بسته بندی بیسکویت

بیسکویت از خوراکی های مورد علاقه بچه هاست و شرکت های مختلف تولیدکننده همواره با رقابت زیادی رو به رو هستند. یکی از وبژگی های مهم و شاید خوب بیسکوییت ماندگاری بالای آن است که البته بسته بندی مناسب در حفظ کیفیت و طعم و مزه  این محصول بی تاثیر نیست.

بسته بندی و طرح روی جعبه می تواند فروش را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار دهد به عنوان مثال در فروشگاه های بزرگ انواع مختلف از طراحی های شیک و خوشمزه را میبینید، حس ناخود آگاه دید مشتری را به سمت بسته بندی و جعبه شکیل تر می برد و همین می تواند تبلیغات بسیار خوبی برای محصول باشد.

استفاده از رنگ های اشتهاآور مانند قرمز، عکس های شکلاتی و شیری در طراحی جعبه بیسکویت استفاده می شود. بیسکویت برای پذیرایی از مهمانان نیز بسیار مناسب است جعبه های مخصوص پذیرایی با استفاده از مدل های مختلف مانند جعبه های کشویی، کیبوردی، تلسکوپی از جنس جعبه مقوایی با استفاده از چاپ طلاکوب می تواند بسیار عالی باشد.

طراحی جعبه بیسکویت

جهت طراحی در مرحله اول می بایست نوع بیسکویت و مدل آن را بدانیم. گروه مخاطبین را تعیین کنیم، با توجه به اینکه بیسکویت در بسته بندی ها کوچک یا بزرگ قرار می گیرد می توانیم طراحی خوبی را داشته باشیم. معمولا با توجه به اینکه طعم بیسکویت چیست، میوه ای، کاکائویی، شیری، نسکافه ای و… طراحی روی بسته بندی انجام می شود.

حتما بخوانید: جعبه مواد غذایی و نکات مربوط به طراحی و تولید

تاثیر رنگ در جعبه بیسکویت

رنگها نقش مهمی در زندگی افراد دارند در واقع افکار ما را تحت سلطه خود در می آورند. اعمال ما را تغییر می دهند و واکنش هایی را سبب میشوند. رنگها می توانند چشم های شما را آزار یا آرام کند؛ فشار خون را بالا ببرد و بر سیری و گرسنگی افراد تاثیر بگذارد. حتی رنگها  می توانند روی طعم یا بویی که حس میکنیم اثر گذارد.

در واقع این تاثیر رنگ روی حواس رو در اصطلاح جا به جایی حواس می گویند. به طور مثال: رنگ سبز روشن بوی سبزه و بوی سبزی های خوش طعم را تلقین میکند. رنگ آبی کاهش اشتها است در واقع رنگ آبی به شدت سرکوب کننده اشتهای افراد میباشد در مقابل رنگ قرمز باعث تحریک اشتها میشود.

رنگ سفید که بیشتر در خانه ها و رستورانها و فروشگاه ها استفاده میشود باعث فرد بدون توجه به چیزی غذا زیاد بخورد. در واقع میتوان کفت انسان قبل از هر چیز با کمک نشانه های بصری تعیین میکند غذایی خوب است یا نه، تمام این موارد اهمیت بسته بندی را نشان می دهد. در نتیجه با جعبه و بسته بندی خوب با طراحی رنگ و طرح جالب می توان فروش بیشتر و بهتری از محصول خود داشت.

جعبه بیسکویت

کارشناسان آوین پک با سال ها تجربه در زمینه طراحی و تولید بسته بندی، آماده ی قبول سفارشات شما می باشند. با استفاده از صفحه ی تماس با ما، با ما در ارتباط باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *