چاپ, وبلاگ

سفارش طرح چاپی جعبه و کارتن بسته بندی در چاپ آوین

طراحی و چاپ جعبه مقوایی

سفارش طرح چاپی جعبه و کارتن بسته بندی به شکل اختصاصی و فوری بر روی انواع مقواها ( از جمله ایندربرد، گلاسه، پشت طوسی ) قابل انجام است. بسیاری از مدیرانی که در صدد تولید انواع جعبه های کارتنی و مقوایی هستند دغدغه  طرح چاپی روی آن ها را نیز دارند. در این مقاله اطلاعاتی را در خصوص نحوه سفارش طرح چاپی و چاپ مقوا به کارخانجات تولید جعبه بسته بندی مطرح خواهیم کرد. با کسب این اطلاعات خواهید دانست تا چه حد روند این کار آسان بوده و طراحان گرافیست کمک های شایانی برای رسیدن به طرح دلخواه شما خواهند داشت. با ما همراه باشید.

سفارش طرح چاپی جعبه اختصاصی و فوری

زمانی که روند ثبت سفارش انواع بسته بندی های کارتنی و مقوایی طی می‌شود، همزمان باید طرح چاپی بر روی آن‌ها نیز برنامه‌ریزی گردد. شرکت های کارتن سازی برای تسهیل روند طراحی و اجرای طرح چاپی از عده‌ای گرافیست متخصص و با تجربه کمک می‌گیرند. در نتیجه سفارش دهنده‌ها در این زمینه چالشی نخواهند داشت.

با برگزاری یک جلسه بین سفارش دهنده و مدیران بخش فروش و طراحی به یک طرح چاپی دلخواه مشتری یا بازار هدف خواهند رسید. در مرحله بعدی طراحی های ابتدایی انجام خواهد شد و در ادامه مسیر با تکیه بر نظر و خواست مشتری اصلاحاتی در آن اعمال می‌شود تا به نتیجه نهایی برسند.

خواندنی: نحوه سفارش جعبه و کارتن بسته بندی را در 2 دقیقه بیاموزید

در سفارش طرح چاپی چه مسائلی مورد بررسی قرار می‌گیرد؟

بسیاری از موارد مرتبط با طراحی در مرحله سفارش طرح چاپی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. مثل:

 • رنگ طرح

در برخی از موارد مشتریان سفارش دهنده اعلام می‌کنند که طراحی در یک طیف خاصی از رنگ‌ها انجام شود. در نتیجه طراحان نیز تناژ رنگ مورد نظر آن ها را مد نظر قرار داده و براساس همان رنگ ها طراحی انجام می‌شود.

 • مدل طراحی

به طور کلی طراحی هایی که برای طرح چاپی روی انواع جعبه های کارتنی و مقوایی انجام می‌شود، به دو دسته صنعتی و فانتزی تقسیم‌بندی می‌شود. در طراحی صنعتی تمامی ویژگی ها و مسائل مربوط به محصول روی جعبه طراحی می‌شود. برای مثال یک قطعه صنعتی زمانی که بسته بندی برایش تولید می‌شود طرح روی آن کاملاً مرتبط با نوع محصول است.

اما در طراحی فانتزی شاهد هستیم که از یکسری رنگ ها و طراحی های فانتزی با رنگ و لعاب بسیار استفاده می‌کنند. برای مثال روی جعبه بازی های کودکانه را با تعداد رنگ های زیاد به اصطلاح رنگین کمانی طراحی می‌کنند.

ضرورت تناسب بین نوع طراحی و نوع چاپ

مهم‌ترین نکته‌ای که همواره مدیران فروش به سفارش دهنده ها خاطر نشان می‌کنند، ضرورت تناسب کامل بین نوع طراحی و نوع روش چاپ است. به طور کلی روش های متعددی برای چاپ جعبه های کارتنی و مقوایی وجود دارد که افست و فلکسو نسبت به سایر انواع تکنیک های چاپ ( مثل سیلک یا دیجیتال ) رایج‌تر هستند. این دو تکنیک با تفاوت هایی در زمینه شیوه چاپ و تعداد رنگ‌ها همراه هستند.

به همین دلیل نیاز است که قبل از طراحی، نوع چاپ نیز مد نظر قرار گیرد. برای مثال در صورتی که مشتری در خواست طراحی فانتزی با تعداد رنگ زیاد داشته باشد، امکان چاپ آن با تکنیک فلکسو از بین خواهد رفت. زیرا که در روش فلکسویی با محدودیت چاپ رنگ مواجه هستیم. در این موارد افست بهترین گزینه برای چاپ طراحی های فانتزی است.

در صورتی که طراحی های صنعتی برای بسته بندی های کارتنی و مقوایی در نظر گرفته شود می‌توانیم از تکنیک فلکسویی استفاده کنیم.

طراحی و چاپ جعبه مقوایی و کارتنی
طراحی و چاپ جعبه مقوایی و کارتنی

قیمت طرح چاپی روی بسته بندی

قیمت یا هزینه‌ای که برای طراحی های روی بسته بندی های مقوایی و کارتنی تعیین می‌شود کاملاً متغیر می‌باشد. زیرا همانطور که گفته شد این دسته از طراحی ها دارای انواع مختلفی هستند و در آن‌ها موارد متفاوتی وجود دارد که در هزینه‌های نهایی اثر گذار است. بر همین اساس نیاز است که ابتدا نوع طراحی های انجام شده مورد بررسی قرار گیرد تا در نهایت بتوانیم هزینه های نهایی را محاسبه کنیم.

برای مثال نوع طراحی، تعداد رنگ ها یا حتی میزان پیچیدگی نوع طراحی نیز در تعیین قیمت موثر خواهد بود.

بیشتر بدانید: روش های ثبت سفارش با عنوان چاپ آنلاین + شرایط و مزایا

فرم چینی طرح چاپی

در این بخش می‌خواهیم یکی از مهم‌ترین بخش های تولید جعبه کارتنی یا مقوایی را توضیح دهیم که مربوط به کار طراحان گرافیست می‌باشد و آن فرم چینی طرح چاپی است.  

زمانی که یک جعبه کارتن و یا مقوا سفارش داده می‌شود در ابتدا باید قالب دایکات آن تولید گردد. سپس بر اساس طراحی هایی که مشتری ارائه کرده است فایل طرح چاپی نیز آماده می‌شود. این طرح با نام فرم چاپ به چاپخانه ارائه می‌گردد. در چاپخانه طرح بر روی مقوا اعمال شده و مقوای چاپ خورده آماده میشود که به آن پوستر گفته میشود. پوسترها یا خود پس از برش تبدیل به جعبه بسته بندی میشوند و یا اینکه بر روی کارتن لمینت شده و پس از برش تبدیل به کارتن لمینتی بسته‌بندی میشوند..

در مرحله ساخت قالب دایکاتی خطوط تیغ تعیین خواهد شد و در مرحله طراحی پوستر توسط طراحان نیز طراحی‌ها به درستی باید چیده شوند. در واقع زاویه نمایش تمامی عکس ها و نوشته ها باید به درستی تنظیم گردد. به این کار فرم بندی نیز گفته میشود.

در نهایت بعد از آماده سازی قالب دایکات و پوستر ها روند آماده سازی جعبه های کارتنی و چسباندن لمینت ها روی آن‌ها پیش خواهد رفت.

طراحی جعبه کارتنی و مقوایی
طراحی جعبه کارتنی و مقوایی

انواع خدمات چاپ

بعد از انجام انواع طراحی ها و نیز انتخاب روش چاپ امکان انجام خدماتی بیشتر به عنوان خدمات چاپ، روی جعبه های کارتنی و مقوایی وجود دارد. برای مثال طلاکوبی، یووی، سلفون و ورنی از جمله کارهایی است که می توان روی بسته بندی های کارتنی و مقوایی انجام داد تا شکل و شمایل بهتری بگیرند.

خاتمه

در صورتی که تصمیم دارید سفارش طرح چاپی جعبه بسته بندی مقوایی و کارتنی را با طراحی اختصاصی انجام دهید، توصیه می‌کنیم که از طراحان حرفه‌ای تیم شرکت کارتن سازی آوین پک مشاوره دریافت کنید. طراحان ما با تکیه بر سال‌ها تجربه و تخصص در چاپ آوین می‌توانند شما را در زمینه دستیابی به بهترین نتیجه در خصوص طراحی چاپ بسته بندی مقوایی و کارتنی‌تان دقیق‌ترین مشاوره ها را ارائه کنند. پس میتوانید در ساعات کاری با کارشناسان در تماس باشید.

4.3/5 - (3 امتیاز)

6 دیدگاه در “سفارش طرح چاپی جعبه و کارتن بسته بندی در چاپ آوین

 1. علیرضا محمدی گفت:

  سلام کارتون با چاپ سفارشی میخواستم انجام میدید ممنون

  1. مدیر گفت:

   سلام علیرضا، بازدید کننده عزیز
   در خصوص انجام چاپ سفارشی بر روی انواع جعبه و کارتن های مقوایی محدودیتی وجود ندارد.

   1. سارا نیکا بجنوردی گفت:

    برای طراحی جعبه به غیر از مدل، طرحی که قراره روی بسته بندی چاپ بشه رو چند روزه انجام میدید؟

   2. آوین گفت:

    سلام روز بخیر، زمان طراحی طرح گرافیکی بسته بندی به میزان المان های طرحتون داره؛ میانگین 2 روز زمان نیاز داره.

 2. سمندریان گفت:

  سفارش طراحی پوستر برای کارتن انجام میدید؟

  1. مدیر گفت:

   بله، لطفا در این خصوص با کارشناسان کارتن آوین در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *