کارتن بسته بندی زغال

کلمه زغال از آن دست کلمه هایی می‌باشد که در بین عموم مردم به صورت دو املایی نوشته می‌شود. در لغت نامه ی دهخدا هر دو شکل املایی آمده اما در فرهنگ معین مطرح شده که هیچ کلمه ی فارسی نباید با حرف (ذال) آغاز شود و نگارش به صورت ذغال را نادرست دانسته است.

کارتن زغال

اما در هر صورت با استناد به لغت نامه دهخدا و فرهنگ عمومی، برخی از تولید کنندگان مایل هستند از املای ذغال در نوشتار خود استفاده کنند. در تولید کارتن بسته بندی زغال یا ذغال چاپ و فونت و نوع املای کلمه با توجه به سلیقه سفارش دهنده انتخاب می شود اما جهت سهولت در ارائه مطلب و بکار گیری هر دو منبع ذکر شده در این مقاله از عبارت املایی زغال استفاده می شود.

بسته بندی محصولات مختلف با استفاده از کارتن بسته بندی و جعبه مقوایی اهداف خاصی را به دنبال دارد برای مثال محافظت فیزیکی از محصول در برابر فشار، ضربه، کنترل دما، رطوبت و بسیاری دیگر از شرایط مربوط به نگهداری و سهولت در جابجایی و حمل کالا. اما یکی از مهمترین دلایل بسته بندی محصول می تواند توجه به امر فروش و بازاریابی محصول باشد. زیبایی، استحکام و دلچسب بودن بسته بندی کالا می تواند تاثیر مستقیم در انتخاب و خرید محصول توسط بیننده داشته باشد.

کارتن بسته بندی زغال
نمونه کارتن زغال تولید شده توسط آوین پک

کارتن زغال صادراتی

بر اساس یک اصل در بازاریابی نگاه مشتریان در هفت ثانیه اول بر روی ظاهر و بسته بندی کالاست است. شکیل بودن جعبه بر روی برند شدن یک نام تجاری نیز بسیار موثر است. بسته بندی خوب یک کالا ضامن ایمنی محصول تا رسیدن به دست مصرف کننده و گاها با توجه به نوع کالا یا محصول تا زمان استفاده ی کامل از آن است. حال یا به جهت صادرات و یا حتی جا به جایی های داخلی به منظور محافظت مستقیم از کالا باشد.

حتماً بخوانید: تاثیر بسته بندی محصول در برند سازی کسب و کار

زغال از نیم سوز کردن و اعمال فرآیندهای تخصصی بر روی چوپ، باقی مانده‌ی گیاهان، فرآوری پوسته ی خشکبار مانند پسته، فندق، گردو و بادام و یا از بازیافت مواد طبیعی دیگر تهیه می شود. پر مصرف ترین و شناخته شده ترین زغال مورد استفاده در قلیان نوع زغال فشرده است که حاصل خرد کردن و پرس قطعات چوب و پوست سخت خشکبار می باشد. این نوع که به نام زغال قالبی نیز معروف است رایج ترین انواع زغال مورد استفاده در قلیان سراها و رستوران هایی است که در آن قلیان یکی از گزینه های موجود در منو است.

استفاده از زغال مرکبات از جمله زغال لیمو، نارنج، پرتقال و سایر مرکبات نیز حجم قابل توجهی دارد. بیشترین مقدار مصرف زغال در تهیه کباب و برخی از غذاهای سنتی می باشد و نیز از قدیم برای مصرف توتون و تنباکو بکار گرفته می شده است. در مورد کیفیت زغال ویژگی هایی مانند خاموش نشدن، پرحرارت بودن، دود نکردن، نداشتن جرقه در حین سوختن و غیره می تواند کیفیت زغال را متمایز از انواع دیگر کند. اما با توجه به مباحث ذکر شده برای انتخاب و امتحان هر محصولی نیاز به بسته‌بندی با کیفیت نیز وجود دارد.

ظرفیت، طراحی و نوع چاپ کارتن بسته بندی زغال

کارتن بسته بندی زغال در ظرفیت های مختلف از جعبه های مقوایی یکصد گرمی گرفته تا کارتن یک کیلو گرمی و در ظرفیت های بالاتر به صورت کارتن ۵ کیلویی، ۸ کیلویی و ۱۰ کیلوگرمی تولید می شوند. نوع چاپ جعبه به صورت سیلک، فلکسو و یا چاپ افست برای کارتن های لمینتی زغال با توجه به مقدار هزینه در نظر گرفته شده تعیین می شود.

از نظر نوع طرح و ترکیب رنگ ها استفاده از رنگ هایی که یاد آور حرارت و آتش هستند در تولید کارتن بسته بندی زغال می تواند بسیار جذاب باشد و با توجه به نوع مصرف استفاده از تصاویر مرتبط نیز در طراحی لحاظ می گردد. حساسیت زغال به رطوبت، تولید کارتن های مقاوم در برابر رطوبت را الزامی می کند. از این نظر به نوع ترکیب مورد استفاده در کارتن مخصوص زغال باید توجه شود. بسته بندی این محصول می‌بایست قیمت مناسبی داشته باشد تا امکان ارائه محصول با قیمت مناسب به بازار فراهم گردد. معمولا به جهت کاهش قیمت از کارتن های بسته بندی سه لایه برای بسته بندی زغال استفاده می شود.

تولید زغال فشرده با توجه به استفاده از مواد با ارزشی که سال ها به عنوان ضایعات به هدر می‌رفت می تواند کمکی در جهت حفظ محیط زیست باشد. با مدیریت پسماندهای با ارزش مانند پوست گردو، پسته، فندق، بادام و … علاوه بر ایجاد ارزش افزوده می توان با بسته‌بندی‌های مناسب به چشم انداز صادرات این محصول نیز توجه کرد.

بازارهای خارجی این محصول می تواند ارز آوری بسیار خوبی برای کشور داشته باشد. کشور چین یکی از بزرگترین تولید کنندگان زغال فشرده است که امروزه حتی زغال چینی با اسامی مختلف به کشور ما نیز وارد می شود. این در حالی است که سالیانه هزاران تن از پسماند خشکبار و محصولات با ارزش با قیمتی بسیار اندک از کشور خارج شده و به صورت زغال با قیمتی چندین برابر وارد کشور می شود.

آوین پک با سالها تجربه و عرضه نمونه‌های موفق کارتن بسته بندی زغال آماده انجام سفارشات مشتریان در تیراژهای مختلف با قیمت بسیار مناسب می‌باشد.

2 پاسخ
  • مدیر
   مدیر گفته:

   با احترام
   در نظر داشته باشید نوع کارتن زغال ها بر اساس میزان حجم بسته بندی زغال تعیین میگردد و برای اینکه جعبه زغال جذاب را با کمترین هزینه برای محصول خود در نظر بگیرید با کارشناسان کارتن ساز و جعبه ساز آوین پک مشورت داشته باشید.
   در خصوص چاپ کارتن ، مجموعه کارتن سازی آوین پک با کیفیت ترین چاپ را به درخواست مشتری برای بسته بندی وی در نظر میگیرد و در خصوص طراحی بسته بندی تون واحد طراحی با هماهنگی شما طرحی را برای کالای شما طراحی خواهند نموند.
   نگران هیچی نباشید و همین حالا با ما تماس بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *