کارتن بسته بندی

چاپ و بسته بندی و نقش آن در دنیای تبلیغات، هر چند که شما  محصول با کیفیتی را روانه بازار کنید ولی در صورت نداشتن بسته بندی مناسب محصول شما دچار شکست در بازار رقابتی می گردد. چاپ جعبه یکی از مهمترین موارد در فروش محصول شما است. جعبه ویترین محصول شما است.

برای انتخاب یک جعبه با چاپ و بسته بندی مناسب باید به موارد مختلفی دقت کرد مانند: اندازه محصول شما، شکل هندسی، وزن محصول و ارزش ریالی محصول. اگر محصولی که برای آن بسته بندی را انجام می دهید دارای ارزش بالایی است توصیه می شود که برای چاپ جعبه، بیشترین خدمات چاپ صورت گیرد.

اگر وزن محصول شما زیاد باشد باید از چاپ جعبه هایی با ضخامت مقوای بالاتر و یا چاپ جعبه های لمینتی و ۳ لایه و ۵ لایه استفاده کنید. چاپ و بسته بندی را می توان به دسته های مختلف تقسیم کرد، اما متداول ترین نوع تقسیم بندی چاپ جعبه به صورت زیر می باشد:

۱ – چاپ جعبه مقوایی

۲ – چاپ جعبه لمینتی یا کارتن

۳ – چاپ جعبه سخت یا هارد باکس

۴ – جعبه مقوایی پشت طوسی

حتماً بخوانید: جعبه مقوایی و انواع بسته بندی مقوایی

چاپ جعبه مقوایی:

در تولید چاپ و بسته بندی جعبه های مقوایی میتوان از ۵ نوع مقوا استفاده کرد که هر کدام مناسب تهیه نوع خاصی از جعبه می باشد. به ترتیب فراوانی چاپ جعبه می توان به مقوای ایندربرد، مقوای پشت طوسی، مقوای گلاسه، مقوای کرافت، مقوای فانتزی مانند فابریانو اشاره کرد که هر کدام از این مقوا ها دارای ویژگی خاصی است.

چاپ جعبه لمینتی و کارتن:

در کارتن سازی ها جعبه لمینتی، کارتن لمینتی، کارتن مادر و کارتن خام تولید می شود که بسته به وزن محصول مورد نظر از جعبه لمینتی، سه لایه و پنج لایه استفاده می شود. در حقیقت تولید کارتن و جعبه لمینتی با همکاری چاپخانه و کارتن سازی حاصل می شود .

چاپ جعبه سخت (هارد باکس):

می توان گفت روش تولید جعبه سخت و هارد باکس مشابه جعبه لمینتی می باشد یعنی در چاپ و بسته بندی جعبه سخت و هارد باکس، طرح مورد نظر شما بر روی کاغذ با ضخامت پایین به صورت پوستر چاپ می شود. سپس بر روی مقوای کرجی و یا مقراضیان که یک مقوای ضخیم و محکم می باشد لمینت می شود و سپس توسط دستگاه جعبه سخت تولید می گردد.

چاپ جعبه مقوایی پشت طوسی:

در این نوع جعبه که یک سمت مقوا سفید و سمت دیگر آن طوسی می‎باشد. این نوع جعبه مقوای پشت طوسی در وزن های ۲۳۰ ، ۲۵۰ ، ۲۸۰ ، ۳۰۰ ، ۳۵۰ ، ۴۰۰ و ۵۰۰ گرمی تولید می شوند. گرماژ مقوای مصرفی بر اساس وزن محصولات داخل جعبه و پارامتر های دیگر طراحی می شود. مشخصه ظاهری جعبه مقوای پشت طوسی به این صورت است که یک طرف آن سفید و طرف دیگر، طوسی است. مقوای پشت طوسی دوبلکس از ورقه های مقوا بصورت دو لایه تهیه میشود و بطور طبیعی این دو لایه با صفحه های مخصوص مرطوب به همدیگر چسبانده میشود.

مقواهای پشت طوسی از نوع بازیافتی بوده و نظر به بازیافتی بودن آن و حساسیت های موجود در رابطه با نوع کاربری آنها، استفاده از آنها در چاپ و بسته بندی دارویی و غذایی به لحاظ قانونی ممنوع است. سختی یا نرمی مقواهای پشت طوسی با توجه به گراماژ آن متفاوت است. همچنین این مقواها قابلیت چاپ بالایی دارند و از شفافیت خاصی برخوردارند.

بسته بندی مقوای پشت طوسی معمولا بصورت رول و شیت (ورق) می باشد. از مقواهای پشت طوسی معمولا در چاپ و بسته بندهای کوچک که نوشته های زیادی روی آن نوشته شده است استفاده می شود مانند وسایل الکترونیکی، لوازم منزل، بسته بندی صنایع غذایی و …

حتماً بخوانید: جعبه بسته بندی چه ویژگی و خصوصیاتی باید داشته باشد؟

جعبه بسته بندی

در خصوص چاپ و بسته بندی محصولات از هیچ هزینه ای نترسید، بسته بندی یک سرمایه گذاری محسوب میشود نه یک هزینه غیر قابل بازگشت. شما با بسته بندی صحیح و اصولی میتوانید جلوه صحیحی از محصولات خود را به نظر مصرف کننده برسانید.

صنایع بسته‌بندی آوین پک با سالها تجربه در زمینه تولید چاپ و بسته‌بندی‌ آماده قبول سفارشات در تیراژهای متنوع با قیمت بسیار مناسب می‌باشد. برای مشاوره رایگان در این زمینه از طریق صفحه تماس با ما با کارشناسان آوین پک در ارتباط باشید.

14 پاسخ
  • سمیرا باویلی
   سمیرا باویلی گفته:

   سلام
   جنس و نوع بسته بندی ارتباط مستقیم با کالا داره برای اطلاعات بیشتر با شرکت تماس بگیرید تا شما را راهنمایی نمایند.

   پاسخ
  • سمیرا باویلی
   سمیرا باویلی گفته:

   سلام
   لطفا جهت مشاهده نمونه عا به سایت مراجعه کرده و یا با شرکت هماهنگی کنید. هزینه هم بستگی به ابعاد و تیراژ کار داره.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *