خبر

بسته بندی و پشت پرده جعبه برندهای خاص

بسته بندی برندهای معروف

بسته بندی و پشت پرده جعبه برندهای خاص حتما داستان جالبی خواهد داشت. بسیاری از ما زمانی که از یک برند گران قیمت و معروف خرید میکنیم، ناخودآگاه به تمام جزئیات خود محصول و بسته بندی آن دقت میکنیم. جنس، طراحی و متریال استفاده شده را بررسی میکنیم تا بدانیم ارزش هزینه ای که کرده ایم را دارد یا نه.

حتما تا به حال با خود فکر کرده اید که چرا برندهای معروف به این جایگاه رسیده اند و چگونه در بین مشتریان شناخته شده اند؟

همیشه برندهای خاص و شناخته شده محصولشان را در بسته بندی منحصر به فرد و شیک به مشتریان عرضه می کنند. باید گفت در کنار کیفیت محصول، بسته بندی نیز در معروفیت برندها نقش مهمی دارد، اگر محصولی با کیفیت در پکی ساده و بدون چاپ قرار داده شود مطمئناً با استقبال خوبی از سوی مشتریان روبه رو نخواهد شد.

در جواب این سوال باید گفت حتما در پشت پرده بسته بندی محصولات برندهای پرفروش رازهایی وجود دارد که ما از آنها بی خبریم و فقط زیبایی این پک ها را میبینیم، مسلماً برندهای مطرح ترفندهایی در تهیه و تولید بسته بندی محصولاتشان به کار می برند که این چنین در میان مشتریان محبوبیت پیدا کرده اند. حال می خواهیم این ترفندها را مورد بررسی قرار دهیم تا به راز موفقیت برندهای خاص پی ببریم.

برند گوشی همراه اپل

بسته بندی و پشت پرده جعبه برندهای خاص برای تمامی برندهای بزرگ است که همانند یک راز با ارزش از آن محافظت میکنند. اپل یکی از برندهای مطرح موبایل در جهان می باشد. این شرکت آمریکایی توانسته جایگاه خوبی در میان اکثر مردم دنیا بدست آورد. برند اپل حدود 15 سال است که در زمینه تولید گوشی مشغول به فعالیت بوده و هر بار با عرضه یک محصول جدید بیشتر مورد استقبال مشتریان قرار می گیرد.

بسته بندی برند اپل

باید گفت علاوه بر کیفیت خوب گوشی های اپل استفاده از باکس محکم، مقاوم و زیبا بر جذابیت و فروش بیشتر این محصول افزوده است شرکت اپل ارائه دهنده اولین جعبه های موبایل به صورت هاردباکس می باشد.

جعبه موبایل از جنس هاردباکس یا همان مقوای سخت است، به دلیل اینکه موبایل ارزش و قیمت زیادی دارد برایش جعبه ای در نظر می گیرند که بتواند به خوبی از آن محافظت کند تا در مسیر عرضه به بازار آسیبی به گوشی همراه نرسد.

هاردباکس ها جنسی محکم و مقاوم دارند و در برابر ضربه از محصول محافظت می نمایند، این هاردباکس ها قابلیت چاپ بالایی داشته و با انجام چاپ افست جذابیت خوبی پیدا می کنند. شرکت اپل برای طرح و چاپ جعبه هایش از زمینه سفیدرنگ استفاده می کند که بر روی آن طرح گوشی همراه درون جعبه چاپ شده است.

 درون جعبه گوشی اپل از نگهدارنده و منقسم استفاده می شود، منقسم برای جدا کردن لوازم جانبی درون پک و نگهدارنده برای محکم نگه داشتن گوشی بکار می رود تا در طی مسیر عرضه، گوشی درون جعبه حرکت نکرده و آسیب نبیند. پس باید گفت در پشت موفقیت شرکت اپل کیفیت خوب محصول و همچنین جعبه ای محکم، زیبا و مقاوم قرار دارد.

انواع نمونه جعبه و کارتن بسته بندی

برند فست فود هات

بسته بندی و پشت پرده جعبه برندهای خاص میتواند یک استراتژی برای اکثر برندهای خاص و معروف باشد که بسیار به آن پایبند هستند. هات شرکتی است که دارای حدود 90 رستوران در دنیا می باشد این شرکت زیر مجموعه شرکت یام می باشد. برند هات که معروف ترین محصول آن پیتزا است، در سال 1958 در آمریکا تأسیس شد. این شرکت انواع محصولات فست فودی را به مشتریان عرضه می نماید و هر روزه سعی در ارائه محصولی جدید دارد.

شرکت هات از اولین شرکت های آمریکایی بود که حاضر شد امتیاز خود را در کشور عراق واگذار کند. رستوران های هات علاوه بر ارائه محصولات متنوع از بسته بندی های شیک و به روز استفاده می کنند، جعبه های پیتزایی که هر روز زیباتر از قبل تهیه می شوند.

جعبه های پیتزا جدید این شرکت با طراحی های زیبا ارائه شده اند، برای مثال جعبه ای با طرح های مشکی و قرمز که بعد از مصرف پیتزا می توان از آن به عنوان پروژکتور استفاده کرد!!!

و یا جعبه ای که شبیه به یک توپ طراحی و تهیه شده است و یا جعبه های دو طبقه پیتزا، تمام این موارد حاکی از خلاقیت و نوآوری این شرکت در طراحی پک های پیتزا می باشد با این جعبه های شیک و زیبا مشتریان تمایل بیشتری به خرید پیتزا هات پیدا می کنند.

بسته بندی پیتزا هات

چاپ جعبه های پیتزا فلکسو می باشد که متشکل از یک یا دو رنگ بوده و به طور مستقیم بر روی کارتن ها اعمال می گردد. با اینکه چاپ فلکسو محدودیت رنگ دارد ولی این شرکت به بهترین نحو از ترکیب این رنگ ها استفاده کرده و در بیشتر جعبه هایش از کنار هم قرار دادن رنگ مشکی و قرمز زیبایی خاصی بوجود آورده است.

شاید رستوران ها و فست فودهای زیادی با کیفیت خوب وجود داشته باشند ولی در بین مردم شناخته شده نیستند یکی از ضعف های این برندهای گمنام، بکار نگرفتن ایده و خلاقیت جدید در تهیه محصول و بسته بندی آن می باشند. اکثر پیتزا فروشی ها یک بسته بندی ساده با طرحی تکراری برای ارائه محصولشان در نظر می گیرند که برای مشتری جذابیتی ندارد.

هر تولیدکننده باید بداند که اگر می خواهد محصولش دیده شود و در بازار با استقبال مشتریان روبه رو گردد باید بسته بندی مناسب و شیک برای آن در نظر بگیرد هر چند ممکن است تهیه بسته بندی شیک هزینه بیشتری داشته باشد ولی مطمئن باشید که محصول با بسته بندی زیبا فروش بیشتری خواهد داشت و شما نه تنها برای پرداخت هزینه بیشتر، ضرر نمی کنید بلکه سود بیشتری نیز بدست خواهید آورد.

محاسبه قیمت جعبه و کارتن بسته بندی

گوچی یکی از برندهای بزرگ ایتالیایی می باشد که در صنعت مد توانسته رتبه اول جهان را کسب کند. این برند در سال 1920 به عنوان یک فروشگاه محصولات چرمی فعالیت خود را آغاز کرد و تا به امروز توانست مجموعه های منحصر به فردی از انواع محصولات را به بازار عرضه نماید.

برند گوچی را اکثر افراد متمول و سرمایه دار خریداری می کنند زیرا قیمت محصولات این برند بسیار بالا می باشد. شرکت گوچی برای محصولاتش از بسته بندی های خاص و منحصر به فرد همراه با طرح های ساده استفاده می کند. اکثر پک های گوچی جعبه های مقوایی با چاپ افست می باشند و معمولا از یک رنگ برای چاپ این پک ها استفاده می شود که بر روی آن برند گوچی درج شده است.

جعبه های برند گوچی

چاپ برند و لوگو بر روی یک بسته بندی بسیار مهم می باشد زیرا این لوگو و برند برای شما مثل یک بازاریاب عمل کرده و مشتریان با دیدن نام شما، محصولتان را می شناسند. اگر بر روی یک بسته بندی نام و برند درج نشود ممکن است آن محصول با داشتن کیفیت خوب در بین مردم شناخته نشود و فروش کمی داشته باشد.

چاپ افست بر روی مقوا جلوه خوبی دارد ولی این چاپ را نمی توان بصورت مستقیم بر روی کارتن ها اعمال کرد به همین دلیل وقتی چاپ افست را بر روی مقوا انجام دادند، مقوای چاپ شده ( پوستر) را توسط دستگاه های مخصوص بر روی کارتن می چسبانند که به این فرآیند لمینت می گویند. کارتن های لمینتی نیز بسیار جذاب و زیبا هستند و با ایجاد طرح و رنگ متنوع بر آنها در بازار پر فروش شده و مورد استقبال مشتریان قرار می گیرند.

خدمات پس از چاپ

اکثر شرکت های تولیدی محصولات مواد غذایی مانند تولیدکنندگان انواع شکلات و شیرینی ها، نوشیدنی و دمنوش ها و … بر روی جعبه محصولاتشان طرح و رنگ خاص به کار می برند زیرا محصولات خوراکی باید جذابیت رنگ و طرح داشته باشند تا مورد توجه مشتریان قرار بگیرند.

استفاده از پوشش چاپ و خدمات پس از چاپ بر جذابیت پک ها می افزاید. خدمات پس از چاپ شامل طلاکوب، نقره کوب، برجسته سازی، یووی، ورنی و امباس و پوشش چاپ شامل سلفون می شود. تمام این موارد سبب زیبایی و جلوه بیشتر و بهتر بسته بندی می گردند.

اگر برای تولیدکننده دیده شدن محصولش اهمیت داشته باشد مطمئناً از این خدمات برای بسته بندی محصولاتش استفاده میکند مخصوصا اگر محصول صادراتی باشد بکارگیری مناسب هر یک از این خدمات پک را جذابتر می نماید.

شرکت های تولیدکننده بسته بندی انواع خدمات چاپ و پس از چاپ را به مشتریان ارائه می دهند برای مثال شرکت زرین کارتن و کارتن سازی آوین پک از جمله این شرکت ها می باشند که هر تولیدکننده می تواند با اخذ مشورت از این آنها خدمات پس از چاپ مناسب را بر روی پک محصولش انجام دهد.

برندهایی که در این مقاله نام بردیم تنها چند مورد از چند صد برند در جهان هستند که توانسته اند به موفقیت های زیادی دست یابند. در تمام پشت پرده این برندها ایده های جدید و خلاقیت وجود دارد، ایده هایی که بکارگیری آنها سبب برتری یک برند نسبت به محصولات مشابه شده است.

علاوه بر کیفیت خوب این محصولات استفاده از پک های خاص و جذاب محبوبیت آنها را در میان مشتریان بیشتر کرده است پس می توان گفت هر برند و شرکتی که بخواهد در بازار فروش شناخته شود باید در کنار کیفیت بالای محصولش بسته بندی شیک و متناسب با آن تهیه نماید و از ایده های مدرن و به روز در پک محصولاتش بکار ببرد.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *