چاپ, لمینتی, وبلاگ

چاپ آنلاین

چاپ جعب لمینتی


چاپ آنلاین یکی از مناسب ترین سرویس های غیر حضوری برای کم هزینه تر شدن خدمات چاپ و طراحی میباشد که در کنار کم هزینه بودن آن در وقت نیز صرفه جویی میشود. تولید کنندگان میتوانند از طریق ایمیل و یا دیگر راههای ارتباطی طرح مورد نظر خود را برای گروه طراحی بفرستند و آنها نیز طرح اختصاصی مخصوص ارسال شد را به چاپ برسانند.

چاپ چیست؟

چاپ به معنای هر درج هرگونه نوشته ، تصویر، لوگو وغیره بدون تغییر در فرم اندازه است که امروزه مدل های مختلف چاپ را می بینید چاپ های متفاوتی بر روی انواع و اقسام بسته بندی کالاها و خود آنها درج شده است که تا دیروز فقط به کاغذ محدود میشد اما چاپ های امروز بر روی ماده و متریال خاص وجود دارد که انواع مختلفی از آنها بر روی لباس، خودکار و مداد، ساک دستی، چرمی، پارچه و غیره دیده میشود.

به گروهی که در صنعت چاپ هر یک فعالیتی را بر عهده دارند و وظیفه ای را انجام میدهند، گروه چاپ یا شبکه چاپ و به جایی که در آن خدمات چاپ و طراحی نیز انجام میپذیرد چاپخانه میگویند. گروه چاپ بسته به نیاز مشتر انواع چاپ را روی بسته بندی مورد نظر درج میکند، برای مثال بسته بندی های صادراتی اکثرا از چاپ افست با فرآیند لمینت بهره میبرند و دیگر بسته بندی ها میتوانند از چاپ فلکسو و سیلک بهره مند شوند که نسبت به چاپ افست ارزان تر میباشد.

چاپ روی کارتن

چاپ آنلاین نیز همانند انواع چاپ دیگر میباشد و فقط نحوه ی سفارش آن فرق دارد. چاپ افست، چاپ فلکسو و چاپ سیلک از انواع چاپ به شمار می آیند که مصارف هر یک با دیگری متفاوت بوده و سبک های خاصی دارند.

چاپ سیلک: این نوع چاپ، رنگ مستقیما بر روی جعبه کارتنی درج میشود و برای مواردی همانند جعبه خرما و جعیه شیرینی و کیک استفاده میشود.

چاپ فلکسو: این نوع چاپ که به آن چاپ مستقیم بر روی کارتن نیز گفته میشود، طرح و رنگ از طریق زینک بر روی کارتن درج شده و دارای رنگ های محدود برای چاپ میباشند که برای مصارف صادراتی در نظر گرفته نمیشوند چرا که جذابیت قابل قبولی ندارند.

چاپ افست: میتوان گفت چاپ افست بهترین نوع چاپ محسوب میشود زیرا که در کنار فرآیند لمینتی که به همراه دارد میتواند جذابیت جعبه های مقوایی و کارتنی را افزایش دهد و برای صادرات مصرف شوند. لمینت فرآیند چاپی است که پس از به چاپ رسیدن طرح روی ورق و انجام گیری خدمات چاپ همانند سلفون و یا برجسته سازی نوشته ها، بر روی کارتن همانند یک پوسته رنگی چسبانده شده و شکل ظاهری دلربا تری را به جعبه های شما میدهد.

چاپ بسته بندی

بیشتر بدانید: نمونه جعبه و کارتن بسته بندی انواع محصولات

مراحل سفارش چاپ آنلاین

برای اینکه با مراحل سفارش چاپ آنلاین آشنا شوید و بدانید که طرح و نوشته اختصاصی شما بدون تغییر بر روی بسته بندی های موردنظر درج میشود یا خیر؟ ادامه مطلب را حتما مطالعه نمایید.

زمانی که از تولید کننده ای از طریق یکی از راههای ارتباطی سفارش چاپ آنلاین را میدهد، گروه طراحی آن طرح را دریافت کرده و برای ادامه مراحل تولید جعبه حاضر میشود. تولید کننده میتواند با طراحان در ارتباط باشد و مراحل تولید جعبه ی موردنظر را لحظه به لحظه بررسی کند.

طرح و نوشته اختصاصی بر روی یک جعبه در سیستم طراحی میشود که تولید کننده خود را در ابعاد مختلف بر روی کارتن و جعبه مشاهده کنید، با ثبت تایید از سوی تولید کننده جعبه مورد نظر وارد مرحله ی تولید شده و با ابعادی که دریافت شده است، ساخته میشود پس از تولید جعبه مراحل برش نیز تکمیل میشود که با توجه به سفارش مشتری میتوان برای جعبه او قالب ساخت و برش آن توسط قالب صورت پذیرد که در نهایت یک نمونه جعبه دایکاتی آماده به عنوان نمونه برای تولیدکننده ارسال میگردد تا در صورت تمایل وی به تولیدات انبوه برسد.

چاپ بسته بندی کارتنی و مقوایی

بیشتر بدانید: محاسبه آنلاین قیمت جعبه و کارتن بسته بندی در کمتر از 2 دقیقه

عوامل تاثیر گذار در قیمت جعبه

تولیدات جعبه و کارتن طبق یکسری از عوامل و فاکتورها انجام میپذیرد که هر یک از این موارد به گونه ای در هزینه ی تمام شده نقش دارند. عواملی همانند: نوع ورق کارتن، تعداد لایه ها، فلوت های استفاده شده، طرح و نوشته های اختصاصی و نوع چاپ در قیمت نهایی کارتن تاثیر میگذارند.

تعداد لایه ها و نوع فلوت استفاده شده تعیین کننده استقامت و مقاومت بسته بندی های محصولات میباشند. برای مثال کارتن های اسباب کشی که قرار است محصولاتی با وزن نسبتا سنگین درون آنها جای بگیرند، بیشتر از کارتن های سه لایه و پنج لایه از ترکیب فلوتهای B ,C تولید میگردند هم چنین در کنار موارد گفته شده نوع چاپ نیز تاثیر میگذارد مثلا جعبه ای که با چاپ فلکسو بدون هیچ طرح و رنگی به صورت ساده ساخته میشوند در مقایسه با جعبه هایی که چاپ اختصاصی و فرآیند لمینتی دارند هزینه ی تمام شده بالاتری داشته اما این نوع جعبه ها به معروفیت نام تجاری شما کمک های شایانی را ارائه مینماید.

بیشتر بدانید: اهمیت بسته بندی در صادرات کالا

در انتها پک های کارتنی و مقوایی با قابلیت های خوبی که در چاپ و خدمات دارند میتوانند در تولید جعبه های لمینتی بسیار موثر عمل کرده و به گونه ای در فروش بهتر و سود دهی بیشتر تولید کنندگان تاثیر چشمگیری از خود به جای بگذارند، در کنار امتیاز خوب چاپ داشتن وزن سبک، بازیافت پذیری بالا و تسهیل در حمل ونقل از ویژگی های بسته بندی های کارتنی و مقوایی میباشد که راه صادرات بیشتر را برای تولیدکنندگان باز مینمایند.

سوالات متداول

چاپ آنلاین چیست؟ نحوه چاپ آنلاین بدین گونه است که مشتریان راه دور برای صرفه جویی در وقتشان طرح و نوشته مورد نظر خود را از طریق ایمیل یا دیگر راه های ارتباطی برای گروه طراحی ارسال میکندد.

آیا تضمینی برای سفارش آنلاین وجود دارد؟ بله، تولید کنندگان میتوانند از مراحل تولید جعبه های خود به صورت لحظه ای آگاه باشند و مدیریت شخصا خود بر کیفیت تولید جعبه ها نیز نظارت دارند.

قیمت چاپ اختصاصی بر روی جعبه ها چگونه محاسبه میشود؟ عواملی همچون تعداد لایه ها، انواع فلوت مصرفی، انواع چاپ و طرح و نوشته موردنظر بر قیمت تمام شده جعبه ها تاثیر گذارند.

کلام پایانی

شرکت کارتن سازی آوین پک با استفاده از دستگاه های مدرن و خدمات آن توانسته است جعبه های لمینتی با کیفیتی را در شان محصولات صادراتی تولید کند که تولیدکنندگان عزیز بدون دغدغه در طرح و چاپ، جعبه های خود را تحویل بگیرند. از این رو اگر خواستار سفارش چاپ آنلاین هستید میتوانید با واحد فروش ارتباط حاصل کرده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید و در صورت تمایل ثبت سفارش نمایید.

4/5 - (1 امتیاز)

6 دیدگاه در “چاپ آنلاین

 1. بهنام مقدم گفت:

  چاپخانه شما آدرسش کجاست و اینکه اجازه میدید ناظر چاپ پای چاپ بفرستیم؟

  1. مدیر گفت:

   کارخانه شرکت آوین پک در غرب تهران واقع هستش و امکان وجود ناظر و نماینده در زمان چاپ سفارش نحیا میباشد.

 2. امیران گفت:

  سلام ارزان ترین چاپ چه نوع چاپی هستش و قیمت اون چقدر هستش؟

  1. مدیر گفت:

   با سلام و درود
   کاربر گرامی در حال حاضر ارزان ترین قیمت را، چاپ سیلک به خود اختصاص داده است که کیفیت نسبتا کمتری نسبت به چاپ فلکسو و افست دارد.

 3. سلیمانی گفت:

  سلام، چطوری چاپ لمینتی روی کارتن رو آنلاین سفارش بدم؟

  1. مدیر گفت:

   سلام، در این خصوص کی میتوانید پس از محاسبه قیمت آنلاین جعبه و کارتن جهت صدور فاکتور با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *