تعیین نوع کارتن بسته بندی و جعبه مناسب محصول

, , , ,
تعیین نوع کارتن بسته بندی و جعبه مناسب محصول

تعیین نوع کارتن بسته بندی و جعبه مناسب محصول : صنایع کارتن سازی، چاپ و بسته بندی آوین پک با سال ها تجربه در زمینه تولید انواع کارتن های بسته بندی داخلی و صادراتی برای محصولات مختلف، آماده ارائه ی خدماتی کامل و در برگیرنده ی تمامی مراحل قبول سفارشات و تولید و ارسال می باشد.کارتن بسته بندی کالاها و محصولات مختلف، شامل اندازه های متفاوت و مدل های مختلف می باشند، کارشناسان آوین پک با توجه به نوع محصول، می توانند راهنمایی کامل را در خصوص مدل جعبه برای شما داشته باشند.

ar-flag

en-flag

مدل های مختلف کارتن بسته بندی:

همان طور که گفته شد مدل کارتن بسته بندی با توجه به نوع محصول انتخاب می شود.

کارتن چهاردرب

کارتن بسته بندی چهاردرب همان طور که از اسمش پیداست از سمت بالای جعبه چهار درب دارد که اصطلاحا به آن کارتن مادر نیز می گویند. کارتن بسته بندی چهاردرب برای بسته بندی محصولات بزرگ و سنگین مناسب می باشد و همان طور که از اسمش می توان فهمید که به عنوان کارتن مادر که جعبه های کوچک را در دل خود جای می دهد و حمل کارتن ها را تا درب فروشگاه ها راحت تر می کند.

تعیین نوع کارتن بسته بندی و جعبه مناسب محصول

جعبه کیبوردی

جعبه های کیبوردی نوعی از جعبه است که درب متصل به خود جعبه می باشد و نیازی به چسب و منگنه ندارد، معمولا این مدل از جعبه برای بسته بندی ساعت، قطعات الکتریکی و الکترونیکی، کفش و… مناسب می باشد.

تعیین نوع کارتن بسته بندی و جعبه مناسب محصول

جعبه کشویی

جعبه کشویی شامل یک غلاف و یک کشو می باشد که با مقوا تولید می شود و برای محصولات صادراتی مانند خرما بسیار مناسب و شکیل است.

تعیین نوع کارتن بسته بندی و جعبه مناسب محصول

کارتن بسته بندی تلسکوپی (زیره و رویه)

کارتن تلسکوپی که شامل زیره و رویه می باشد در ابعاد کوچک برای مثال جعبه های ۸۰۰ گرمی خرما و در ابعاد بزرگ برای بسته بندی فله خرما استفاده می شود.

تعیین نوع کارتن بسته بندی و جعبه مناسب محصول

جعبه درب دارویی

جعبه های درب دارویی معمولا برای محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده می شود و محصولاتی همچون لامپ و لوازم شکستنی نیز با درب دارویی و ته قفلی کارتنی مناسب از نظر قیمتی می باشد.

تعیین نوع کارتن بسته بندی و جعبه مناسب محصول

کارتن دسته دار

کارتن بسته بندی دسته دار جهت حمل آسان از فروشگاه تا مقصد و زیبایی بیشتر بسته بندی می باشد که برای بسته بندی خشکبار بسیار عالی است.

تعیین نوع کارتن بسته بندی و جعبه مناسب محصول

کارتن بسته بندی میوه صادراتی

میوه های صادراتی به دلیل اینکه حمل آن ها تا کشور مقصد در کانتینرهای یخچال دار انجام می شود می بایست در کارتن های بسته بندی مقاوم به رطوبت قرار بگیرند از همین رو هم ابعاد استاندارد کف پالت کانتینر و ترکیب ورق اهمیت بسیاری دارد.

تعیین نوع کارتن بسته بندی و جعبه مناسب محصول

تعیین ترکیب ورق

کارتن های بسته بندی معمولا به صورت سه لایه و پنج لایه می باشند. مقاومت کارتن را ترکیب ورق های آن تعیین می کند. در خصوص تعیین این ترکیب کارشناسان آوین پک راهنمایی کامل را می توانند برای شما داشته باشند برای همین امر می بایست نوع محصول و وزن آن را و اینکه محصول صادراتی است یا برای بازار داخلی می خواهد استفاده شود تعیین می کند.

کارتن بسته بندی لمینتی:

حتما کارتن هایی با چاپ های زیبا در رنگ مختلف دیده اید، چاپ چهار رنگ روی کارتن همان لمینت است. برای لمینت در ابتدا چاپ روی مقوا زده می شود و بعد مقوا با دستگاه های مخصوص روی کارتن قرار می گیرد.

جعبه مقوایی

مقوا نیز یکی از بسته بندی های شیک و سبک برای محصولاتی همچون شکلات است. جعبه های مقوایی همان طور که از اسمش مشخص است با مقوا تولید می شود.

انواع مقوا

مقوای مختلف پشت طوسی، گلاسه، ایندربورد و کرافت که در مارک های بسیار منتوع با گرماژهای متفاوت در بازار موجود می باشند که باز هم با توجه به محصول و به صرفه بودن در تولید و نوع رنگ و چاپ روی جعبه انتخاب می شود.

نوع چاپ

چاپ در سه نوع سیلک، فلکسو و افست می باشد که چاپ سیلک و فلکسو مستقیم چاپ بر روی خود کارتن می باشد و چاپ افست یا همان چاپ چهار رنگ چاپ بر روی مقوا است که برای جعبه های مقوایی و کارتن های لمینتی استفاده می شود.

برای تولید کارتن یا جعبه مقوایی نیاز به اندازه طول عرض ارتفاع داریم و بسیاری از مشتریان به خاطر اینکه تازه محصول یا کالایی را تولید کرده و نیاز به بسته بندی جهت عرضه به بازار را دارند و نمی دانند چه نوع جعبه یا کارتنی مناسب بسته بندی محصولشان است  و یا بعضی دیگر قبلا محصولشان را به نوعی دیگر بسته بندی و عرضه میکردند و حالا میخواهند کالا یا محصول خود را به صورت جعبه یا کارتن عرضه کنند در نتیجه هیچکدام ابعاد دقیقی  از کارتن یا جعبه بسته بندی خود ندارند و ما در اینجا با ذکر نکاتی به آنها دسته از اشخاص کمک میکنیم :

نکات مهم بسته بندی:

 • کالا یا محصول بسته به فروش داخلی یا خارجی و با توجه به برند یا برند نبودن محصول و میزان مصرف کالا، اندازه و نوع بسته بندی تعیین میشود.
 • اگر بسته بندی برای خرده فروشی یا فروشگاهی است با توجه به قیمت محصول و توان خرید مصرف کننده باید محاسبه شود که یک بسته از محصول در چه میزان و اندازه و وزن باید عرضه شود.
 • در صورتی که به صورت عمده (کارتن مادر)، برای تعداد بسته های کوچک خرده فروشی تولید شود باید قیمت محصول در تعداد بسته های کوچک در یک کارتن مادر توجه کرد و ببینیم توجیه و صرفه اقتصادی دارد یا نه.
 • جعبه و کارتن بسته بندی از چه نوع جنس و ترکیب ورق باید باشد که هم در عین حال از نظر ظاهر شکیل و زیبا باشد و هم از محصول در برابر صدمات احتمالی محافظت کند و بسته بندی به نوعی باشد که حمل و نقل راحت و آسانی داشته باشد.

 بیشتر بدانید: ۴ اشتباه در طراحی و تولید بسته بندی

چگونگی تعیین ابعاد

برای تعیین ابعاد اجسام می توانید به راحتی طول، عرض و ارتفاع را به راحتی اندازگیری کنید. برای محصولات مایع و یا محصولاتی مانند شکر می توانید در یک ظرف مخصوص که دم دست دارید قرار دهید و طول، عرض و تا جایی که محصول در ظرف بالا می آید را اندازگیری کنیم. از این طریق می توانیم حجم را مشخص کنیم و اندازه کارتن را به دست آوریم.

آوین پک این امتیاز را به مشتریان می دهد که یک نمونه برای تست ابعادی برای مشتریان تولید کند و بعد از تایید ابعادی قالب کار ساخته شود.

طراحی روی جعبه

طراحان آوین پک با توجه به محصول، مخاطبان آن و سلیقه و خواست مشتری طرح روی جعبه را طراحی می کنند، تا جایی که طرح از نظر مشتری عالی و بی نقص باشد، تغییرات لازم انجام می شود. بعد از تولید جعبه و کارتن بسته بندی، ارسال جعبه ها به شهرهای مختلف با باربری انجام می شود و کارتن های بسته بندی بدون آسیب دیدن به مقصد می رسند.

برای ثبت سفارشات انواع جعبه و کارتن های بسته بندی با کارشناسان آوین پک از طریق شماره های موجود در صفحه های تماس با ما، در ارتباط باشید.

کارتن سازی،جعبه سازی،جعبه مقوایی،مقوای بسته بندی،جعبه بسته بندی،کارتن بسته بندی،جعبه کارتن،بسته بندی کالا،بسته بندی محصول،طراحی و چاپ،طراحی کارتن،طراحی جعبه مقوایی

[ثبت امتیاز]
10 پاسخ
 1. انصاری
  انصاری گفته:

  سلام، ما یک شرکت دانش بنیان هستیم و در زمینه دارو و تجهیزات پزشکی فعالیت داریم
  و برای بسته بندی محصولاتمون به دنبال عقد قرار داد با شرکتی هستیم که در زمینه کارتن سازی ، جعبه سازی ، چاپ و بسته بندی فعالیت داشته باشه تا بتونه برای محصولات ما از جمله کیت تشخیص کرونا ، داروی بهبود کرونا ، ماسک ، الکل ، محلول های ضد عفونی کننده مثل ژل ضد عفونی کننده و غیره … جعبه کارتن و جعبه مقوا بسته بندی در کمترین زمان ممکن بتونه تولید کنه
  در صورت تمایل لطفا با همین ایمیل با ما در ارتباط باشید.
  سپاس

  پاسخ
  • مدیر
   مدیر گفته:

   درود
   ابتدا به شما و همکارانتون و تمام کسانی که در حوضه قطع شیوع زنجیره کرونا مشارکت دارند خصوصا کادر درمانی کشور، خدا قوت و خسته نباشید میگم.
   در این شرایط بحرانی مدیریت مجموعه کارتن سازی آوین پک تصمیم گرفته بسته بندی محصولات تمام کسانی که به هر نحوی در این زمینه فعالیت دارند را در کمترین زمان ممکن و مناسب ترین قیمت با حداقل سود شروع به تولید نمایید.
   کارشناسان ما با شما در ارتباط خواهند بود لطفا منتظر باشید.

   پاسخ
 2. پوریا رسولی
  پوریا رسولی گفته:

  سلام
  من تو کشور ایتالیا و آمریکا و اسپانیا شرکت های تولید محصولات غذایی دارم و سروکارم زیاد با جعبه کارتنی و جعبه مقوایی هستش چون اینجا نمیشه از جعبه های پلاستیکی استفاده کرده
  داشتم تو گوگل سرچ میزدم در خصوص جعبه سازی و کارتن سازی برای بسته بندی که با شما آشنا شدم و نمونه کاراتون رو هم دیدم
  من تو ایران دنبال جعبه بسته بندی پسته و جعبه بسته بندی زعفرون هستم اگر تمایل به همکاری هستید با من در تماس باشید.

  پاسخ
  • مدیر
   مدیر گفته:

   با سلام و درود
   یکی از چالش های بزرگ شرکت کارتن سازی و جعبه سازی آوین پک، اینکه بتونه با کیفیت ترین جعبه بسته بندی رو با کمترین قیمت تمام شده بسازه
   همکاری با شما باعث افتخار ماست.
   کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

   پاسخ
 3. امیرجانی
  امیرجانی گفته:

  سلام کارتن بسته بندی تلسکوپی برای پیراهن مردونه میخوام و یه جعبه کیبوردی برای ست کامل کمربند و کیف پول مردانه میخوام برای یه برند

  پاسخ
  • مدیر
   مدیر گفته:

   با سلام
   لطفا با در نظر گرفتن ابعاد و تیراژ کارتن بسته بندی برای هر مدلی که میخواهید جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.
   ۰۲۶۳۴۷۱۶۶۹۰

   پاسخ
 4. حسن بلبالی
  حسن بلبالی گفته:

  ساعت هاست دنباله یه کارتن بسته بندی و جعبه مناسب هستم برای کیف پول های چرم که تو بازار زیاده از اونا نمیخوام اختصاصیش رو میخوام

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *