دستگاه های کارتن سازی

برش کارتن و مقوا + جدول دستگاه ها با سایز ورق ورودی

دستگاه برش کارتن و مقوا

برش کارتن و مقوا در کارتن سازی و جعبه سازی ها به روش های متفاوت انجام میگیرد. دستگاه های مختلفی وجود دارند کار برش و کات کردن را انجام میدهند که میتوان به دستگاه های ملخی، لتر پرس، بوبس، دایکات فکی، دایکات پینگ پونگی و روتاری اشاره کرد.

جدول برش در یک نگاه

برش کارتن و مقوا همانطور که گفته شد، دستگاه های فراوانی دارند که هر یک با توجه به کاربرد مخصوصشان در زمینه بریدن و کات کردن ورق و شیت های کارتنی و مقوایی انجام میگیرند. برخی از دستگاه ها از ارکان اساسی در هر کارتن سازی و جعبه سازی میباشند تا کارتن و جعبه ها به درستی و منظم کات و برش بخورند. خط تا و تیغ جعبه در هنگام طراحی تعیین می شود و قالب دایکاتی نیز بر همین اساس ساخته شده و در روند تولید به کار گرفته می شود.

نام دستگاهنوع ورقسایز ورق ورودی
ملخیمقوا25*35
لترپرسمقوا50*70 و 60*90
بوبسکارتن و مقوا100*140
دایکات فکیکارتن و مقوا160*115
دایکات پینگ پنگیکارتن220*300
دایکات روتاریکارتن150*220
استعلام قیمت آنلاین جعبه مقوایی

ملخی


دستگاه ملخی در اصل یک دستگاه همه کاره هست که از آن برای چاپ، برش، طلاکوب، شماره، برجسته، پرفراژ و غیره استفاده میشود ولی در ابعاد کوچک، موارد گفته شده انجام میگیرد. بزرگترین سایز شیت ورودی دستگاه تا ابعاد 25 در 35 سانتی متر میباشد و مخصوص مقوا است.

لتر پرس

از دستگاه لتر پرس بیشتر به عنوان دستگاه برش یاد میشود ولی در کنار برش خدمات طلاکوب، برجسته، شماره و در زمان گذشته هم به عنوان دستگاه چاپ هم استفاده میشده که الان استفاده نمیشود. دستگاه لتر پرس تا سایز ورودی 50 در 70 (دو ورقی) به وفور در دسترس هست ولی سایز ورودی 60 در 90 (سه ورقی) آن خیلی کم در حال فعالیت میباشد. لتر پرس بیشتر برای خدمات جنس مقوایی استفاده میشود.

بوبس

بوبس یکی از ماشین های برش میباشد که هم برای ورق های کارتنی استفاده میشود و هم مقوا، البته بستگی به مدل دستگاه دارد. این ماشین تا سایز ورودی 100 در 140 میتواند برش بزند یکی از مزیت های بوبس، به سرعت بالا و دقت چشمگیر این ماشین میتوان اشاره کرد.

دایکات فکی

در دستگاه فکی که میتوان آن را از مابقی ماشین های برش جدا کرد، قدرت این دستگاه میباشد که به راحتی میتواند تا ورق 7 لایه کارتنی را برش دهد این دستگاه در سایز های مختلف وجود دارد. بزرگ ترین ابعاد شیت ورودی دستگاه 115 در 160 میباشد البته لازم به ذکر است که این دستگاه برای جنس مقوای هم استفاده میشود و همچنین برای خدمات طلاکوب، برش، برجسته سازی هم میتوان استفاده کرد (البته با تغییراتی در دستگاه).

مرتبط بخوانید: انواع دستگاه های دایکاتی و نکاتی درباره آنها!

دایکات پینگ پنگی

این دستگاه دقت و سرعت بالای ندارد دایکات پینگ پونگی بیشتر برای ورق های کارتنی استفاده میشود. بزرگترین ورودی شیت دستگاه ابعاد 220 در 300 میباشد. این ماشین بیشتر برای سایز ها بزرگ استفاده میشود.

دستگاه های کارتن سازی و انواع ماشین آلات این شغل را یکجا بشناسید

دایکات روتاری

دستگاه برش روتاری برای تیراژهای بالا استفاده میشود به دلیل اینکه هزینه قالب نسبت به دستگاه های دیگه بالاتر میباشد از مزیت این دستگاه میتوان به سرعت آن اشاره کرده و دیگر نیازی به پوشال گیری ندارد­. ورودی این دستگاه 150 در 220 میباشد و بیشتر برای کارتن استفاده میشود.

کارتن سازی آوین پک

تا اینجا با انواع برش کارتن در صنعت کارتن سازی و جعبه سازی آشنا شدید. اگر همچنان سوالات بی پاسخ در ذهنتان وجود دارد میتوانید آنها را در قسمت کامنت ها مطرح نمایید.

4.6/5 - (5 امتیاز)

2 دیدگاه در “برش کارتن و مقوا + جدول دستگاه ها با سایز ورق ورودی

  1. محمد خدادادی گفت:

    سلام من یه کارتون خرید کردم از برش کارتن راضی نیستم چون لبه هاش انگار که برشش خوب نخورده چطور میتونم بدونم از چه برشی استفاده شده؟

    1. آوین گفت:

      سلام محمد عزیز، در تولید کارتن بسته بندی دو نوع برش هستش که طبق اطلاعاتتون برش کارتن تون از نوع خط و چاک هستش مدل دیگه ای که بهترین مدل برش کارتنه محسوب میشه برش دایکاتی نام داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *