دستگاه های کارتن سازی

دستگاه تست مقاومت کارتن (BCT) – کاربرد و علل های تست کارتن

دستگاه تست مقاومت (BCT)

دستگاه تست مقاومت کارتن (BCT) برای بررسی مقاومت کارتن استفاده میگردد. جعبه های کارتنی و مقوایی که در اطرافمان به وفور می بینیم طی مراحلی و توسط دستگاه های مخصوص تولید می شوند. بسته بندی های کارتنی و مقوایی پوششی برای محافظت از محصول دربرابر آسیب های محیطی مانند نم، نور و ضربه می باشند.

دستگاه BCT چیست؟

در صنعت کارتن سازی از دستگاههای مختلفی استفاده می شود یکی از این تجهیزات،  دستگاه تست مقاومت کارتن یا همان دستگاه BCT است. این دستگاه به منظور سنجش استحکام و مقاومت کارتن در حین نگهداری در انبار می باشد زیرا کارتن ها هنگام نگهداری در انبار روی هم چیده می شوند و به همین سبب باید میزان وزنی را که یک کارتن می تواند تحمل کند بدانیم واین کار به کمک دستگاه BCT انجام می شود.

مرتبط بخوانید: ساخت دستگاه های کارتن سازی و بسته بندی؛ بومی شد

این دستگاه، فشاری عمودی بر روی کارتن تولید شده وارد می کند تا جایی که دیگر کارتن تحمل فشار وارده را نداشته و در آستانه پاره شدن قرار بگیرد، این مقدار فشارو وزن را دستگاه نشان داده و تولید کننده کارتن مقدار آن را به مشتری بسته بندی اعلام می کند تا صاحب پک بداند کارتن بسته بندی که خریداری کرده چه مقدار وزن را تحمل می کند.

مزیت استفاده از دستگاه تست مقاومت

معمولا کارتن های بسته بندی قبل از عرضه به بازار در انبار نگهداری می شوند و در این انبارها بر روی هم چیده می شوند در این مواقع گاه صاحب محصول به این نکته که کارتن بسته بندی محصولش چه مقدار وزن را تحمل می کند توجهی نمی کند و با قرار دادن بیش از حد کارتن ها بر روی هم بسته بندی ها پاره و له شده و محصول درون آنها آسیب می بیند.

دستگاه BCT با اندازه گیری میزان فشار و وزن وارده بر کارتن به ما نشان می دهد که چه مقدار جعبه را می توانیم بر روی هم بچینیم که بسته بندی و محصول درون آن آسیب نبیند و محصول تا زمان رسیدن به مقصد و دست مشتری سالم بماند.

دستگاه BCT بیشتر در چه موردی کاربرد دارد؟

برای اندازه گیری مقاومت کارتن های صادراتی استفاده از دستگاه تست مقاومت کارتن بسیار ضروری می باشد زیرا این بسته بندی های صادراتی در طول مسیر داخل انبارها نگهداری شده و آنها را بر روی هم می چینند و ممکن است بر اثر قرار دادن بیش از حد جعبه ها بر روی هم پک ها له و پاره شوند به همین جهت قبل از ارسال بسته بندی های صادراتی باید از دستگاه BCT استفاده کرد تا با بدست آوردن وزنی که کارتن ها تحمل می کنند چیدمان جعبه ها بر روی هم را کنترل کرد.

دستگاه های کارتن سازی و انواع ماشین آلات این شغل را یکجا بشناسید

برای کارتن های بسته بندی داخلی نیز بکار بردن این دستگاه لازم می باشد چه بسا گاهی محصولات داخلی نیز مدت طولانی در انبار نگهداری شده و بر روی هم قرار می گیرند پس دانستن وزنی که هر کارتن تحمل می کند مهم می باشد.

جنس کارتن بسته بندی صادراتی

برای بسته بندی های صادراتی معمولا از کارتن های 5 لایه استفاده می کنند که مقاومت و استحکام نسبتاً خوبی دارند زیرا برای تولید این پک ها از ورق های مسطح (لاینر) وکنگره ای ( فلوت) استفاده می شود که مقاومت بالایی دارند به همین دلیل مشتری بسته بندی با تصور اینکه کارتن بسته بندی که تهیه کرده مقاوم و محکم است در طی مسیر صادرات جعبه های زیادی را روی هم قرار می دهد.

در حالیکه چنین تصوری اشتباه است زیرا هر کارتن تا حدی مقاومت داشته و وزن مشخصی را تحمل می کند و بر اثر فشارو وزن بیش از حد دچار لهیدگی و پارگی می شود و این باعث شده هم بسته بندی خراب شود و هم محصول درون آن آسیب ببیند بنابراین حتما باید از دستگاه تست مقاومت کارتن برای بسته بندی های صادراتی استفاده شود.

شرکت کارتن سازی آوین پک

کارتن سازی آوین پک با سالها تجربه و فعالیت در زمینه تولید بسته بندی های صادراتی و داخلی توانسته در صدر تولیدکنندگان این محصولات قرار بگیرد و با ارائه بهترین و باکیفیت ترین جعبه های کارتنی و مقوایی نظر مشتریان را جلب کند. این شرکت با داشتن دستگاه BCT در چرخه تولید خود به مشتریان کمک زیادی در دانستن میزان مقاومت کارتن محصول می کند و با ارائه این اطلاعات به افراد تا حد زیادی اطمینان می دهد که محصولشان سالم به مقصد می رسد.

4/5 - (2 امتیاز)

2 دیدگاه در “دستگاه تست مقاومت کارتن (BCT) – کاربرد و علل های تست کارتن

  1. علی رضا نوری گفت:

    با این دستگاه کارتن سازی میشه فهمید کارتن چقدر وزن روی خودش رو می‌تونه تحمل کنه؟

    1. مدیر گفت:

      بله به سادگی امکان سنجش مقدار مقاومت کارتن وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *