وبلاگ

تاثیر بسته بندی مدرن بر فروش کالا

جعبه بسته بندی زعفران

تاثیر بسته بندی مدرن بر فروش کالا را امروزه همه پذیرفته اند. میدانیم که بسته بندی جذاب  یک کالا ؛ نگاه ها را به سوی خود میکشاند و این پیغام را به مشتری میدهد که آن کالا برند است و باعث القا؛ حس و حال خوب به مشتری میشود .در بازاریابی باید به این نکته توجه کرد که از بسته بندی های شیک و جذاب و شگفت انگیز استفاده کنید و طرح و رنگ در بسته بندی مهم میباشد.

چگونگی یک بسته بندی

در برخی مواقع کلید موفقیت یک بسته بندی در سادگی آن است . شما برای عرضه محصول خود ابتدا چهره مشتری و واکنش آن را تجسم کنید تا بدانید بسته بندی مورد نظرتان چقد تاثیر روی مشتری میگذارد و آن را راغب به خرید محصول شما میکند.

به طور مثال با کمی تغییرات کوچک و ساده می توان به کالای خود حس لوکس بودن و مرغوب بودن ببخشید در عین حال این را هم میدانیم که طرح بسته بندی باید مکمل محصول یا کالایی باشد که در آن بسته جای میگیرد و بسته بندی باید رنگ و هارمونی با محصول داشته باشد .

چند راهکار جهت بسته بندی مدرن

در بازار امروزی که بشدت رقابتی شده است باید بتوانید کالا و محصولات مشابه را با استفاده از بسته بندی مدرن و جدید و متفاوت عرضه و به فروش برسانید و ابتکار باید به خرج دهید .

خواندنی: بسته بندی و پشت پرده جعبه برندهای خاص

با استفاده از خلاقیت، ظاهری متفاوت و منحصر به فرد برای محصول فراهم کنید اگر می توانید از کمی اغراق و مبالغه در شکل و رنگ در طراحی بسته بندی استفاده شود. طرح های ساده و بی آلایش و مدرن در صنعت بسته بندی جایگاه خاصی دارد.

بسته بندی باید بتواند حس بینایی و حس لامسه خریدار را تحریک کند. اگر محصولتان رنگ روشن است در طراحی بسته بندی از آن رنگ استفاده کنید.

اگر میخواهید برندتان در دل مردم جا باز کند باید از بسته بندی هایی استفاده کرد که با محیط زیست سازگار باشد و بسته بندیتان یک بار مصرف نیست  و در صورت خالی شدن باز هم کاربرد دیگری دارد.

با هم بخوانیم: بسته بندی خلاق و جذاب و بررسی 20 نمونه موردی موفق(بخش دوم)

چنانچه محصولتان با کیفیت و درجه یک است بگذارید کالایتان خود با مشتری سخن بگوید و نیاز به معرفی بیشتر از سمت فروشنده نباشد و بی خود و بی جهت محصول را با استفاده از بسته بندی پرزرق و برق محصور نکنید .

از هزینه های زیاد و بی مورد برای یک بسته بندی چشم پوشی کنید و اگر نیاز به بسته بندی بزرگ ندارید دور آن را خط بکشید . به مشتری اجازه بدهید بتواند نوع محصول و جنس و کیفیت کالای مورد نظر خود را ببیند به همین جهت با استفاده از پنجره و یا ایجاد دریچه بر روی بسته بندی خریدار میتواند براحتی انتخاب کند مانند بسته بندی مواد غذایی.

بسته بندی مواد غذایی
 
کارشناسان آوین پک با سال ها تجربه تخصصی در زمینه تولید انواع کارتن و بسته بندی آماده راهنمایی هایی بیشتر به شما می باشند جهت ارتباط با مشاوران آوین می توانید به صفحه تماس با ما مراجعه فرمایید.
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *