طراحی بسته بندی

طراحی بسته بندی هایی که توجه مصرف کننده را به عنوان خریدار به خود جلب میکنند، یکی از بهترین راه های ذخیره زمان برای انتخاب کالای آن بسته بندی، میتواند باشد. که این امر نشان دهنده تفاوت تولیدکنندگان برای پیشی گرفتن از رقبایشان در بازار است.


بطور مثال طراحی بسته بندی شیک و زیبای برند اپل را بعنوان یک نمونه عالی میتوان ذکر کرد. تجربه بازکردن جعبه یک گوشی آیفون یا یک مک بوک جدید، در مقایسه با تجربه بازکردن محصولی از کالاهای رقبا، قابل مقایسه نیست که این تفاوت، اختلاف بسته بندی‌های این شرکتها را نشان می‌دهد.

اهمیت داشتن یک بسته بندی خوب، تا حدی است که عامل موفقیت و برجسته شدن آن کالا در بازار فروش می‌شود. لذا با توسعه کارخانه ها و شرکت ها، اهمیت این موضوع هم افزایش پیدا می‌کند. دراین متن به راه هایی که بسته بندی و طراحی بسته بندی محصول شما را خاص و فراموش نشدنی می‌کند، اشاره می‌کنیم.

اهمیت استفاده از مواد مناسب برای طراحی بسته بندی چیست؟

برای طراحی بسته بندی، محصولات زیادی برای اینکار وجود دارند،که کاغذ، پلاستیک و استایروفوم (یونولیت) از ۳ محصول رایج  هستند. اکثر این محصولات گرانقیمت نیستند و در طراحی بسته بندی میتوان از این مواد  استفاده کرد. تولید و طراحی بسته‌بندی به میزان هزینه ای که صاحبان کسب برای اینکار درنظر می‌گیرند، دارد.
جایگاه محصول خودتان را همراه با قیمت، در فروشگاه تصور کنید. بعنوان مثال بسته بندی های استایروفوم میتوانند بهترین ابزار بسته بندی برای شرکتهایی که قیمتهای رقابتی دارند باشد، این در حالی است که مواد مورد نیاز تعدادی از شرکتهای تولیدکننده بسته بندی سازگاری بیشتری با محیط زیست دارند و از این لحاظ، آسیب کمتری به زمین و محیط طبیعی وارد می‌کنند.

حتماً بخوانید: بسته بندی و فروش و تاثیر آن در عرضه محصول به بازار

 

اشتباهات بسته بندی

تفاوت داشتن نوع بسته بندی بنا بر محتویات داخل آن

حساسیت محصول شما چقدر است؟ اگر محصول شما شامل نوشیدنی یا کامپیوتر شخصی باشد، طراحی بسته بندی شما باید بصورتی باشد که از شکستن، ریختن و یا حتی خط افتادگی روی محصول قبل از اینکه بدست مشتری برسد، حفاظت کند. شرکتها باید در مقابل اتفاقات ناخواسته و صدمات وارده به محصول ارسالی آگاه باشند و با استفاده از یک بسته‌بندی متناسب با استحکام کافی از محصول خود محافظت کنند.

کارآمد و مفید بودن طراحی بسته بندی

کارآمد بودن بسته بندی به شکل، اندازه و کارایی محصول بستگی دارد. شرکتها باید برای اطمینان از کیفیت کار خود، نوع محصول، جنس و سایز آن را هم در نظر بگیرند تا بتوانند یک طراحی بسته بندی خیلی خوب را برای محصول خود داشته باشند.
همانطور که جذاب بودن طراحی بسته بندی محصول مهم است، کاربرد و استفاده آسان تر از محصول در حمل و نقل و یا جاگرفتن در خانه هم اهمیت دارد.

همچنین نحوه باز کردن و خارج کردن کالا از بسته‌بندی هم مهم است. بعنوان مثال بسته بندی یک قیچی را در نظر بگیرید،که برای خارج کردن قیچی از بسته بندی اش باید یک قیچی دیگر هم داشته باشید. بنابراین نوع و ظاهر بسته بندی محصول، درامر فروش و جایگاه آن در بازار تاثیر میگذارد.

عکس-بسته‌بندی

برای ظاهر  محصول خود خلاق باشید و کپی نکنید

طرح و رنگ بسته بندی محصول خود را طوری در نظر بگیرید که درابتدا از تمام فضاهای بسته بندی خود به بهترین حالت استفاده و رنگ جذاب و مناسبی را برای ظاهر آن انتخاب کنید تا طراحی بسته بندی برای مشریان جذاب باشد و برای نوشته های روی آن، از متن‌های کاملا واضح و مشخص استفاده کنید تا درک کردنش برای مصرف کننده سخت نباشد و متوجه منظور و مفهوم آن شود. از عکس ها و تصاویر هم حتی بدون استفاده از کلمات میتوان بعنوان یک روش عالی برای توصیف محصول یا دستورالعمل آن، و درنهایت برای طراحی بسته بندی اش استفاده کرد.

بسته بندی خود را جمع وجور طراحی کنید

آیا محصول شما در قفسه آسان جا می‌شود؟ مشتریان محصولاتی را که بسته‌بندی شان فضای کمتر و مناسبتری را اشغال میکنند بیشتر ترجیح می‌دهند، در مقایسه با یک محصول بزرگ که جابجا کردن آن، شرایط استفاده را برای مصرف کننده سخت‌تر می‌کند. به عنوان مثال، تنقلات و غذاهایی که در کابینت قرار میگیرند، از دیدگاه خریدار جذابتر بنظر میرسند. به طور کلی، بسته بندی نباید زیاد فضا بگیرد و کمتر مکانی را درگیر خود کند.

در هزینه چاپ و طراحی گرافیکی کم نگذارید

هزینه کردن در چاپ و طراحی بصری بسته بندی برای بالا بردن کیفیت کار، اطمینانی است از اینکه محصول شما حرفه‌ای تر به نظر بیاید. با توجه به انواع مختلف تکنولوژی چاپ ممکن است حروفی که چاپ میشوند، جوهرهایش پخش شوند و یا جوهر بر روی کار ریخته و کیفیت کار پایین بیاید، لذا در انتخاب نوع چاپ نهایت دقت را داشته باشید.
طراحی بسته بندی یک حوزه بسیار دشوار از طراحی است و خوب و حرفه ای بودن نتیجه آن باعث افزایش فروش و رونق یافتن بازار محصول خواهد شد. وضوح چاپ، امنیت، کارآمد بودن و کیفیت و طراحی بسته بندی، نقش مهمی را در این روند و برند شدن محصول در بازار دارند .

صنایع بسته‌بندی آوین پک با سالها تجربه در زمینه تولید بسته‌بندی‌  آماده قبول سفارشات در تیراژهای متنوع با قیمت بسیار مناسب می‌باشد. برای مشاوره رایگان در این زمینه از طریق صفحه تماس با ما با کارشناسان آوین پک در ارتباط باشید.

9 پاسخ
  • سمیرا هدایت پور
   سمیرا هدایت پور گفته:

   با سلام
   لطفا برای دریافت اطلاعات کامل از کارشناسان آوین پک از طریق صفحه تماس با ما با کارشناسان ما در ارتباط باشید

   پاسخ
  • سمیرا هدایت پور
   سمیرا هدایت پور گفته:

   بله، انجام میشود
   فقط لطفا برای گرفتن اطلاعات کامل از طریق صفحه تماس با ما با کارشناسان آوین پک در ارتباط باشید

   پاسخ
  • سمیرا هدایت پور
   سمیرا هدایت پور گفته:

   بله تولید داریم.
   لطفا برای گرفتن اطلاعات کامل از طریق صفحه تماس با ما با کارشناسان آوین پک در ارتباط باشید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *