وبلاگ

کارتن بسته بندی فلافل نیمه آماده+ جعبه مقوایی

کارتن بسته بندی فلافل

کارتن بسته بندی فلافل نیمه آماده دارای انواع مختلفی از جمله کارتن فلکسویی، کارتن لمینتی، کارتن مادر و غیره می‌باشد. در مواردی نیز برای بسته بندی کردن حجم کمی از این محصول از جعبه مقوایی کمک می‌گیرند.

فلافل نیمه آماده در دسته انواع محصولات سرد و سوپر مارکتی قرار می‌گیرد که در شرکت‌های مختلفی تولید شده و به فروشگاه های خرده فروش عرضه می‌شود. در این روند نیاز است که یک سری بسته بندی ها روند نقل و انتقال این محصولات غذایی را تسهیل گرداند.

همانطور که برای بسته بندی کردن پیتزا، نیازمند تولید جعبه پیتزا متناسب هستیم، برای این محصول سوپرمارکتی ( فلافل ) نیز باید یک جعبه کاملاً بهداشتی تهیه کنیم.

کارتن بسته بندی فلافل نیمه آماده

کارتن فلافل بر حسب وزن محصول و حجم آن‌ها ‌که قرار است در یک جعبه کارتنی بسته بندی شوند، تولید خواهند شد. برای مثال ورق های کارتنی مورد استفاده در کارتن های بسته بندی تا حد زیادی در میزان مقاومت جعبه ها نقش ایفا می‌کنند. در ادامه نیز سایر تکنیک‌های چاپی باید بر حسب نیاز و خواست مشتریان انتخاب گردد.

بدانید: انواع دورپیچ و کاور مقوایی بسته بندی محصولات غذایی

در بسیاری از موارد مشتریان صرفاً به جعبه های کارتنی مقاومی نیازمندند که این محصولات غذایی را از درب کارخانه تا فروشگاه‌های خرده فروش منتقل کنند. در نتیجه طراحی های گرافیکی روی جعبه ها چندان برای آن‌ها ‌اولویت ندارد. در این شرایط بهترین انتخابی که می‌توان برای مشتریان داشت کارتن فلکسویی است.

انواع نمونه جعبه و کارتن بسته بندی

اما مشتریانی که در صدد سفارش یک جعبه کارتنی جذاب با طراحی‌های پیچیده هستند، می‌توانند از کارتن لمینتی و جعبه کارتن دایکاتی بهره‌مند شوند. کارتن های بسته بندی لمینتی را با تکنیک چاپ افست تولید می‌کنند که با این شیوه چاپی امکان پیاده سازی طراحی‌های پیچیده‌ای روی آن‌ها ‌فراهم می‌شود.

بیشتر بخوانید: مقایسه چاپ فلکسویی با افست در سال ۱۴۰۲

کارتن فلکسویی

کارتن‌های فلکسویی را در اغلب موارد برای تولید کارتن مادر فلافل نیمه آماده انتخاب می‌کنند. در واقع در صورتی که نیاز به بسته بندی فله‌ای فلافل‌ها باشد بهترین گزینه برای مشتریان، کارتن های فلکسویی هستند.

مرتبط بخوانید: تولید کارتن و جعبه مادر | تولید کارتن مادر فلکسویی و لمینتی

کارتن فلافل نیمه آماده لمینتی

در مواردی مشتریان در هنگام ثبت سفارش تاکید دارند که روی بسته بندی های کارتنی محصول‌شان نیاز است که یکسری اطلاعات به شکل نگارش به مخاطبان ارائه شود. مثل، تاریخ تولید، تاریخ انقضا، شرکت برند تولید کننده و … . علاوه بر آن نیز خواستار آن هستند که طراحی‌های گرافیکی جذابی از محصول روی جعبه های بسته بندی اعمال گردد.

در صورت وجود چنین درخواست‌هایی از سوی مشتریان، گزینه‌ای که در اغلب موارد از سوی تیم فروش به آن‌ها ارائه خواهد شد این است که کارتن لمینتی برایشان تولید گردد.

کارتن های لمینتی را با تکنیک چاپی افست تولید می‌کنند و به دلیل امکانات چاپی گسترده‌ای که دستگاه افست دارد، رنگ‌آمیزی‌ها و طراحی‌های ظریف‌تری روی جعبه پیاده می‌شود.

کارتن فلافل نیمه آماده دایکاتی

کارتن دایکاتی دارای خط برش و تا تمیزتر و دقیق‌تری است. به همین دلیل باعث می‌شود که یک جعبه کارتنی شیک و متناسبی داشته باشیم.

محاسبه قیمت جعبه و کارتن بسته بندی

جعبه مقوایی فلافل نیمه آماده

برای بسته بندی فلافل نیمه آماده در ابعاد کوچک‌تر و و حجم محدود می‌توان از انواع جعبه های مقوایی کمک گرفت. جعبه های مقوایی از یکسری مقواهای بهداشتی و با گرماژ متناسب با محصولات تولید می‌شوند.

برای مثال مقوا گلاسه یا مقوا ایندربرد از جمله مقواهایی هستند که می‌توان در روند جعبه سازی انواع محصولات غذایی به کار گرفت. زیرا مواد اولیه آن‌ها ‌کاملاً ویرجین و درجه یک هستند و تهدیدی برای سلامت انسان‌ها محسوب نخواهند شد.

خواندنی: جعبه کارتن دیزی بیرون بر+انواع چاپ و کاربردها

خاتمه

در این نوشتار در خصوص اهمیت کارتن بسته بندی و جعبه مقوایی فلافل برای عرضه و فروش بهتر و با کیفیت‌تر این محصول غذایی پرطرفدار صحبت کردیم.

خوش بختانه به دلیل وجود رقابت های پیچیده در بازار محصولات غذایی و غذاهای نیمه آماده نیاز است که در نوع بسته بندی نهایت توجه را داشته باشید. زیرا بسته بندی و کیفیت آن تاثیر به سزایی در اقبال مشتریان نسبت به محصول خواهد داشت. در همین مسیر شرکت های کارتن سازی بسیاری وجود دارند که تولید کنندگان را در دستیابی به اهداف برندسازی، فروش و تولید بسته بندی، کمک شایانی می‌کنند.

4.9/5 - (9 امتیاز)
author-avatar

درباره زهرا خمسه

واژه‌ها، جذاب‌ترین اسباب‌بازی دنیا هستند. دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا این فرصت رو برام فراهم کرد از طریق بازی کردن با واژه‌ها جهان تازه‌ای رو تجربه کنم...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *