وبلاگ

خرید و قیمت رول کارتن مقوایی و انواع آن

خرید و قیمت رول کارتن مقوایی و انواع آن

خرید و قیمت رول کارتن مقوایی و انواع آن در مقوا سازی و بازار امروز به عوامل متعددی بستگی دارد که یکی از این عوامل میتواند تعداد سفارش و تیراژ بالا در یک محصول باشد. در این صورت توسط کارتن سازی مدنظر، برای بسته بندی محصولات رول ورق تهیه میشود که نسبت به شیت های آن قیمت مقرون به صرفه تری دارد. در ادامه با انواع رول کارتن و قیمت آن جهت خرید آشنا خواهید شد.

چرا باید رول کارتن خریداری شود؟

سوالی که شاید ذهنتان را درگیر کرده باشد، آن است که چرا باید رول کارتن خریداری شود؟ مگر نمیتوان با شیت هایی که تولید میشوند، بسته بندی محصولات را تولید نمود؟!

خرید رول کارتن علت های گوناگونی دارد که هر یک از آنها به سیاست گذاری های شرکت کارتن سازی مدنظر برمیگردد. جواب این سوال را در ادامه مقاله خواهیم داد اما ابتدا توضیحات کوتاهی را درباره ورق رول کارتن بیان میکنیم.

رول کارتن چیست؟

به نظر شما فرق بین رول با شیت چه چیزی است؟

شیت کارتن را به ورق های برش خورده می گویند که در عرض و طول های استاندارد کات میخورند و میتوان از آنها جعبه و کارتن مدنظر را تولید نمود.

اما رول کارتن دیگر برش خورده نمیباشد و در عرض های استاندارد تولید میشود که میتواند طول های متفاوت تری داشته باشد. برای درک بهتر این مسئله به مثال زیر توجه کنید.

مرتبط بخوانید: هر آنچه که باید درباره ورق سازی بدانید!

تصور کنید عرض و طول گسترده محصول شما در شیت 100*70 قرار میگیرد. در این صورت برای بسته بندی آن از شیت های استاندارد برش خورده استفاده میکنند. اما جعبه ای در ابعاد گسترده 95*70 وجود دارد که برای تولید بسته بندی آن تنها دو راهکار موجود است:

یکی اینکه مثل سابق از شیت هایی در طول و عرض یکسان مثل 100*70 برای آن ابعاد گسترده استفاده کرد که مقدار دور ریز آن در هر شیت 5 سانتی متر است که خود در تیراژ بالا عدد بسیار زیادی میشود و روی قیمت تمام شده جعبه نیز تاثیر میگذارد.

دومین راه حل، خرید رول کارتنی است. به شرط آن که تیراژ بالای 5000 عدد باشد. زمانی که ابعاد گسترده یک جعبه چیزی غیر از شیت های متداول بازار باشد در صورت تعداد سفارشات بالا، حتما برای آن رول تهیه میشود چرا که تهیه رول میتواند بسیار به نفع تولیدکننده باشد؛ به این دلیل که همان 5 سانتی متری که در شیت باعث دور ریز میشود دیگر در رول کارتن اتفاق نمی افتد.

آیا تمامی انواع کارتن به شکل رول شده وجود دارند؟

همانطور که میدانید کارتن در انواع دولایه (سینگل فیس)، سه لایه، پنج لایه و هفت لایه وجود دارند که با توجه به ابعاد و وزن محصولات برای آنان میتوان بسته بندی مناسبی را با توجه به انواع کارتن تولید نمود. اما سوالی که پیش می آید آن است که آیا رول کارتن سه لایه وجود دارد؟

در جواب این سوال باید گفت خیر. در خصوص کارتن برخلاف مقوا تنها نوعی که میتوان آن را به صورت رولی تهیه کرد سینگل می باشد یعنی فقط کارتن سینگل فیس در انواع رولی موجود میباشد. حالا علت آن که رول کارتن سه لایه و غیره تولید نمی گردد را در ادامه بیان میکنیم.

ورق های کارتن سه لایه، چهار لایه و پنج لایه ترکیب بندی خاص خودشان را دارند، یعنی برای تولید کارتن سه لایه لازم است که سه لایه ورق روی یکدیگر بچسبند تا یک ورق سه لایه تشکیل شود. برای سایر ورق های کارتنی در انواع مختلف نیز همینطور است، با توجه به اینکه لایه های کارتنی از فلوت و لاینر تشکیل شده اند، زمانی که روی یک دیگر چسبانده میشوند و به صورت شیتی در اختیار کارتن سازی قرار می گیرند آسیبی به ورق کارتن وارد نشده و سالم، آماده تبدیل شدن به جعبه مدنظر می باشد.

مرتبط بخوانید: خرید و قیمت رول کارتن مقوایی بستر مرغداری

منظور از آسیب آن است، زمانی که قرار است ورق های سه لایه رول شوند، لایه های متعدد فلوت و لاینر در هنگام رول شدن به اصطلاح می شکنند و ترک میخورند به گونه ای مقاومت خود را از دست داده و دیگر مناسب برای تولید یک کارتن بسته بندی سه لایه نمی باشند.

اگر بخواهیم خیلی ساده و روان تر توضیح دهیم، زمانی میتوان ورق را رول کرد که ضخامت و تعداد لایه های آن در حداقل ترین حالت ممکن باشد. به نظر شما رول کردن یک لایه کاغذ کار آسانی است یا زمانی که چندین لایه کاغذ روی هم قرار گرفته باشند؟

خب مسلما رول یک لایه، کار راحت تر و امکان پذیری است به همین دلیل رول کردن مقواها که از یک لایه ورق تشکیل شده اند و ورق سینگل فیس که کمترین ضخامت و لایه های ممکن را دارد، آسان ترین شکل تهیه رول می باشد.

قیمت ورق و رول های مقوا و کارتن

در خصوص قیمت با توجه به نوسانات بازار نمیتوان آنرا به صورت دقیق بیان کرد. تنها راه آن میتواند از طریق تماس های تلفنی باشد که در این صورت کارشناسان مربوطه میتوانند برایتان استعلام لحظه ای قیمت را انجام دهند.

برای خرید و قیمت رول کارتن مقوایی و انواع آن را میتوانید از طریق استعلام قیمت به روز از طریق کارتن سازی ها مطلع شوید. در نظر داشته باشید قیمت رول کارتن با شیت های آن متفاوت می باشد زیرا همانطور که گفته شد، شیت ها در انواع دو لایه، سه لایه، چهار لایه و… تولید می شوند اما رول آن فقط به شکل سینگل فیس موجود میباشد.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *