وبلاگ

فروش رول و ورق سینگل فیس؛ به صورت عمده

فروش رول و ورق سینگل فیس

فروش رول و ورق سینگل فیس توسط شرکت های ورق سازی انجام می‌شود. انتخاب نوع رول با توجه به موارد استفاده آن انجام می‌گیرد. ورق های سینگل ترکیب های متفاوتی دارند و با توجه به جایگاه استفاده، ترکیب بندی های مناسبی برای آن در نظر گرفته می‌شود.

ترکیب ورق سینگل در یک نگاه!

در ابتدا باید گفت، تولید ورق سینگل فیس با کنگره های (فلوت) B,C,E,F امکان‌پذیر است و تمامی ورق هایی که قرار است به عنوان فلوت استفاده شوند توسط دستگاه های مخصوص به فلوت های نام برده شده تبدیل می‌شوند. نام دیگر این ورق دو لایه می‌باشد که از یک لاینر و یک فلوت تشکیل شده و به همین علت این نام را به خود اختصاص داده است.

نوع لاینرجنس ورق فلوت
کرافتبازیافتی
تست لاینربازیافتی
تاپ وایت سفیدبازیافتی
سفید ایرانیبازیافتی
بازیافتیبازیافتی
کرافتفلوتینگ
تست لاینرفلوتینگ
تاپ وایت سفیدفلوتینگ
سفید ایرانیفلوتینگ
جدول کارتن سینگل فیس

در این قسمت نکاتی درباره جدول وجود دارد که به درک بهتر از نوع ورق سینگل کمک شایانی خواهد کرد که توصیه می‌کنیم آنها را به دقت بررسی نمایید.

تمامی ترکیباتی که گفته شده را میتوان در دو نوع شیت و رول تولید کرد.

ترکیب کرافت-بازیافتی در صنعت جعبه سازی، بیشتر برای جعبه های لمینتی استفاده می‌شود با این تفاوت که برای بسته بندی های ظریف‌تر و لوکس‌تر می‌توان از ترکیب کرافت-فلوتینگ بهره گرفت.

لاینرهای سفید ایرانی یا تاپ وایت سفید را می‌توان در جعبه سازی برای مواد غذایی یا بسته بندی های دارویی استفاده نمود.

همانطور که اشاره شد ورقی که قرار است به عنوان فلوت استفاده شود، اگر سینگل e فلوت باشد در محصولات لمینتی ظریف تر بهتر است و ترکیب c فلوت برای کارتن های مادر استفاده می‌شود؛ چرا که به صرفه تر خواهد بود. همچنین ترکیب سینگل b فلوت چیزی میان c,e است؛ یعنی تولیدکنندگانی که استقامت و ظرافت پک‌ ها برایشان اهمیت دارد می‌توانند از b فلوت استفاده کنند.

کاربرهای ورق سینگل فیس

  • ورق سینگل فیس در بسته بندی   

 همان گونه که اشاره کردیم، یکی از کاربرد های اصلی این ورق در تولید و ساخت جعبه کارتن بسته بندی است که برای پک محصولاتی تا وزن دو کیلوگرم به کار می رود. 

توجه داشته باشید که در این دسته از کارتن ها حتما فرآیند لمینت روی آنها صورت می گیرد تا مقاومت و استحکام آنها افزایش یافته و هنگام حمل و نقل محصولات آسیب نبینند. در غیر این صورت در صنعت بسته بندی کارتنی کاربرد ندارد. از جمله کالاهایی که برای بسته بندی شان می‌توان از این کارتن استفاده کرد عبارت اند از:

  1. بسته بندی لوازم الکتریکی مثل لامپ، محافظ و کارتخوان
  2. پک محصولاتی هم چون ماگ و لیوان
  3. جعبه آجیل و خشکبار و غیره
رول سینگل فیس
  • رول بستر مرغداری

از آن جایی که بخش اعظمی از خوراک روزمره مردم از طیور و ماکیان تامین می شود، در نتیجه باید در حفظ و نگهداری از آنها به یک سری از موارد توجه داشته باشید. یکی از آنها، پوشش کف مرغداری‌ها است. امروزه به منظور حفاظت از آنها، به جای استفاده از پوشال و خاک اره در کف سالن که خود موجب آلودگی و مشکلات تنفسی می‌شد، از رول سینگل بهره می برند تا رطوبت و سرما موجب صدمات جبران ناپذیر به طیور نشده و از انتشار میکروب در میان آنها جلوگیری شود. این یکی از استفاده های مفید از رول سینگل است.

ترکیبی که برای رول مرغداری ها استفاده می‌شود در اکثر مواقع ترکیب بازیافتی-بازیافتی است. این رول از نظر ترکیب بندی کیفیت پایینی داشته و معمولا برای جعبه سازی و تولید بسته بندی کارتنی توصیه نمی‌شود، اما از بهترین گزینه ها برای رول بستر مرغداری نام می برند.

برای اطلاعات بیشتر درباره ویژگی های رول بستر مرغداری می‌توانید لینک زیر را مطالعه نمایید.

مرتبط بخوانید: خرید و قیمت رول کارتن مقوایی بستر مرغداری

  • ضربه گیر و جدا کننده

ورق های سینگل فیس حتی به عنوان ضربه گیری برای جلوگیری از آسیب های فیزیکی به کالاها استفاده می‌شوند. هم چنین در مواردی دیده شده است که این شیت ها را به عنوان جدا کننده درون کارتن های میوه میان میوه های صادراتی قرار داده‌اند تا در حین حمل و نقل و تکان‌های کانتینرها دچار لهیدگی نشوند.

با توجه به توضیحاتی که ارائه شد، رول های سینگل فیس تنها در صنایع بسته بندی یا مرغداری ها استفاده نمی‌شود، از این شیت ها یا رول ها می‌توان در صنایع مختلف به عنوان محافظ استفاده کرد.

آیا تمامی ورق ها همانند سینگل به صورت رول عرضه می‌شوند؟

ورق سینگل فیس به علت دارا بودن یک لاینر و یک فلوت، وزن کمی داشته و جا‌به‌جایی و حمل و نقل آن به سهولت انجام می‌گیرد. به همین علت تنها ورقی که به صورت رول عرضه می‌شود، ورق دو لایه بوده زیرا ورق های دیگر با دارا بودن لایه های بیشتر نسبت به سینگل، امکان رول شدن را ندارند. به همین دلیل ورق های دیگر به صورت شیت در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرند.

ورق (شیت) سینگل فیس

ورق های سینگل فیس که یکی از کاربردهای آن در صنعت جعبه سازی (ساخت کارتن دو لایه) می باشد، نسبت به کارایی خود بسیار مقرون به صرفه تر از سایر ورق های موجود در کارتن سازی ها هستند. از همین رو، متقاضیان زیادی در صدد تهیه آن میباشند. شیت های ورق معمولا برای بسته بندی های مختلف محصولات در کارتن سازی ها استفاده می‌شوند.

بهتر است بدانید کارتن سینگل فیس به دلیل آن که رویه آن را فلوت تشکیل می‌دهد حتما باید لمینت شود. تولید جعبه لمینتی فرآیندی است که طرح و رنگ روی پوستر مقوایی چاپ شده و توسط دستگاه های مخصوص روی شیت مدنظر چسبانده می‌شود.

بهترین و ضعیف ترین نوع ترکیب در ورق سینگل کدامند؟

 گران ترین و مرغوب ترین نوع ترکیبی که برای ورق های سینگل در نظر گرفته می شود،  ترکیب کرافت – فلوت با گرماژ  320-300 گرم می باشد که برای صادرات و بسته بندی مواد غذایی و کالاهایی با وزن بالا استفاده می‌شود. همانطور که اشاره شد، برای محصولاتی که وزن کمی دارند، از کرافت – بازیافتی بهره میگیرند.

ضعیف ترین ترکیب نیز به صورت تست لاینر-ایرانی است. این نکته را به خاطر داشته باشید که از ترکیب بازیافتی – بازیافتی به علت آن که بوی نامطبوعی دارد، زیاد در صنعت جعبه سازی استفاده نمی‌شود.

ابعاد شیت های استاندارد سینگل فیس به سانتی متر

ابعاد شیت استاندارد ورق سینگل
80*60
90*60
80*70
90*70
100*70
120*70
100*80
120*80
120*100

عرض ورق های سینگل

ورق سینگل فیس در گسترده عرضی 50 تا 190 در صنایع کارتن سازی تولید و عرضه می‌شود که پر استفاده ترین عرض هایی که این ورق برش می‌خورد، 70 تا 50 می باشد.

چه زمانی از رول به جای شیت در بسته بندی استفاده میشود؟

خرید رول سینگل فیس

قدم نخست برای انتخاب و بهره مندی از یک ورق مقوایی سینگل، این است که باید از ابعاد و تیراژی که مد نظرتان است، اطلاع داشته باشید تا بدانید به چه نوع از ورق سینگل نیاز دارید. اگر بخواهیم منظورمان را شفاف و واضح تر بیان کنیم، یعنی باید مشخص شود که رول یا شیت برایتان سودمند تر است که این موضوع بستگی به آن دارد، به چه منظور و برای چه کاری می خواهید از آنها بهره ببرید.

برای مثال، اگر تیراژ بالایی را سفارش داده اید و یا ابعاد کالا یا محصولتان غیر استاندارد میباشد، منطقی است برای جلوگیری از دور ریز و کاهش هزینه ها از رول استفاده کنید؛ در غیر این صورت شیت بهترین گزینه است.

قیمت ورق سینگل فیس

همانند دیگر ورق هایی که در صنعت کارتن سازی کارایی دارد، ورق سینگل تعرفه ثابت و مشخصی ندارد و هزینه آن با توجه به فاکتورهایی نظیر ترکیب ورق، فلوت و وزن کل آن تعیین می‌گردد. 

نکته مهم: ورق های سینگل به صورت کیلویی به کمک باسکول وزن شده و سپس به فروش می رسند.

سخن پایانی

چه کسی می توانست تصور کند که شیت و رول دولایه بتواند تا این حد کارایی متنوعی در موارد مختلفی داشته باشد. امیدواریم خواندن این مقاله، منجر به آگاهی شما در مورد ورق های سینگل فیس شده باشد.

در صورت داشتن هر گونه سوال در خصوص ورق سینگل که در این مقاله به آن اشاره نشده است، می‌توانید با کارشناسان ورق سازی آوین پک آن را در میان بگذارید و همچنین در صورت خرید برای اطمینان بیشتر، از متخصصین این حوزه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *