وبلاگ

کارتن بسته بندی گوشت مرغ و ماهی

کارتن بسته بندی گوشت و مرغ و ماهی

کارتن بسته بندی گوشت مرغ و ماهی تا حد زیادی روند حمل و نقل و ارسال این محصولات پروتئینی را به فروشگاه های مختلف تسهیل می‌کند. زیرا که اولا باید به شکل بهداشتی جا‌به‌جا شوند و دوما این که ویژگی رطوبت در آن‌ها ایجاب می‌کند که از یک بسته بندی مقاوم برایشان استفاده کرد. کارتن بسته بندی نیز با تعداد لایه های بیشتر این امکان را فراهم می‌کنند محصولات با ایمنی بیشتر و راحت‌تر به اقصی نقاط کشور ارسال گردند.

ویژگی‌های کارتن مناسب بسته بندی گوشت مرغ و ماهی

به طور کلی یک کارتن مناسب برای بسته بندی گوشت مرغ و ماهی باید دارای ویژگی هایی باشد، از جمله:

مقاومت و استحکام بالا

محصولات پروتئینی از جمله گوشت مرغ و ماهی به دلیل این که وزن زیادی دارند باید در کارتن هایی بسته بندی شوند که مقاومت زیادی داشته باشند. به همین دلیل کارتن سازی ها از انواع ورق کارتن با تعداد لایه های بیشتر برای ساخت و تولید جعبه کارتنی محصولات پروتئینی استفاده می‌کنند. برای مثال کارتن سه لایه و پنج لایه کاربرد بیشتری در تولید این نوع کارتن‌ها دارند.

از سوی دیگر نیز این محصولات رطوبت زیادی دارند. در نتیجه باید در کارتن هایی بسته بندی شوند که تا حد زیادی جاذب این رطوبت باشند. در نتیجه در مسیر انتقال از مراکز ارائه کالا با بسته بندی تا فروشگاه های هدف هیچ مشکلی برای آن‌ها پیش نخواهد آمد.

دارای طرح های اختصاصی

بسیاری از تولید کنندگان گوشت مرغ و ماهی برای این که برند کاری خودشان را معرفی کنند و از این مسیر به کسب و کارشان توسعه دهند کارتن هایی اختصاصی سفارش می‌دهند. طراحی های اختصاصی برای کارتن بسته بندی گوشت مرغ و ماهی، با اسم برند و لوگو شرکت های مختلف انجام می‌شود. در نتیجه این کارتن ها کاملاً مخصوص کسب و کار شما خواهد بود و هر فردی اسم برند شما را بشنود به راحتی کسب و کار شما را خواهد شناخت.

بهداشتی بودن کارتن

به طور کلی کارتن هایی که به منظور بسته بندی و حمل و نقل انواع مواد غذایی استفاده می‌شود از مواد اولیه کاملاً بهداشتی تولید می‌گردد. در نتیجه تولید کننده های محصولات پروتئینی با انتخاب بسته بندی مناسب نباید نگرانی خاصی در این زمینه داشته باشند.

کارتن بسته بندی تکی یا چند تایی مرغ و ماهی

برخی از کارتن های بسته بندی مرغ و ماهی به شکل تکی طراحی و تولید می‌شوند. در مواردی نیز ابعاد کارتن به حدی است که تعداد زیادی از این کالاها در آن قرار داده می‌شوند. هر کدام از آن ها با توجه به نوع درخواست مشتریان قابل تولید است و مزیت‌های مخصوص به خود را دارند.

کارتن بسته بندی گوشت

معمولاً جعبه کارتنی بسته بندی گوشت به نوعی طراحی می‌شود که گوشت ها را بعد از بسته بندی اولیه پلاستیکی، داخل آن قرار دهند. همین اقدام باعث می‌شود که روند بسته بندی بهداشتی‌تر باشد.

کارتن بسته بندی ماهی

در هنگام تولید کارتن بسته بندی ماهی در بخش‌های جانبی آن منافذ یا روزنه هایی ایجاد می‌گردد. این روزنه ها امکان جریان هوا را در داخل کارتن فراهم می‌کنند.

در نتیجه شاهد هستیم که فضای داخلی کارتن بسته بندی با بوی نامطبوع کمتری پر می‌شود. علاوه بر آن نیز جریان هوا به حفظ تازگی ماهی‌ها نیز کمک می‌کند. تمامی این نکات جزئی در نهایت به امنیت حمل و نقل و بهبود روند فروش پروتئین هایی مثل ماهی خواهد افزود.

کارتن گوشت، مرغ و ماهی

طراحی و چاپ کارتن بسته بندی گوشت مرغ ماهی

بین طراحی کارتن و چاپ کارتن تفاوت وجود دارد. در طراحی جعبه بسته بندی گوشت مرغ و ماهی افراد گرافیست تصاویر روی کارتن را با نرم افزارهای مختلفی طراحی می‌کنند. در مرحله بعدی این طراحی ها را باید در روند یک شیوه چاپ کارتن روی جعبه کارتن پیاده‌سازی کنند. روش های مختلفی برای چاپ کارتن وجود دارد از جمله: افست، فلکسو، دیجیتال، سیلک.

نوع تکنیک چاپ با توجه به نوع طراحی خواسته شده از سوی سفارش دهنده ها انتخاب می‌شود. یعنی ابتدا باید مشتریان طراحی مد نظر خود را مطرح سازند. در قدم بعدی نوع طراحی متناسب با نوع چاپ تعیین می‌شود. برای پیاده سازی طراحی های پیچیده نیاز است که از تکنیک افست استفاده شود. در صورتی که طراحی‌های جعبه های کارتنی ساده باشد با فلکسو نیز قابل تولید هستند.

ثبت سفارش و خرید عمده جعبه بسته بندی گوشت مرغ ماهی

تولید کنندگان گوشت سفید و قرمز و انواع دیگر محصولات پروتئینی به دلیل این که تعداد زیادی به کارتن بسته بندی نیاز دارند بهتر است که ثبت سفارش را به شکل عمده انجام دهند. زیرا که خرید عمده کارتن بسته بندی گوشت مرغ و ماهی تا حد زیادی در هزینه های تمام شده اثر می‌گذارد. به این معنا که تیراژ بالا موجب کاهش هزینه‌ها خواهد شد.

خواندنی: نحوه سفارش جعبه و کارتن بسته بندی را در 2 دقیقه بیاموزید!

خاتمه

در انتها این توصیه را داریم که در ابتدا راهنمایی جامعی از کارشناسان فروش فعال در شرکت های مختلف کارتن سازی دریافت کنید. زیرا که افزایش آگاهی می تواند تا حد زیادی ثبت سفارش و خرید انواع کارتن بسته بندی علی الخصوص جعبه کارتنی گوشت مرغ و ماهی را بهبود بخشد. به همین منظور در بخش تماس با ما می‌توانید با مدیران فروش گروه چاپ و بسته بندی آوین پک ارتباط بگیرید و سوالات خودتان را با آن‌ها در میان بگذارید.

4.7/5 - (3 امتیاز)
author-avatar

درباره زهرا خمسه

واژه‌ها، جذاب‌ترین اسباب‌بازی دنیا هستند. دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا این فرصت رو برام فراهم کرد از طریق بازی کردن با واژه‌ها جهان تازه‌ای رو تجربه کنم...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *