مشاوره خرید و فروش انواع جعبه های کارتنی و مقوایی

مشاوره خرید و فروش انواع جعبه های کارتنی و مقوایی

مشاوره خرید و فروش انواع جعبه های کارتنی و مقوایی بسته بندی‌ میتواند به شما در انتخاب آگاهانه یک بسته‌بندی متناسب با کالایتان کمک شایانی کند. در جلسات ابتدایی و صحبت‌های اولیه که به عنوان سفارش دهنده با یک تولید کننده دارید بهترین زمانیست که تمامی ابعاد خواسته خودتان را روشن کنید. تمامی این صحبت‌ها کمک‌ می‌کند که جزئیات سفارش‌تان فکر شده و دقیق طراحی و تولید شود. بنابراین مطالعه این مقاله بهترین پیشنهاد ما به شماست تا بتوانید ذهنیتی دقیق و کامل در خصوص ابعاد مختلف سفارش جعبه‌های کارتنی داشته باشید. همچنین در بخش‌های مجزا و کاملا تفکیک شده اطلاعاتی را در این حوزه در اختیارتان قرار خواهیم داد.

سوالات اصلی و پر تکرار مشتریان و تولید کننده‌های انواع کارتن و جعبه‌های بسته بندی

آیا‌ می‌دانید که دغدغه‌های اصلی یک خریدار یا سفارش دهنده انواع کارتن‌های بسته بندی کدامند؟

آیا‌ می‌دانید زمانی که یک فرد به عنوان سفارش دهنده با شرکت‌های تولید کننده کارتن تماس‌ می‌گیرد چه سوالاتی را مطرح‌ می‌کند و دغدغه اصلی او چیست تا به پاسخ روشنی دست یابد؟

آیا‌ می‌دانید متقابلاً فروشنده‌ها و تولید کننده‌های جعبه‌های کارتنی چه سوالاتی را به شکل پرتکرار از سفارش دهنده‌ها‌ می‌پرسند؟

در تیتر‌های بعدی به شکل جداگانه این سوالات را شرح خواهیم داد.

حداقل تعداد تیراژ برای تولید انواع جعبه‌های بسته بندی

اولین پرسشی که مشتریان یا سفارش دهندگان انواع جعبه‌های کارتنی‌ و مقوایی می‌پرسند این است که: حداقل تعداد تیراژ برای تولید بسته بندی‌های کارتنی چقدر است؟. در واقع برای این افراد اهمیت دارد که حداقل میزان سفارش تا چه میزان باشد. این اهمیت به این موضوعات باز می‌گردد؛ یا قدری هزینه‌های تولید کاهش یابد، یا اینکه احتمالا در این فضا نو پا هستند و هنوز تجربه ای ندارند. در نتیجه ترجیح‌ می‌دهند که گام‌های کوتاه تر بردارند تا مبادا با ضررهای هنگفتی مواجه شوند.

مرتبط بخوانید: سوالات متداول در سفارش جعبه کارتنی بسته بندی

مدت زمان تحویل محصول بعد از ثبت سفارش

برخی از سفارش دهندگان نیز دغدغه ای در زمینه هزینه و تیراژ ندارند، بلکه بسیار عجله دارند تعداد زیادی از جعبه‌های کارتنی یا مقوایی تولید شده را در کوتاه ترین زمان دریافت کنند. در این شرایط اولین سوال این دسته از مشتریان این است که حداقل زمان تحویل تمامی سفارششان چه زمانی است؟

مشاوره خرید کارتن و جعبه مقوایی

در این موارد شرکت های تولید کننده برحسب حجم کاری‌ای که دارند و بسیاری از عوامل دیگر زمانی را برای مشتری تعیین می‌کنند. در صورت توافق دو طرفه روند قرارداد و تولید بسته بندی‌ های کارتنی آغاز خواهد شد و در زمان مقرر سفارشات به دست مشتری خواهد رسید.

محصول‌تون چیه؟

حال در ادامه، تولید کننده جعبه کارتنی نیز اولین سوالی که از فرد متقاضی بسته بندی‌های کارتنی‌ می‌پرسد، در خصوص نوع محصولی است که بعدها در این جعبه‌های کارتنی پک خواهد شد. طبیعتاً جعبه باید کاملا متناسب با نوع محصول در آن طراحی و تولید گردد. پاسخ این سوال تا حد زیادی ذهن یک تولید کننده جعبه کارتنی را روشن‌ می‌کند تا برنامه ریزی‌های بعدی را برای تولید بسته بندی انجام دهد. پاسخ سوالاتی مثل موارد زیر در ادامه تعیین نوع محصول تا حد زیادی روشن خواهند شد:

  • ابعاد جعبه (طول،عرض،ابعاد) چقدر باشد.
  • چه نوع چاپ یا خدمات چاپی نیاز است.
  • جنس جعبه چه ترکیبی نیاز دارد.
  • مقاومت جعبه تا چه میزان باشد.
  • جعبه محصول صادراتی است یا خیر.
  • تعداد تولید

اینها بعضی از نکات ابتدایی و اصلی روند ثبت سفارش انواع کارتن‌های بسته بندی هستند که قطعا در همان دقایق اولیه صحبت سفارش دهنده و تولید کننده مورد بررسی قرار‌ می‌گیرد.

دانستنی‌ها: سوالات متداول در سفارش جعبه مقوایی بسته بندی

وزن محصول چقدر هست؟

وزن محصول از مهم ترین پارامتر‌های تعیین کننده در روند طراحی و تولید یک جعبه کارتنی است. به همین دلیل در همان ابتدا مشاورین متخصص و حرفه ای از سفارش دهنده‌ می‌پرسند که جعبه هایی که قرار است ما برای شما تولید کنیم چه میزان وزن را باید تحمل کنند. پاسخ این سوال نشان‌ می‌دهد که چه مواد اولیه‌ای باید به کار گرفته شود تا کیفیت بسته بندی، متناسب با نوع محصول و وزن آن باشد.

تعیین ترکیب ورق کارتنی یا مقوایی

ورق‌های کارتنی و مقوایی که در روند تولید انواع کارتن‌ها و جعبه‌ها مورد استفاده قرار‌ می‌گیرند انواع مختلفی دارند. هر کدام از آن‌ها در تولید یکسری از جعبه‌های کارتنی کاربرد مثبتی دارد. برای مثال ورق‌های کارتنی چند لایه(سه لایه، چهارلایه، پنج‌لایه، هفت‌لایه) این امکان را فراهم‌ می‌کنند که جعبه‌های مقاوم تری داشته باشیم. پس بهترین گزینه برای محصولات سنگین هستند. از سوی دیگر ورق‌های کارتنی دو لایه(سینگل فیس) داریم که در حمل و بسته بندی انواع وسیله‌های کم وزن نیز کاربرد دارند.

بررسی تمامی این نکات در ابتدای سفارش گیری انواع کارتن‌های بسته بندی امکانی را فراهم‌ می‌کنند به بهترین خروجی برسیم و مشتریان رضایت حداکثری داشته باشند.

تعیین نوع مدل جعبه بسته بندی

مدل های مختلفی در تولید جعبه وجود دارد که هر کدام دارای درب ها و اشکال مختلفی همچون: چهاردرب، کیبوردی، زیره رویه(تلسکوپی)، درب دارویی ته قفلی، دسته دار، استند، سینی و غیره هستند. ولی در نهایت خواسته و سلیقه مشتری نیز مد نظر قرار خواهد گرفت.

خواندنی‌ها: جعبه کیبوردی و انواع نمونه های تولید شده + عکس

طراحی جعبه؛ فانتزی یا صنعتی

طراحی‌های فانتزی و صنعتی از جمله دو نوع طراحی هستند که بر اساس نوع محصول و نوع چاپ یکی از آن‌ها انتخاب خواهد شد. بهتر است که در این زمینه نمونه‌های مد نظرتان را به تولید کننده‌ها نشان دهید یا این که در زمینه طراحی اختصاصی محصول تان کمک بگیرید. زیرا که تیم‌های حرفه ای طراحی چاپ روی کارتن بسته بندی در شرکت‌های کارتن سازی مشغول به کار هستند و با تخصص و تجربه بهترین طراحی را با بالاترین کیفیت برای محصول شما انجام خواهند داد. این مساله نیز یک امکان فوق العاده برای سفارش دهندگان است تا در این زمینه با چالش‌ها و مشکلاتی مواجه نشوند.

به طور کلی طراحی های فانتزی پر از رنگ و طرح و نقش هستند، اما طراحی صنعتی بیشتر متمرکز روی نشان دادن نوع محصول داخل بسته بندی است. برای مثال تصور کنید که عکس یک وسیله الکتریکی را روی یک بسته بندی طراحی و چاپ می‌کنند. در این شرایط مشتریان می‌توانند عکس محصول را روی بسته بندی مشاهده کنند.

چاپ و انواع آن

به طور کلی چند نوع چاپ وجود دارد. مثل: افست، فلکسویی، سیلک و دیجیتال. هر کدام از این چاپ ها دارای ویژگی‌های مخصوص به خود هستند و تفاوت در نوع چاپ منجر به ایجاد تفاوت های ظاهری در انواع بسته بندی های کارتنی و مقوایی می‌شود. بنابراین ضروری است که افراد هنگام ثبت سفارش در نظر داشته باشند که دقیقاً کدام یک نوع از روش های چاپ را می خواهند. بر همین اساس می توانند نتیجه کار را به درستی پیش بینی کنند.

تناسب نوع طراحی با نوع چاپ

همانطور که گفته شد هم طراحی و هم چاپ دارای انواع مختلفی هستند. اما نکته ای که ضروری می نماید در اینجا بدان اشاره کنیم این است که هر نوع طراحی را برای هر نوع چاپی نمی توان انجام داد. برای مثال کسانی که جعبه اسباب بازی سفارش می‌دهند در صدد هستند که روی آن طراحی های فانتزی چاپ شود. در این شرایط نمی توانند روش چاپ فلکسویی را انتخاب کنند. زیرا که این دستگاه و این تکنیک پتانسیل چاپ طراحی فانتزی که در آن رنگ های مختلف و متعددی ترسیم شده است را ندارد.

انواع نمونه جعبه و کارتن بسته بندی

مشاوره و راهنمایی سفارش دهندگان جعبه بسته بندی

در بسیاری از موارد شاهد هستیم که سفارش دهندگان از تجربه بالایی برخوردار نیستند. در این شرایط مشاورین تیم فروش تلاش‌ می‌کنند که با ارائه اطلاعات دقیق به آن‌ها در زمینه تصمیم گیری منطقی و معقولانه کمک کنند. در مواردی شاهد هستیم که بر اساس اطلاعات کم درخواست‌هایی مطرح می‌شود که در نهایت صرفا به هزینه نهایی تولید‌ می‌افزاید و به ضرر خریدار جعبه‌های کارتنی است.

بیشتر بدانید: کارتن لمینتی و انواع آن+عکس نمونه

در این شرایط مشاورین تلاش‌ می‌کنند که منطقی ترین تصمیم را برحسب نیاز و نوع محصول خریدار پیشنهاد دهند. برای مثال برای یک محصول با وزن کم نیازی نیست که کارتن ضد آب لمینتی و سلفون دار را سفارش دهید. زیرا که هزینه‌های تولید دو برابر‌ می‌شود. این نوع جعبه کارتنی صرفاً در مواردی کاربرد دارد که محصول تان بسیار سنگین است، یا به مسافت دوری ارسال خواهد شد یا این که محصولی ارزنده است و‌ می‌توانید هزینه‌های چاپ آن را با فروش جبران کنید. بنابراین بهتر می‌نماید که تمامی زوایای طراحی و تولید و سفارش را در نظر داشته باشید و با ذهنی گشاده برای خرید اقدام کنید. در نهایت این شمایید که‌ می‌توانید تصمیم نهایی را اتخاذ کنید.

خاتمه

در نهایت این توصیه را داریم که به دانش، تخصص و تجربه تولید کننده‌های انواع جعبه‌های کارتنی اعتماد کنید و در صورتی که پیشنهاداتی از آن‌ها را منطقی یافتید با آن‌ها همکاری کنید. تمامی این همکاری‌ها در نهایت به نفع خود شما خواهد بود و به محصولی کاربردی، زیبا و متناسب با کسب و کارتان دست خواهید یافت. در پایان بسته بندی محصول‌تان حجم بالایی از بخش مارکتینگ کسب و کار شما را به دوش خواهد کشید؛ و این دقیقاً به معنای بازگشت سرمایه ای خواهد بود که در مسیر هزینه های طراحی و چاپ انواع جعبه‌های کارتنی داشته‌اید.

سوالات متداول

حداقل تعداد برای تولید جعبه کارتن بسته بندی چقدره؟

به طور کلی حداقل تیراژی که برای تولید انواع جعبه‌های بسته بندی اعلام می‌شود 1000 عدد است.

قیمت تولید جعبه کارتنی و مقوایی چقدره؟

عوامل مختلفی وجود دارد که باعث می‌شود این هزینه‌ها کاهش یا افزایش داشته باشد. بنابراین قمیت ثابت را نمی‌توان تعیین کرد. مثل تیراز، ابعاد، نوع چاپ و انواع خدمات چاپ و …

مدت زمان تحویل سفارش جعبه بسته بندی کارتنی چقدره؟

این موضوع نیز به عوامل متعددی وابسته است. برای مثال حجم کار و میزان تیراژ ثبت شده تا حد زیادی می تواند در مدت زمان تحویل بار اثر بگذارد. اما شرکت ها نهایت تلاش‌شان این است که در کوتاه‌ترین زمان این اقدام انجام شود.