سازی افزایش ماندگاری در ذهن مشتریان و اطمینان از بازگشت آنها برای خرید مجدد می‌باشد.

بیشتر بدانید: نمونه عکس جعبه های بسته بندی کارتنی و مقوایی انواع محصولات

۷۸ درصد از مشتریان بر این باورند که کسب و کارهایی که زمان بیشتری را برای تولید محتوای اختصاصی و برند سازی می‌گذارند و به طور کلی برای محصول ارائه شده ارزش قائل هستند بسیار قابل اعتمادتر نسبت به رقبایشان می‌باشند. اما سوال اینجاست که آیا بسته بندی واقعا محتوا محسوب می‌شود و بازتاب دهنده کسب و کار شماست؟ جواب ما بله است. هر چیزی که نام برند شما را یدک میکشد محتوای کسب و کارتان را بیان می‌کند.

نام برند بسته بندی

وقتی که به برندتان فکر می‌کنید هیچ چیز مهمتر از نام و شهرت آن نیست. زمانی که برای طراحی و تولید یک بسته بندی سفارشی صرف می‌کنید در واقع به مشتریان خود گوشزد می‌نمایید که تا چه اندازه به خواسته‌های آنها احترام گذاشته و برای محصول ارائه شده ارزش قائل هستید و این مهم به مرور زمان اعتماد مشتریان و کسب سود بیشتر را به دنبال خواهد داشت.

 بیشتر بدانید: رازهای بسته بندی و بررسی ۱۰ نمونه موفق

تا به حال در این مورد فکر کرده‌اید که تمایز شما نسبت به رقبایتان چیست؟ و یا اینکه چرا باید مصرف کنندگان شما را نسبت به رقبا ترجیح دهند؟ آیا از تمامی فرصت‌های ممکن جهت معرفی محصول و برندتان استفاده کرده‌اید؟
یکی از فرصت‌هایی که می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند بسته بندی محصول در برند سازی محصولات می‌باشد. دیگر نمی‌توان مانند گذشته با یک جعبه قهوه‌ای رنگ ساده و یک برچسب پرینت شده که روی آن جسبانده می‌شد انتظار فروش و یا برند سازی داشت.

بهتر است که تمرکز بیشتری را بر روی بسته بندی محصولات خود قرار دهید و از آن به عنوان یک فرصت در جهت برند سازی نهایت استفاده را ببرید. جعبه بسته بندی دارای شش وجه خالی می‌باشد که میتواند حاوی محتوای کسب و کار و معرفی محصول و برند باشد، پس از این پتانسیل بسته بندی به منظور جذب کاربران و بالا بردن میزان اعتماد به برندتان نهایت استفاده را ببرید.

امروزه به لطف پیشرفت تکنولوژی، بسته بندی‌های مختلفی قابل تولید می‌باشد و آوین پک از پیشتازان این حوزه است. اگر شما نیز برای طراحی و تولید بسته بندی محصولتان نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *