وبلاگ

کارتن و جعبه بسته بندی مواد غذایی

بسته بندی مواد غذایی

با بالا بودن نیاز به مواد غذایی در جوامع امروزی، تولیدات بسته بندی نیز رو به افزایش است. داشتن بسته بندی مواد غذایی امری است که به هیچ عنوان نمی توان آن را نادیده گرفت. بسته بندی در زیبا جلوه دادن محصول شما مهم است اما در حوزه مواد غذایی در کنار داشتن زیبایی، بهداشت آن است که در درجه اول قرار می گیرد.

ar-flag

en-flag

چرا بسته بندی؟

بسته بندی چهره کالای شما را مشخص می کند زیرا خریدار از طریق پک کالا قدرت این را پیدا می کند تا کالا را شناسایی کند و هم چنین پیام تولید کننده مواد غذایی را به مشتری می رساند که این پیام ها مانند: قیمت کالا، وزن آن، مواد تشکیل دهنده کالا و غیره را شامل می شود.

بیشتر بدانید: محاسبه آنلاین قیمت جعبه و کارتن بسته بندی در کمتر از ۲ دقیقه

شرکت بسته بندی

امروزه با افزایش جمعیت در نتیجه تولیدات انبوه در زمینه مواد غذایی، کسب و کار صنایع و کارخانجات چاپ و بسته بندی رونق بیشتری گرفته اند که در پی برطرف کردن نیازهای جوامع های مختلف تاسیس شده اند.این نوع کارنخانه جات در تولیدات بسته بندی فعالیت می کنند، هر شرکتی که بخواهد برند شود و بخش اعظمی از محصولات خود را صادر کند می بایست در این زمینه قوی عمل کند. حال، یا ذکر موارد فوق به این درک می رسیم که تولید کننده ای که دارای شرکت بسته بندی است برای بهتر شدن چه کارهایی را باید انجام دهد.

مزایای بسته بندی موادغذایی

نگهداری آسان و طولانی تر: در نظر بگیرید ماده غذایی را خریداری کرده اید که به صورت فله نگهداری شده، این محصول در مقایسه با کالای پک شده از قابلیت کمتری برخوردار است زیرا باز بودن ماده غذایی روند فاسد شدن را تسریع می کند. حمل و نقل آسان: پک بسته بندی این امتیاز را به کلا می دهد که شخصی که در حال استفاده کردن از کالا است آنرا به راحتی با خود در هرجایی که می خواهد حمل کند. مانند پک های مواد غذایی مسافرتی که در هواپیماها به چشم می خورد.

بیشتر بدانید: نمونه جعبه و کارتن های بسته بندی انواع محصولات

افزایش ایمنی و بهداشت محصولات: وقتی در فروشگاه ها و بازارچه ها به دنبال خرید ماده غذایی مورد نظر هستید، توجهتان به بهداشتی ترین بسته بندی جلب می شود زیرا سالم بودن، ارزش غذایی آن را تعیین می کند. دور بودن از گرد و غبار موجود در هوا، پک بودن کامل ماده غذایی، جلوگیری از فاسد شدن محصول و هم چنین از مسمومیت بعد از آن همگی بستگی به بسته بندی خوب آن دارد.

نمونه های بسته بندی موادغذایی

بسته بندی مواد غذایی

انواع بسته بندی مواد غذایی

در بازارهای موجود انواع مختلفی از جمله بسته بندی های شیشه ای ، فلزی، کارتنی و مقوایی و غیره به چشم می خورد.

همه ما می دانیم که در با در نظر گرفتن شرایط کره زمین تولید و ایجاد پلاستیک نوعی آسیب به خود محسوب می شود، این فرهنگ سازی در مصرف کارتن و مقوا در برابر پلاستیک را می توان از اینجا شروع کرد که پک محصولاتمان اغلب از جنس کارتن و مقوا باشد. که این  امر در کشورهای توسعه یافته دیگر سالهاست که در حال اجرا است و گروه بی شماری از مردم از آن استقبال کرده و خواهند کرد.

بیشتر بدانید: رازهای بسته بندی و بررسی ۱۰ نمونه موفق

طرح بسته بندی موادغذایی

خوراک یکی از اصلی ترین نیازهای بشر است که هیچ جایگزینی برای آن وجود ندارد و نمی توان آن را حذف کرد. فرض کنید در فروشگاهی در پی ماده غذایی هستید که نمونه های متنوعی از آن را در قفسه ها می بینید. اولین چیزی که باعث می شود یک کالا را انتخاب کرده و دست بلند کنید و آن را در سبد خرید خود بگذارید، طرحی است که حس خوشایندی را به شما منتقل کرده و ناخودآگاه به سمت انتخاب آن می روید، داشتن طرح های زیبا از تصویر  ماده غذایی مورد نظر بر روی جلد و هم چنین فانتزی بودن آن نوع نگاه خریدار را نسبت به پک شما تغییر می دهد.

بیشتر بدانید: 6 رازی که طراحی بسته بندی شما را خاص می کند چیست؟

سوالات متداول

نقش بسته بندی موادغذایی در بهداشت کالا چگونه عمل میکند؟ بسته بندی کالا را از فاسد شدن،مسمومیت و هم چنین نشستن گرد وغبار بر روی آن جلوگیری می کند و بسته به نیاز کالا پک بودن آن مهم است.

بهترین نوع بسته بندی مواد غذایی کدام است؟ امروزه با در نظر گرفتن شرایط کره زمین، بهتر است از بسته بندی های کارتنی و مقوایی که اساس انها کاغذ است استفاده شود تا بتوان به نسل آینده نیز کمکی کرد.

مزایای داشتن بسته بندی موادغذایی در چیست؟ نگهداری آسان و طولانی تر و هم چنین امکان حمل و نقل کالا از مزیت های بسته بندی مواد غذایی محسوب می شود.

شرکت کارتن سازی آوین پک

صنایع چاپ و بسته بندی آوین پک در 2 دهه فعالیت خود نمونه های متعددی از بسته بندی های کارتنی و مقوایی برای انواع محصولات داخلی و صادراتی را توانسته در بالاترین کیفیت تولید نماید و از هر کدام نمونه هایی را برای نمایش عموم مردم در محیطی جمع آوری نموده است تا متقاضیان از سالن نمونه کارهای گذشته بتوانند بازدید کنند.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *