خبر

3 راهکار خرید بسته بندی ارزان با حفظ کیفیت

بسته بندی های باکیفیت

3 راهکار خرید بسته بندی ارزان با حفظ کیفیت، عنوانی است که میخواهیم به طور واضح در این مقاله به آن اشاره کنیم. این موضوع یعنی کاهشی شدن قیمت و هزینه بدون تغییر در کیفیت یکی از چالش برانگیز ترین مسائلی است که تولیدکنندگان محصولات مختلف به دنبال آن هستند.

آیا کاهش هزینه ها همیشه با عدم کیفیت همراه است؟!

3 راهکار خرید بسته بندی ارزان با حفظ کیفیت در این مقاله به شما کمک میکند تا با در نظر گرفتن کیفیت و مرغبیت بسته بندی در هزینه های خود نیز صرفه جویی کنید. در تمامی کسب و کارها اکثر تولیدکنندگان به دنبال کم کردن و کاهش دادن هزینه های خود میباشند. حال این هزینه ها میتواند در قسمت هایی مثل خرید مواد اولیه، طراحی و چاپ بسته بندی و کم کردن نیروهای انسانی و سایر موارد دیگر باشد.

انواع نمونه جعبه و کارتن بسته بندی

برخی موارد نام برده شده از واجبات یک کسب و کار میباشند و به هیچ عنوان نمیتوان آنها را نادیده گرفت. مثلا صادرکننده زعفران را در نظر بگیرید، اگر او در متریال و چاپ و طراحی بسته بندی هایش صرفه جویی کند یا به قولی کم کاری کند، آسیب جدی به برند و نام تجاری اش وارد می شود که با هیچ چیز دیگری جایگزین نخواهد شد. نیاز است که برای این محصول یک جعبه بسته بندی زعفران مناسب در نظر بگیرید تا در فروش آن اثر گذار باشد.

پس مادامی که به فکر کاهش دادن هزینه های کسب و کار خود هستید، بیشتر فکر کنید و تصمیم درستی بگیرید. اینطور نباشد که صرفا جهت کم کردن هزینه ها با بی کیفیت کردن بسته بندی های خود به قول معروف از چاله در چاه بیفتید.

یک تولید کننده معقول و با تجربه اگر بداند محصولاتش چه ویژگی هایی دارند و ممکن است در حین جا به جایی و حمل و نقل چه خطراتی آنها را تهدید کند، هیچگاه هزینه های بخش های اساسی را کاهش نمی دهد و کیفیت کالاهای خود را قربانی صرفه جویی در هزینه ها نمی کند.

متاسفانه در اکثر موارد زمانی که سخن از کم شدن هزینه ها به میان می آید، اینگونه فکر می شود که کیفیت هم باید دستخوش تغییرات شود. یعنی اگر کاهش هزینه داشته باشید حتما بی کیفیت ترین پک ها را برای بسته بندی های خود انتخاب کرده اید.

باید بگوییم خیر. این تفکر تا حد زیادی اشتباه است. یکسری از ترفندها و راهکارهایی وجود دارند که میتوانید با داشتن کیفیت خوب برای محصولاتتان، بسته بندی های زیبا با قیمت مناسب نیز داشته باشید.

انتخاب درست پک مناسب با محصول

چه عواملی در انتخاب یک بسته بندی مناسب ضروری است؟! موضوع انتخاب درست اندکی گسترده است که در این قسمت به طور مفصل برایتان توضیح خواهیم داد. اولا انتخاب درست شامل نوع بسته بندی، جنس آن، مدل و ابعاد و سایز مناسب میباشد.

زمانی که میخواهید برای محصولاتتان یک بسته بندی مناسب سفارش دهید به چه عواملی فکر می کنید؟ فرض کنید کالایی که می خواهید برای آن بسته بندی مناسب تهیه کنید در دسته لوازم الکتریکی و الکترونیکی جای میگیرد. برای کالاهایی که در حوزه لوازم دیجیتال هستند اولین چیز حفاظت مناسب از آن است پس جنس ورق مصرفی با توجه به وزن محصول لازمه انتخاب صحیح است.

به نظرتان کار عاقلانه ای است که برای وسیله با وزن تا نیم کیلو از کارتنی استفاده شود که میانگین گنجایش محصول در حد 5 کیلو را دارد؟ یا چرا باید زمانی که جعبه ای به ابعاد 100*100 میلی متر فیت محصولتان است جعبه مقوایی 500*500 میلی متر تولید شود؟

اینان عواملی هستند که شاید یک تولید کننده هیچ وقت به آن فکر نکند ولی با اندکی تامل+منطق موضوع کاملا آشکار خواهد شد که تا الان چقدر به قول معروف الکی هزینه کرده اید! دقت و توجه در انتخاب درست جعبه با اندازه دقیق و مناسب به شما کمک میکند تا به میزان قابل توجهی در هزینه های بسته بندی تان صرفه جویی کنید.

البته توجه داشته باشید زمانی که ابعاد محصول شما کوچک بوده اما وزن آن سنگین است شامل ارزش افزوده میباشد. در این شرایط از طرف کارتن سازی، جعبه یا کارتنی بهتان پیشنهاد میشود که جنس ورق محکم تری داشته باشد تا در حین جا به جایی از محصول محافظت لازم را به جا آورده باشد.

ثبت تعداد سفارشات (تیراژ) بالا

یکی از بهترین راه حل هایی که می توانید آن را امتحان کنید و مطمئن باشید به هیچ عنوان ضرر نخواهید کرد، ثبت سفارش در تیراژ بالاست. با خودتان می گویید که مسلما هرچه تعداد بالاتر باشد هزینه کرد کلی نیز افزایش می یابد پس این چجور راهکاری است که از طرف یک کارشناس کارتن ساز پیشنهاد میشود؟

جواب این سوال به عوامل متعددی بستگی دارد که به طور واضح آن را توضیح می دهیم. برای درک بهتر با یک مثال شروع میکنیم. ولی قبل از آن این موضوع را میتوانید به صورت عملی با کلیک بر روی لینک زیر که یک ابزار آنلاین برای استعلام قیمت جعبه های کارتنی و مقوایی هستش تجربه کنید.

محاسبه قیمت جعبه و کارتن بسته بندی

شما تولیدکننده محصولی هستید که هر ماه سهم انبوهی از آن را به کشورهای دیگر یا بازار داخل عرضه می کنید و برای محصولات خود نیازمند یک بسته بندی مناسب می باشید. برای سفارش اولیه 1000 عدد جعبه را ثبت سفارش می کنید و قصد دارید هر ماه 1000 عدد سفارش بسته بندی دهید. در این شرایط به شما پیشنهاد میشود که ثبت سفارشتان را کلی انجام دهید. یعنی اگر هر ماه هزار عدد جعبه نیاز دارید، خرید یک سال جعبه خود را یکجا یعنی 12000 ثبت سفارش کنید.

خب اولا زمانی که در تیراژ بالا سفارش انجام میگیرد دور چاپ کامل شده و هزینه چاپ کاهش می یابد که همین کم شدن قیمت در تعداد سفارشات بالا موجب صرفه جویی هزینه ها می گردد.

نکته بعدی آن است که با توجه به تعداد بالا به جای خرید شیت و ورق برای بسته بندی محصولتان، کارتن ساز با تجربه صلاح می بیند تا برایتان رول تهیه کند که قیمت کلی بسته بندی هایتان کاهشی شود.

و آخرین نکته ای که میتوان گفت این است که در صورت ثبت سفارش عمده و بیعانه دادن، برای بسته بندی های شما مواد اولیه تهیه شده و تولید آغاز میشود این بدین معناست که در طول زمان، در تولیدات بسته بندی های شما نوسانات قیمت، روی هزینه نهایی اعمال نمیگردد و شامل حاصل سفارش شما نخواهد شد.

خرید جعبه و کارتن بسته بندی به شکل عمده

می دانید که همیشه خرید های عمده شامل تخفیف های بسیار خوبی می شوند. در صنعت بسته بندی نیز این امر اعمال می گردد. پس اگر تمامی پک های خود را به یکباره سفارش دهید قیمت تمام شده ای که پرداخت می کنید ارزان تر خواهد بود. دقت داشته باشید که نباید در این مقوله دچار افراط شوید. یعنی نبایستی بیش از حد نیازتان ثبت سفارش کنید زیرا ممکن است در نگهداری و انبار کردن آنها دچار مشکل شوید و فضای مناسب برای اینکار را نداشته باشید.

بنابراین، با بررسی های دقیق و کمک گرفتن از مشاوران صنعت چاپ و بسته بندی، کارتن سازی و جعبه سازی با حفظ یک تعادل مناسب هزینه های خود را کاهش داده و در عین حال فاکتور و المان های ضروری را قربانی صرفه جویی نکنید.

نتیجه گیری

3 راهکار خرید بسته بندی ارزان با حفظ کیفیت را برایتان بازگو کردیم. بهتر است بدانید زمانی که اسم کم تر شدن هزینه ها به میان می آید همیشه موضوع عدم کیفیت یا زدن از متریال استفاده شده نیست. متاسفانه آنقدر در زمینه های مختلف شاهد اینگونه کارها بوده ایم دیگر نمیتوان با راحتی اعتماد کرد و برایمان جای سوال دارد که مگر میشود با حفظ کیفیت هزینه ها را کاهش داد.

کارتن سازی آوین پک فعال در حوزه تولید و چاپ بسته بندی های کارتنی و مقوایی توانسته است بهترین پک ها را تولید نموده و همواره حفظ رضایت مشتریان عزیز خود را جزء یکی از اهداف اصلی قرار دهد. شما میتوانید با اطمینان خاطر تولید بسته بندی های خود را به این شرکت بسپارید و در صورت هر گونه سوال و ابهامی با کارشناشان فروش (تماس با ما) ارتباط برقرار کرده و مشاوره رایگان کسب نمایید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *