خبر, وبلاگ

چرا بسته بندی های لوکس را آقای بازاریاب می نامند؟

بسته بندی های لوکس

بسته بندی های لوکس را میتوان یکی از راهکارهای ترغیب کننده برای خرید محصولات در نظر گرفت. در این مقاله میخواهیم درباره چرا و چگونگی این بسته بندی های لوکس سخن بگوییم تا متوجه شوید که این امر تا چه اندازه میتواند مهم باشد و چرا باید برای آن هزینه کرد؟ توصیه میکنیم تا انتهای مطالب با ما همراه باشید.

ar-flag

en-flag

بسته بندی های لوکس؛ راه نجات محصولات

تا کنون با خودتان فکر کرده اید که چرا برندهای خاص و گران قیمت از پک های لوکس و به اصطلاح لاکچری استفاده می کنند؟! مثلا برای یک ادکلن چند میلیونی هیچ گاه از یک جعبه مقوایی ساده با کیفیت و متریال پایین استفاده نمیکنند. تا کنون به دلایل این مسئله پی برده اید؟

انواع نمونه جعبه و کارتن بسته بندی

حتما برای چنین محصولی خواستار تولید جعبه هایی هستند که دارای بهترین کیفیت و زیباترین طراحی ها باشد زیرا بسته بندی اولین ویژگی، جهت جلب توجه مخاطبان میباشد و زمانی که از مقاومت و زیبایی کم نظیری برخوردار باشد، درصد قابل توجهی از حس اعتماد خریدار را از آن خود کرده، و این یعنی کسب برگ برنده.

همانطور که در عنوان گفته شد، بسته بندی های لوکس و لاکچری میتوانند راه نجات یک برند در حال سقوط باشند. حتما از خودتان می پرسید چگونه؟

بسته بندی های خاص و لوکس

تصور کنید یک برندی در طول سالیان زیادی همیشه صدر نشین بوده و سود زیادی از فروش آن به جیب تولیدکنندگانش سرازیر میشد، اکنون به دلیل تنوع تولیدی بسیار و زیاد شدن محصولات انواع رقبا، باعث شده است که اندکی نسبت به سایرین کمتر دیده شود. در این شرایط تولید کننده هوشمند نیاز خود را در بسته بندی کالا بیشتر احساس میکند اگر که چیزی از کیفیت محصول کم نشده باشد، پس نکته آن است که بسته بندی ها نیازمند تنوع و تغییر میباشند.

برای رفع این مشکل می توانند از پک های لوکس با طراحی های منحصر به فرد کمک بگیرند، تا جایگاه قبلی خود را باز پس گیرند. در گذشته، جعبه بسته بندی فقط وظیفه نگهداری محصولات را داشته است اما با تغییرات بازار امروز، مسئولیت بزرگ تری بر عهده دارد که آن هم ترغیب به خرید است، به گونه ای که مصرف کننده در برخورد اول حتی با وجود عدم نیاز به محصول صرفا بابت جعبه خاص و لوکسی که دارد، محصول را خریداری میکنند.

چک لیست یک بسته بندی لاکچری چیست؟

  1. آیا بسته بندی کاربردی بوده و مقاومت لازم را دارد؟
  2. آیا بسته بندی محصول را معرفی کرده و آن را تکمیل می نماید؟
  3. آیا پک محصول جذاب و ترغیب کننده به خرید است؟

اینان عواملی میباشند که دقت کردن به هر یک از آنان در دیده شدن محصولات نقش دارند و میتواند در فروش فوق العاده آنها تاثیرات به سزایی داشته باشد.

آیا موفقیت کالا به بسته بندی آن وابسته است؟

سوالی که مطرح شد اندکی چالش برانگیز میباشد. واقعا نقش بسته بندی در فروش و دیده شدن آن به چه میزان میتواند تاثیر داشته باشد؟! همانطور که اشاره شد در گذشته بسته بندی فقط برای نگهداری از محصولات تا رسیدن به دست مصرف کنندگان تولید میشد.

جعبه کادویی شیک و لاکچری

اما امروزه با تغییرات ذائقه مردم و تحولاتی که در تجارت کالاهای متفاوت در حال رخ دادن است، از مدل جعبه گرفته تا طراحی های گرافیکی و عناصر زیبایی همگی با دیده شدن محصولات و فروش آنان رابطه مستقیم دارند.

آیا همه کالا ها به بسته بندی لوکس احتیاج دارند؟

به طور معمول محصولی که دارای این سه ویژگی میباشد، برای آن از بسته بندی های لوکس استفاده میکنند، 1. گران قیمت 2. کمیاب 3. با کیفیت

این سه فاکتور برای هر محصولی، می‌تواند آن را ملزم به داشتن یک پک لاکچری کند. برای مثال زعفران یکی از کالاهای لاکچری است که باید برای آن یک جعبه بسته بندی زعفران مناسب تولید گردد.

این موضوع بدین معنا نیست که هر کالایی که گران قیمت یا کمیاب نباشد را نمیتوان در پک های لوکس بسته بندی کرد. اگر محصول شما لاکچری نیست ولی برایتان مهم است که به چشم مصرف کنندگان چگونه دیده خواهد شد، میتوانید از پک های لوکس با خدمات چاپ مناسب استفاده کنید.

این نکته را فراموش نکنید، کالاهایی که بر مبنای کیفیت تولید میشوند همیشه درخواست و متقاضیان زیادی دارند و مردم نیز اگر توانایی مالی کافی برای خریدشان را داشته باشند، حاضرند مبالغ زیادی بابتشان بپردازند، زیرا که مطمئن اند از کیفیت محصول چیزی کم نخواهد شد.

مرتبط بخوانید: کارتن بسته بندی لباس های لوکس و برند

علت محبوبیت بسته بندی های لوکس

زمانی که میخواهید یک کالای لوکس را وارد بازار کنید، تنها متکی بودن بر کیفیت محصول کار درستی نیست. زیرا خریداران اینگونه محصولات نگاه ویژه ای نیز به بسته بندی آن دارند و نمی خواهند کالایی را برایش هزینه زیادی کرده اند در یک بسته بندی رنگ و رو رفته و بی کیفیت ببینند.

امروزه در فضاهای مجازی که به آن سوشال مدیا (social media) هم می گویند، افراد زیادی علاقه مند به آنباکسینگ (بازگشایی جعبه) میباشند و عده ای که نمیتوانند کالاهای لوکس را خریداری کنند، مخاطبین اینگونه ویدیوها میباشند.

درست است که دیدن چنین ویدیو هایی نمی تواند احساس واقعی را منتقل نماید و لذت آنباکسینگ را منتقل کند اما تا حدودی می تواند انتقال دهنده احساسی مثل هیجان باشد.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *