وبلاگ

صنایع کارتن و بسته بندی

صنایع کارتن و بسته بندی

صنایع کارتن و بسته بندی به صنعتی گفته میشود که کار اصلی آن تولید جعبه های کارتنی و مقوایی است که این بسته بندی ها برای بازارهای داخلی صادارتی تولید میشوند. در این مقاله سعی داریم تا حدودی به شکل مختصر شما را با این صنعت آشنا کنیم که توصیه میشود با ما همراه باشید.

صنعت کارتن سازی و جعبه سازی

صنایع کارتن و بسته بندی شامل تولید انواع کارتن و جعبه میباشد که هر کدام از آنها با توجه به مصارفی که دارند، برای تولیدات داخلی و یا صادراتی می باشند. اگر بخواهیم خیلی مختصر درباره شغل و صنعت کارتن سازی صحبت کنیم باید بگویم که کار اصلی این کسب و کار، تولید جعبه و کارتن بسته بندی از ورق کارتنی میباشد که تولیدات این نوع بسته بندی ها مراحل و پروسه خاص به خودش را دارد.

شما میتوانید در گالری زیر انواع جعبه و کارتن های بسته بندی صادراتی را مشاهده کنید.

اجزای جدایی ناپذیر در این حوزه را میتوان ورق مقوا و کارتن دانست که عملا اگر نباشند تولیدی هم نخواهد بود. شاید تصور کنید که کارتن و جعبه از بسته بندی های بسیار ساده و معمولی می باشند که خیلی جنبه ظاهری جالبی ندارند. در جواب این موضوع باید بگوییم که این تصورات اشتباه است.

جعبه و کارتن های بسته بندی را میتوان به صورت لمینتی تولید کرد که حتی سایر المان های زیبایی مثل: سلفون، یووی، ورنی، طلاکوبی و غیره را روی آنها اعمال کرد که زیبایی دو چندانی را به ظاهر بسته بندی خواهد داد.

شرکت کارتن سازی آوین پک از کارتن سازی های موفق در تهران و کرج میباشد که در همه حال آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز است.

انواع کارتن بسته بندی

جعبه و کارتن های بسته بندی انواع متفاوتی دارند که هر یک از آنها با توجه به نوع محصول و وزن آن تولید می شوند. مثلا برای یک قطعه صنعتی سنگین هرچند کوچک بهتر است از کارتن سه لایه استفاده کنیم تا با مقاومتی که دارد از محصول به خوبی محافظت کند. کارتن ها در انواع سینگل فیس (دولایه)، سه لایه، چهار لایه و پنج لایه تولید میشوند.

برای دیدن نمونه کارهای بیشتر وارد لینک زیر شوید.

مرتبط بخوانید: نمونه جعبه و کارتن بسته بندی انواع محصولات صادراتی

کارتن های بسته بندی بهترین پک هایی هستند که میتوان آنها را مدتی در سردخانه به همراه محصول نگهداری کرد. در کارتن و جعبه، مشتری و مصرف کننده حق انتخاب خواهد داشت و با توجه به نوع محصولش تصمیم میگیرد که چه ترکیب ورقی استفاده شود.

برای مثال برای میوه و صیفی جات صادراتی از ترکیب ورق کرافت سنگین با فلوت ضد رطوبت به همراه سلفون استفاده میکنند تا زمانی که قرار است، درون سردخانه قرار گیرد دچار آسیب و ترکیدگی بافت کارتن نگردد.

فروش انواع کارتن بسته بندی توسط شغل و حرفه کارتن و جعبه سازی انجام میگیرد. تولیدکنندگانی که قصد صادرات محصولاتشان را به سایر کشورها دارند، توصیه میکنیم برای محصولاتشان از جعبه و کارتن بسته بندی استفاده کنند و از فروش بالای کالاهایشان لذت ببرند.

قیمت کارتن بسته بندی

حال سوالی که پیش می آید آن است که اگر برای تولیدات عمده بخواهیم کارتن و جعبه تهیه کنیم، قیمت و هزینه آنها به چه شکل خواهد بود؟!

محاسبه قیمت کارتن و جعبه بسته بندی به عواملی مثل: ابعاد، چاپ، نوع ورق مصرفی، تیراژ و تعداد سفارش، المان و پوشش های چاپ و غیره بستگی دارد که هر یک از اینان در قیمت نهایی محصولات تاثیرگذار است.

مرتبط بخوانید: محاسبه آنلاین قیمت جعبه و کارتن بسته بندی در کمتر از 2 دقیقه

شما تولیدکنندگان عزیز میتوانید برای گرفتن مشاوره رایگان از کارشناسان آوین پک به صورت تلفنی و آنلاین اقدام کنید و حتی در صورت تمایل میتوانید از محیط کارخانه دیدن نمایید و بعد از بررسی های دقیق ثبت سفارش انجام دهید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *