خبر

بسته بندی خاص ماندگار؛ چگونه پایدار میماند؟

بسته بندی خاص ماندگار

بسته بندی خاص ماندگار چیزی نیست جز یک ایده کارشناسی شده و قرار است چند ویژگی داشته باشد زیرا وقتی مصرف کننده این ویژگی های منحصر به فرد را تجربه کند و در کنار آن حس نو بودن و خوبی را تجربه نماید این یعنی خاص بودن و رابطه مستقیم با حافظه دراز مدت انسان ایجاد خواهد نمود. در ادامه از جزییات این موضوع که اثر علمی دارد برایتان خواهیم گفت.

موضوعی که قرار است بازگو شود یک خروجی بسیار مهم دارد و آن چیزی نیست جز توسعه تولید و رونق کسب و کار، به شرط اینکه در تک تک موارد به جزییات توجه داشته باشید. قبل از شروع، جمله هایی که در زمان خرید یا صحبت در خصوص کالایی توسط مصرف کننده یا فروشنده خلق میشود عبارتند از: دیگه به درد نمیخوره، بدک نیست، بهتر شده، لعنتی هر سری بهتر از قبلیشه و از این قبیل جملات.

این باز نشر های کلامی عاقبت خوب و بدی را برای نام های تجاری مد نظر رقم خواهند زد که تنها از رضایمندی پدید می آید. اگر گسترش برند براتون با اهمیت هستش بریم سراغ اصل موضوع.

علم بینایی بسته بندی

در علم بینایی ثابت شده زمانی که انسان تصویری از یک شی را میبیند در یک صدم ثانیه سیگنال هایی در آن خصوص به مغز ارسال میشود و اگر تفاوتی با تصاویر قبلی هم نوع هایی که قبلا دیده شده و در حافظه وجود داشته باشد بلافاصله توجه خواستی از مغز برای اعضای بدن ارسال میشود خصوصا به چشم ها.

حال تصور کنید تصویر، یک عکس بسته بندیست و یا در فروشگاه دیدن پک کالایی با بسته بندی خاص است که نظر شما را جلب کرده. تصویر با سرعت نور از طریق چشم ها به مغز ارسال میشود و شروع به مقایسه با داده های دیگر و در نهایت نتیجه برگشت داده میشه که جواب یا آشنا بودن تصویر است یا ناآشنا بودن آن، گاهی هم با اطلاعات روی بسته بندی کالا شناخته میشود ولی بسته بندی همچنان ناآشنا به نظر خواهد رسید.

گاهی، هم کالا و بسته بندی هر دو ناآشنا هستند و گاهی هر دو آشنا، این دو موضوع (آشنا و ناآشنا بودن) هر کدام میتواند شامل نتیجه های خوب و گاها بد هم باشد. در ادامه ابتدا میپردازیم به بسته بندی آشنا.

مرتبط بخوانید: بسته بندی کارتنی و مقوایی انواع محصولات بازار داخلی و صادراتی

بسته بندی آشنا

همان طور که در بالا گفته شد اگر نتیجه پاسخ مغز در برگشت آشنا باشد سریع خاطرات مرور میشود تجربه ها و احساسات تداعی شده اگر تجربیات خوبی نهفته باشد این یاد آوری باعث میشود ناخداگاه چشم ها زمان زیادی را برای نگاه کردن به تصویر را سپری کنند با این کار تصویر و تمام حسهای خوب به اصطلاح در داده های مغز به روزرسانی شده و در صدر دادهها تازه قرار میگیرد و نتیجه میشود خرید و یا افزایش سطح ماندگاری در ذهن.

اگر تجربیات خوبی نهفته نباشد حس های بدی که تجربه شده اند دوباره تکرار و بروزرسانی انجام میشود و تمام اتفاقات بد تداعی میگردد که نتیجه آن میشود عدم خرید و فاصله گرفتن از کالا و در نهایت نتیجه میشود آپدیت خاطرات بد و قرار گیری در ابتدای سطر داده های نو، یعنی پر رنگ شدن بدی ها در بیننده.

برای موفق شدن در خلق تجربیات خوب نزد خریداران و فروشندگان، لازم است موضوع کیفیت کالا، نوع بسته بندی و خدمات پس از فروش پایدار، مدام مورد بررسی قرار گیرد تا رشد کیفی آن ارتقاع داده شود.

بسته بندی ناآشنا

دقیقا برعکس رویداد آشنا در ناآشنا اتفاق می افتد با این تفاوت که تجربیات و داده های قبلی وجود نداد و مغز سیگنالی به اعضای بدن در جواب ارسال می نماید مبنی بر اینکه تصویر فوق تا به حال دیده نشده است.

در این حالت اگر بسته بندی بتواند کالا درون خود را به خوبی با چاپ و طرح روی پک نمایش دهد و بیننده احساس نیاز آن را قبلا یا بالفعل داشته باشد سریع نزدیک بسته بندی شده و به آن می نگرد و شاید هم آن را در دست بگیرد. تا اینجا طرح چاپی و یا مدل بسته بندی کار خود را به درستی انجام داده و نوبت توضیحات روی بسته بندیست تا مشتری بیننده را تبدیل به خریدار نماید. توضیحات میتواند از معرفی شرکت، ترکیبات، شماره پروانه ها، شیوه استفاده، تاریخ تولید عرضه و قیمت مصرف کننده باشد.

نتیجه بسته بندی خاص ماندگار

پیش تر، از بسته بندی آشنا و ناآشنا برایتان سخن گفتیم اگر کمی با دقت به موضوع بنگرید خواهید فهمید در دو حالت هم میتوان مخاطب و بیننده را به مشتری تبدیل نمود. امیدواریم با بهره گرفتن از این موضوع کسب و کارتان را پر رونق تر کنید.

اینجا شرکت چاپ و بسته بندی آوین پک است که در اتاق فکر آن برای مدل و طرح های تولید جعبه و کارتن های بسته بندی خاص که ماندگار بمانند فکر میشود. اگر به دنبال مشاوره برای انتخاب یک بسته بندی شیک و لاکچری هستید باعث افتخار است تا با شما هم سخن شویم.

لطفا از صفحه تماس با ما اقدام کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

2 دیدگاه در “بسته بندی خاص ماندگار؛ چگونه پایدار میماند؟

  1. سید حسن گفت:

    سلام، ببخشید اولش که داشتم نوشته تون رو می‌خوندم فکر کردم چه حرف بی خودی دارید میزنید وقتی تموم شد و کمی بیشتر فکر کردم دیدم چقدر می‌تونه کمک کننده باشه تو کسب و کار.

    1. مدیر گفت:

      سلام سید‌حسن عزیز، ممنون که وقت با ارزشت رو صرف مطالعه این نوشته قرار دادی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *