غلات

بسته بندی مناسب کالا با بالا بردن میزان فروش و افزایش درخواست برای کالای تولید شده، میتواند شما را به عنوان صاحب کسب، به درآمد بیشتر نزدیک کند. اما اینکه چطور و چگونه به این درجه و سطح از هدف خود دست پیدا کنید، چالش مهم و تعیین کننده ای در این امر است.
محصول تولید شده ای که به بازار فروش وارد می‌شود، به غیر از مواردی چون کیفیت کالا که یکی از مهمترین فاکتورها است، از سمت مصرف کننده و مشتری سنجیده از جهات بسیاری بررسی می‌گردد. محصول یا کالایی که حتی با بهترین کیفیت تولید و صادر می‌شود ولی ظاهر و بسته‌بندی جذاب و زیبایی نداشته باشد تاثیر مناسبی بر مصرف کننده یا خریدار نمی‌گذارد بصورتی که علی رقم نیاز مصرف کننده، بخاطر نداشتن زیبایی و مناسب نبودن ظاهر و رنگ بسته بندی و جذابیتش، مشتری را از خرید کالا منصرف می‌کند.

حتماً بخوانید: ۶ رازی که طراحی بسته بندی شما را خاص می‌کند چیست؟

غذای-پت

بازار هدف و ارتباطش با بسته بندی

قیمت کالای تولید و یا صادر شده کاملا رقابتی است و براساس بازار هدف تولید کننده و یا صادر کننده تنظیم می شود. بسته بندی کالای شما یکی از موارد مهمی است که در فروش و برند شدن کالای شما تاثیر زیادی می‌گذارد بصورتی که ظاهر کالا را در خاطر مصرف کننده ثبت می‌کند و باعث می‌شود که در صورت نیاز، همیشه بدنبال آن باشد و اینکه در بازار و بین مصرف کننده ها چطور و چگونه از آن کالا یاد میکنند. براساس تحقیقات انجام شده از مردم و صاحبان کسب حدود یک سوم از تصمیمات خرید کالاها از جذابیت و زیبایی بسته بندی نشات میگیرد.

بسته‌بندی-ساندویچ

۷ثانیه اول دیدن کالا

همانطوری که مشتری در همان ۷ ثانیه اول بعد از دیدن کالا در قفسه فروشگاه یا مراکز خرید، تصمیم خود را برای خرید کردن میگیرد، پس جذب کردن مشتری در نگاه اول و خرید و استفاده آن در مرحله بعدی، به احتمال زیاد رضایت مشتری را از انتخاب کالای مورد نظر را هم بدنبال دارد و بخاطر این نتیجه خوب، اکثر مصرف کنندگان مایل به انتقال دادن این تجربه خوب به دوستان و آشنایانشان می‌شوند و به همین ترتیب این چرخه بزرگ و بزرگتر میشود که در نهایت منجر به افزایش فروش و محبوبیت آن کالا با بسته بندی جذابش می‌شود. بطوریکه کالای شما با این بسته بندی ای که انجام داده اید، در بازار نشان از تمامی رقبا متمایز خواهد بود.
بنابراین بسته بندی و فروش، دو امر وابسته و متصل به هم هستند، بصورتی این اتصال تاثیرگذار است که شرکت هایی که تلاش می کنند بسته بندی منحصر به فرد و قابل توجه برای محصولاتشتولید کنند، آنهایی هستند که در نهایت در بازار رشد می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در زمینه تولید انواع بسته‌بندی می‌توانید از طریق پشتیبانی آنلاین و یا صفحه تماس با کارشناسان آوین پک ارتباط برقرار کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت ۱۳۹۸ ؛ تمامی حقوق وب سایت نزد شرکت آوین پک محفوظ می‌باشد.