وبلاگ

بسته بندی جوراب از طراحی تا تولید عمده از جنس مقوا

بسته بندی جوراب

بسته بندی جوراب یا پاپوش با طراحی آن رابطه مستقیم دارد و مانند دیگر بسته بندی های دستکش، ساق دست، ساپورت و غیره هر چه طراحی آن شکیل‌تر و متریال اولیه بسته بندی اش باکیفیت تر باشد، پتانسیل آن برای فروش افزایش خواهد یافت. زیرا اولین تصویری که مشتری در هنگام خرید هر مدل جورابی مشاهده و سپس لمس می‌کند، بسته بندی آن است.

چرا با وجود بسته بندی‌های مقوایی جوراب، از نایلون‌های تجدید ناپذیر استفاده می‌شود؟ چه بسته بندی مشتری پسند تر است و می‌تواند روی فروش و برندینگ کسب و کار های تولید کننده جوراب تاثیر گذار باشد؟ رده های سنی مختلف بیشتر جذب کدام طرح ها برروی پک جوراب می شوند؟ برای خواندن پاسخ این سوالات و بیشتر در مورد پر طرفدار‌ترین بسته بندی های پاپوش تا انتهای این محتوا با ما همراه باشید.

اهمیت بسته بندی جوراب

دلایل زیادی وجود دارد که چرا باید از بسته بندی جوراب با بستر کاغذی بجای بسته بندی‌های مشمایی، برای چیدمان تکی و عمده‌ جوراب استفاده کرد. همه در هر فصلی به جوراب احتیاج دارند و این موضوع نشان دهنده آن است تقاضا برای مصرفش میتواند بسیار باشد و اگر بسته بندی تجدید ناپذیر و یا هزینه زیادی برای تجزیه نیاز داشته باشد چه بلایی بر سر طبیعت می آید!

انتخاب یک بسته بندی مناسب به شما کمک می‌کند تا جوراب‌های مشابه را از یکدیگر جدا کنید، در برابر هر آسیبی که ممکن است عمر جوراب را کاهش دهد از آن محافظت می‌کند و از آنجایی که جوراب ها وزن چندانی ندارند، استفاده از بسته بندی سفارشی به کسب و کار های تولید جوراب کمک می کند تا راحت تر وارد بازار فروش شده و توسط افراد بیشتری شناخته شوند.

همچنین، در ساخت تمام بسته بندی‌ها از ترکیبات سازگار با محیط زیست استفاده می‌شود تا با خرید یک جوراب که وزن چندان سنگین یا قیمت گرانی ‌هم ندارد و سپس با دور انداختن بسته بندی اش، به محیط زیست آسیب نرسد. اگر کارتن سازی هستید که می‌خواهید برای یک کسب و کار تولید جوراب، بسته بندی با کیفیتی تولید کنید یا کسب و کاری هستید که به فکر جذب مشتریان زیادی برای خرید جوراب هایتان هستید، در هر دو مورد انتخاب یک بسته بندی جوراب با کیفیت اولویت است تا در میان رقبای هم صنف خود به فروش انفجاری برسید.

دو مدل اصلی بسته‌بندی جوراب

یکی از مهم ترین البسه ای که هر روز توسط میلیارد‌ها نفر در سراسر جهان، از مرد و زن و پیر و جوان و بچه و …. پوشیده می‌شود، جوراب است که با بسته بندی های متنوعی مناسب برای همه سنین و همه‌ی سلایق تولید می‌شود، به عنوان مثال:

پک جوراب مدل دورپیچ

طراحی بسته بندی جوراب

این بسته بندی ها بهترین راه حل برای فروش تکی جوراب هستند و گاهی می توان آنها را با طرح چوب لباسی که نقش و نگاره های متنوعی از عروسک، ماشین و کفش گرفته تا فصل‌ها و غیره که مناسب روحیات سنین مختلف و جنسیت‌های مختلف می‌باشند، طراحی کرد. اگر قصد طراحی یک بسته بندی مناسب برای یک دختر بچه را دارید، می توانید از رنگ‌های شاد و روشن با طرح باربی، خرس صورتی، پاپیون، قلب و رنگین کمان در طراحی پک بسته بندی پاپوش، استفاده کنید.

طراحی مکمل کیفیت است و جرقه ای فروش. با طراحی و دیزاین نگاه های اتفاقی و یا جویای کالا جذب میگردند و با اثبات کیفیت انتخاب و خرید صورت میپذیرد.

همچین طرح چوب لباسی بسته بندی به گونه ای است که بعد از خارج کردن جوراب می‌توانید از آن مجدداً و بار ها برای آویز کردن انواع جوراب های خود استفاده کنید. به طراحی بالا نگاه کنید، تمام آنها ایده‌هایی هستند که می‌توانید برای منحصر به فرد شدن برند کسب و کار خود به دلیل عرضه یک پک بسته بندی جدید جوراب استفاده و توجه افراد زیادی را جلب کنید.

پک جوراب مدل زیره رویه

جعبه مقوایی جوراب

بسته بندی زیره رویه در دو سایز کوچک و بزرگ قابل تولید است که سایز کوچک آن قابلیت حمل چهار رنگ از پاپوش را دارد، در حالی که زیره رویه بزرگ را می توان برای بسته بندی تعداد بیشتری جوراب با چیدمان ردیفیِ متفاوت استفاده کرد.

 • مدل 1: یک ردیفه است که جوراب ها داخل این بسته بندی به صورت مستطیلِ باریک چیده می‌شوند.
 • مدل 2: دو ردیفه است و چیدمان جوراب در فضای این جعبه زیره رویه به صورت مستطیل بزرگ می باشد.
 • مدل 3: سه ردیفه و دارای چیدمان مربعی شکل است.

گاهی یک برند نشان دهنده کیفیت محصول است، بنابراین اگر از ابتدا تمام مسیر تولید و طراحی بسته بندی جوراب مد نظر خود را اصولی طی کنید، یعنی مقوای با دوامی از بین مقوای ایندربرد و پشت طوسی با تیراژ صحیح انتخاب کنید، می‌بینید که رده های سنی مختلف با اطمینان کامل هر زمانی که به جوراب جدیدی نیاز داشته باشند، از جوراب‌های برند شما خریداری خواهند کرد. اما این طراحی نیازمند رعایت چه باید ها و نباید‌هایی است؟ در ادامه خواهید دانست.

نقش طراحی و چاپ در بسته بندی‌جوراب

چاپ و طراحی هر دو مقوله های مهمی در فرآیند تولید بسته بندی جوراب می‌باشند که نیازمند توجه بسیار زیادی به یکسری نکات می‌باشند. این ویژگی مثبت به کسب و کار ها اجازه می‌دهد تا لوگو یا سایر گرافیک‌های تبلیغاتی مخصوص ویژگی های کسب و کار خود را به بسته بندی اضافه کنند تا سریع‌تر به فروش اقتصادی بالا برسند. به علاوه، تکنیک های چاپ با کیفیت می‌توانند به پک جوراب‌ها، ظاهری شکیل و منحصر به فرد ببخشند و به آنها کمک می‌کنند تا از بسته بندی رقیبان در قفسه‌های فروشگاه متمایز شوند. رایج ترین تکنیک‌های چاپی در تولید بسته بندی‌های جوراب عبارتند از:

 • چاپ فلکسو

یکی از عمومی ترین تکنیک‌های چاپ بسته بندی‌های مختلف، فلکسو است که قابلیت پوشش تا 4 در بعضی مواقع تا 5 رنگ را دارد، اما مقرون به صرفه‌ترین روش چاپ برای آن دسته از کسب و کار‌هایی است که برای ورود به بازار فروش بسته بندیجوراب، نوپا هستند و می‌خواهند اولین قدم ورود خود را محکم در این مسیر بردارند می باشد.

 • چاپ افست

چاپ افست یکی از رایج ترین روش‌های چاپ برای انواع بسته بندی جوراب است که به دلیل جلوه گیری رنگ‌ها و گسترده بودن طیف رنگی اش بسیار در فرآیند چاپ بسته بندی‌های جوراب استفاده می‌شود. با چاپ افست خیال تمام کسب و کار‌ها راحت است، زیرا هر آرم، متن و طرحی دقیقاً با همان کیفیت روی بسته بندی چاپ می‌شوند. به بسته بندی ای که با چاپ افست تولید می‌شود، بسته بندی لمینتی می‌گویند که از بهترین جوهر‌ها در هنگام چاپ انواع پک در تولید آن استفاده می‌شود.

نگاهی کوتاه به تاریخ پیدایش جوراب در ایران

پیدایش نخستین جوراب به زمان یونان باستان باز می‌گردد، هنگامی که پوشیدن جوراب برای مردان کارگر، برده‌ها و زنان رومی که در خانه کار می کردند، اجباری بود. بعد از سال 1306، وقتی ناصرالدین شاه به کشور انگستان سفر کرد و برای همسران خود، جوراب هدیه آورد، کم کم و با پیشرفته شدن صنعت جوراب بافی، این کالا برای استفاده قشر پایین جامعه در ایران، نیز ممکن شد.

امروز به غیر از استفاده اکثریت مردم در طول روز از جواب، دیده شده در خانه بعضی از افراد از پاپوش استفاده میکنند و همین امر باعث شده تا تقاضای انسان به این کالا افزایش یابد و تولید کنندهای بسیاری هم در تلاش هستند تا با محصول متفاوت از رقبا پیشه بگیرند.

جمع بندی

در این محتوا سعی کردیم شما همراهان گرامی را با اهمیت بسته بندی جوراب و انواع آن در صنعت جعبه سازی آشنا نماییم.

بسته بندی (منظور هر بسته بندی) بخشی جدا ناپذیر در عرضه جوراب در بازار ها می‌باشد و در این نوشته به بسته بندی از جنس مقوا پرداخته شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مناسب‌ترین پک های جوراب تولیدیتان و قیمت سفارش عمده آن، میتوانید از طریق لینک تماس با ما با مجموعه آوین پک در ارتباط باشید.

4/5 - (2 امتیاز)

2 دیدگاه در “بسته بندی جوراب از طراحی تا تولید عمده از جنس مقوا

 1. کاشانی فر گفت:

  جعبه جوراب 12 تایی می‌خوام مدل کشویی، جنس جورابها نخی هستش و سایزش به نسبت بقیه کوچک تره

  1. آوین گفت:

   سلام ارادت، مشکلی در تولیدش نیست ولی بهتره سایز دقیقش رو بعلاوه تعداد تولیدش مشخص کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *