وبلاگ

بسته بندی خلاق و جذاب و بررسی ۲۰ نمونه موردی موفق(بخش دوم)

طرح بسته بندی
طرح بسته بندی

در قسمت قبلی بسته بندی خلاق و جذاب و بررسی 20 نمونه موردی موفق(بخش اول) به بررسی 10 مورد خلاق و جذاب در بسته بندی پرداختیم و حالا در ادامه مطلب باقی موارد را بررسی می کنیم. اگر محصولات به گونه ای خلاقانه بسته بندی شوند توجه مخاطبان را جلب می کنند و در فروش محصولات بسیار تاثیر گذارند.

بسته بندی خلاق و جذاب مزایایی چون پیشبرد فروش‌، حفاظت و بهبود محصول را ، هم برای فروشندگان و هم مشتریان دارد. وقتی به یک محصول نگاه می کنیم اولین چیزی که توجه ما را به خود جلب می کندنوع طراحی و رنگ بندی، بسته بندی آن است.

1 – بسته بندی ترکیبی

بسته بندی خود را با محصول ترکیب کنید و یک طرح منحصر به فرد ایجاد کنید.حتی می توانید از برند محصول خود استفاده کنید و برند سازی نمائید. این گونه بسته بندی ها جذاب است و ماندگاری بیشتری در ذهن مشتری دارد.

بسته بندی ترکیبی

2 – داستان گویی در بسته بندی

یک بسته بندی خوب می تواند بستری مناسب برای داستان در مورد محصول یا نام تجاری ایجاد کند. این داستان سازی در مود محصول می تواند حقیقی و یا حتی فانتزی باشد.

بسته بندی واقع گرا

3 – خلاقیت در بسته بندی

هنگامی که بسته بندی دارای محدودیت است، می توانید آنها را به نفع خود بکار ببرید و آنها را به یک طراحی عالی بسپارید. با این کار می توان گفت که شما شیوه ای نوین در بسته بندی خلاق و جذاب ایجاد کرده اید.

بسته بندی خلاق

4 – استفاده از محصول در بسته بندی خلاق و جذاب

بسته بندی هایی که تولید می شود در قفسه های منزل ماندگاری بیشتری دارند تا در فروشگاه ها. بنابراین بسته بندی می توانند مانند یک اثر هنری حتی پس از اتمام محصول نگهداری شود و یادآور نام و بنر تجاری شما باشد.

بسته بندی جدید

5 – تغییر ظاهری بسته بندی

بسته بندی می تواند با استفاده از محصول تغییر کند. که این خود نوع دیگری از یک اثر هنری در طراحی بسته بندی محسوب می شود.

ظاهر بسته بندی خلاق

حتماً بخوانید: بسته بندی جذاب چطور به افزایش درآمد حاصل از فروش کمک می‌کند؟

6 – استفاده از شخصیت در یک بسته بندی خلاق و جذاب

برای بسته بندی محصولات می توان از شخصیت یا کاراکتری جذاب استفاده کنیم که به بیشتر شناخته شدن محصول و جذب مشتری و همچنین ماندگاری در ذهن مردم کمک کند.

بسته بندی با شخصیت

 7 – استفاده از رنگ محصول در بسته بندی خلاق

اگر محصول ما به رنگ روشن باشد در بسته بندی از آن الهام گرفته و از تونالیتهای آن استفاده می کنیم. از این طریق می توان یک درک متفاوت از محصول ایجاد کرد.

رنگ در بسته بندی

8 – بسته بندی مدرن

در طراحی بسته بندی باید از تصاویری استفاده کنیم که کمتر کسی به دنبال آن توجه می کند و به دنبال آن می رود با کمک این روش به یک بسته بندی شکیل می رسیم.

9 – عجیب و غریب بودن بسته بندی های جذاب

در طراحی ابتکار به خرج دهید و نترسید. با این شیوه شما متمایز از دیگران هستید و محصول متفاوت تر از سایر محصولات جلوه می کند. گاهی عجیب بودن یک بسته خود باعث فروش بیشتر محصول می شود و بسته بندی بیشتر به چشم می آید.

بسته بندی خلاق

10 – کم حجم کردن بسته بندی خلاق و جذاب

اگر می توانید سعی کنید بسته بندی محصول خود را به گونه ای طراحی کنید که از نظر فضا حجم کمتری بگیرد و حتی قابل حمل نیز باشد. این گونه طراحی دارای جذابیت بیشتری است و ماندگاری بیشتری در ذهن مشتری داد.

بسته بندی جذاب

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در زمینه تولید انواع بسته‌بندی  خلاق و جذاب می‌توانید با کارشناسان آوین پک ارتباط برقرار کنید تا شما را راهنمایی کنند.

[av_buttonrow alignment=’center’ button_spacing=’5′ button_spacing_unit=’px’ av_uid=’av-81y02v’ admin_preview_bg=”]
[av_buttonrow_item label=’نمونه کارها’ link=’page,4043′ link_target=” size=’large’ label_display=” icon_select=’no’ icon=’ue800′ font=’entypo-fontello’ color=’green’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ av_uid=’av-66r8gn’]
[av_buttonrow_item label=’تماس با ما’ link=’page,4026′ link_target=” size=’large’ label_display=” icon_select=’no’ icon=’ue800′ font=’entypo-fontello’ color=’orange’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ av_uid=’av-3qyvbb’]
[av_buttonrow_item label=’استعلام قیمت’ link=’page,5020′ link_target=” size=’large’ label_display=” icon_select=’no’ icon=’ue800′ font=’entypo-fontello’ color=’teal’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ av_uid=’av-38o7w7′]
[/av_buttonrow]

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *