خبر

هوش مصنوعی و تاثیر آن در کارتن سازی و تولید جعبه بسته بندی

هوش مصنوعی و ارتباط آن با کارتن سازی

هوش مصنوعی و تاثیر آن در کارتن سازی هدفی است که در این نوشته میخواهیم به آن بپردازیم. ai یا همان Artificial Intelligence که هوش مصنوعی خوانده میشود، تکنولوژی است که کاربرد اصلی آن ایجاد سهولت در انجام بسیاری از کار های انسانی است که این زندگی راحتی را برای عموم مردم به همراه خواهد داشت. در حقیقیت هوش مصنوعی شاخه ای از علم نرم افزار و کامپیوتر بوده که قابلیت انجام یک سری از کار های انسانی را داشته و ردپای آن در بسیاری از جاها قابل مشاهده خواهد بود. سرچ زدن در مرورگر( گوگل)، خرید های اینترنتی، تلفن های همراه، هواپیما‌های بدون سرنشین و فضای مجازی چند نمونه از کاربرد های هوش مصنوعی در زندگی ما هستند که همه و همه از هوش مصنوعی سرچشمه می گیرند.

به عبارتی دیگر، هوش مصنوعی یک سیستم کامپیوتری است که برای انجام وظایفی که نیاز به هوش دارند، طراحی شده است. هوش مصنوعی یک فناوری واحد نیست بلکه مجموعه ای از فناوری هاست؛ در کل هوش مصنوعی قادر به بهبود کارایی صنایع مختلف از جمله بسته بندی خواهد بود.

هوش مصنوعی و ارتباط آن با کارتن سازی

کارتن سازی یکی از مشاغل حساس و ضروری در هر کشوری است که بسیاری از تولید کنندگان و صادر کنندگان به منظور چاپ و بسته بندی محصولات خود به آن نیازمندند. بدون کارخانجات جعبه سازی هیچ صنعتی قادر به رشد و پیشرفت نخواهد بود زیرا بسته بندی مقوایی که از این شغل نشات میگیرد، ضامن حفظ کیفیت و سلامت محصولات تولید شده و محیط زیست است.

انواع نمونه جعبه و کارتن بسته بندی

از میوه و صیفی جات تا قطعات صنعتی مثل تسمه تایم و بلبرینگ و محصولات دارویی همه به یک بسته بندی احتیاج دارند که این نیاز را شرکت های کارتن سازی تامین می نماید. این کارخانه جات با تولید جعبه های بسته بندی مقوایی و کارتنی که دوام و استحکام کافی دارند، خیال تولید کنندگان را من باب حفظ کالاهایشان از آسیب های احتمالی آسوده خاطر می نماید. همان گونه که پیشتر نیز بیان داشتیم، امروزه هوش مصنوعی پیشرفت های چشمگیری داشته و شرکت های کارتن سازی نیز از آن بی نصیب نمانده است. در واقع هوش مصنوعی به صنعت چاپ و بسته بندی نیز نفوذ کرده که این میتواند اتفاق مبارکی باشد.

هوش مصنوعی میتواند برای اهداف کنترل کیفیت با بررسی تمام جنبه های فرآیند های تولید از ابتدا تا انتها از جمله فرآیند های منبع یابی و تولید مواد خام، قبل از ارسال کالای نهایی برای عرضه و فروش در بازار سراسر جهان مورد استفاده قرار گیرد.

هوش مصنوعی و ارتباط آن با کارتن سازی

نگاهی به مهم ترین تاثیرات هوش مصنوعی در کارتن سازی!

 • کاهش هزینه ها
 • سرعت عمل در کار
 • بهبود کیفیت
 • افزایش سرعت برش های ورق
 • کاهش دور ریز ها
 • دقت بالا در انتخاب ورق کارتن
 • آسان شدن سیستم توزیع، انبار داری و بسته بندی
 • طراحی های بی نقص
 • سرعت پردازش و دقت بالای ماشین آلات و دستگاه ها
 • نظارت دقیق و مستقیم بر خروجی کار
 • ترویج پایداری و حفظ محیط زیست
 • کاهش سوانح ناشی از دستگاه و تجهیزات

تاثیرات هوش مصنوعی بر صنعت بسته بندی در آینده

تاثیرات هوش مصنوعی بر صنعت بسته بندی در آینده

به عنوان بخشی از نوآوری هوش مصنوعی، شرکت ها از ماشین ها و الگوریتم ها برای ایجاد راه حل های بسته بندی هوشمندانه تر استفاده می کنند. استفاده از پرینت سه بُعدی به طور فزاینده ای در حال استفاده و توسعه است و این تنها طراحان نیستند که تحت تاثیر این فناوری نو ظهور قرار میگیرند بلکه کل زنجیره تامین باید با آن سازگار شود. در این بخش به 5 مورد از مهم تری نوآوری های هوش مصنوعی که بر صنعت بسته بندی خواهند گذاشت، میپردازیم.

 • هوش مصنوعی نمونه های اولیه بسته بندی را در فضای 3 بعدی تولید خواهد کرد.
 • ai بسته بندی ای طراحی خواهد نمود که متناسب با نیاز های محصول باشد.
 • هوش مصنوعی پک هایی با اشکال و اندازه های گوناگون برای محصولات خاص ایجاد خواهد کرد.
 • اتوماسیون مبتنی بر این تکنولوژی به شرکت ها کمک خواهد نمود تا با هدایت و کنترل ربات ها هزینه های تولید را کاهش دهند.
 • کنترل لیفتراک با رانندگی ربات ها بدون نیاز به نیروی انسانی
 • دریافت جنس از انبار تنها با یک کلیک
هوش مصنوعی و ارتباط آن با جعبه سازی

آیا کمک به صنعت بسته بندی با هوش مصنوعی خطر ساز است؟

هوش مصنوعی در تمام صنایع نقشی پویا ایفا می کند و تولید کنندگانِ جعبه های بسته بندی نیز از مزیت های آن برای برتری در بازار هدف استفاده می نمایند. هوش مصنوعی یک فناوری یادگیری ماشینی است؛ این حوزه ایست که شامل ایجاد سیستم هایی است که میتواند از داده ها یاد بگیرند و بر اساس تجربیات خود تصمیم بگیرند. در صنعت بسته بندی این به این معناست که هوش مصنوعی برای کمک به تصمیم بهتر در خرید و یافتن تامین کنندگان میتواند بهتر عمل کند.

هوش مصنوعی مزایای بی شماری را در صنعت بسته بندی و کارتن سازی دارد که زندگی را برای مدیر آن شرکت و کارمندانش آسان تر می نماید. به عنوان مثال، میتوان مشکلات بالقوه را قبل از وقوع شناسایی نمود تا سبب صرفه جویی در زمان شد و در عوض همان زمان اضافه را صرف کار و فعالیت دیگری نمود همچنین میتواند مقاومت کارتن لایه دار را بررسی و میزان وزنی که تحمل میکند را اعلام نماید.

محاسبه و استعلام آنلاین قیمت کارتن و جعبه بسته بندی با هوش مصنوعی

هوش مصنوعی چگونه میتواند به برندینگ کمک کند؟

فناوری هوش مصنوعی میتواند به شما در ایجاد یک محصول بهتر و پر رنگ شدن برند تجاری‌تان کمک نماید زیرا قادر خواهد بود راه حل هایی را برای افزایش کیفیت محصول ارائه دهد و اطمینان حاصل کند که نیاز های مصرف کنندگان را برآورده می‌سازد. از این رو وقتی سبک جعبه بسته بندی که با دستگاه ها و نرم افزارهای هوش مصنوعی تولید میگردد میتوان این تفاوت را در کنار بسته بندی های رقبا در قفسه ها فروشگاه احساس نمود و همین امر باعث متفاوت جلوه دادن میگردد و نهایت در حافظه بیننده نقش خواهد بست و تا مدتها فراموش نخواهد شد.

هوش مصنوعی و تاثیر آن در چاپ و بسته بندی

طراحی بسته بندی با هوش مصنوعی

هوش مصنوعی با تکیه بر پیشرفت تکنولوژی میتواند هم سو با نیازها طراحی هر محصول و یا کالا پیشروی کند و تولید رضایت بخش با حداقل ترین نواقص و با بالاترین سرعت آماده سازد. این قدرت و سرعت به دلیل امکان محاسبات بی نقص و پیچیده است که طراحی بسته‌بندی دقیقی را بر جای می‌گذارد. AI در صنعت طراحی جعبه در حال تغییر شیوه کار و تولید طرح گرافیکی با سازوکار متفاوت تری است و خروجی کار نسبت خوبی را از آن شاهد هستیم.

طراحی بسته بندی با هوش مصنوعی هم میتواند در طرح چاپی تاثیر گذار باشد و هم میتواند یک مدل جعبه نایاب و یا انحصاری تولید کند که تا به حال نمونه آن را در دنیا و جهان ندیده باشید. طراحی مدل کارتن در جلب توجه، حمل و نقل و انباکسینگ بسیار پر اهمیت است.

سخن پایانی

هوش مصنوعی، صنعت بسته بندی و کارتن سازی را متحول منموده و بیش از پیش خواهد نمود که جای تعجب نیست زیرا این فناوری به شرکت ها کمک خواهد نمود تا با رهایی از کار های روزمره تکراری و تمرکز بر مهم ترین جنبه های کسب و کاری شان، فعالیت های بیشتری را با کم ترین هزینه انجام دهند. این به معنای بهره وری بالاتر و کاهش هزینه هاست.

4.2/5 - (4 امتیاز)

1 دیدگاه در “هوش مصنوعی و تاثیر آن در کارتن سازی و تولید جعبه بسته بندی

 1. مختار دلاوری گفت:

  خیلی از شغل ها با هوش مصنوعی از بین میرن ولی در عوض کیفیت و ظرافت کار بالا می‌ره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *