کارتن پستی

کارتن پستی یکی از هزاران مدل زیر شاخه های صنعت بسته بندی می باشد و مدتهاست در کنار انواع بسته بندی های کارتنی، استقبال بسیاری از آن شده است. بیشترین مصرف این نوع کارتن، در اداره پست ها و کسب و کارهای آنلاین بوده است و هر روزه به تعداد متقاضیان این نوع بسته بندی افزوده می شود. در ادامه این مقاله میخواهیم شما را با انواع کارتنهای پستی آشنا نماییم.

ar-flag

en-flag

کارتن پستی چیست؟

کارتن پستی در اصطلاح یک اسم ساخته شده بر اساس اندازه های ثابت و عمومی میباشد که اداره پست برای حمل و نقل بسته های پستی خود از آن استفاده می نموده که این امر باعث شده تا مدیران فروشگاه های آنلاین، به دنبال چنین ابعادی برای ارسال محصولات خود به مشتریانشان باشند و این موضوع باعث شده تا این کارتن بسته بندی را با نام کارتن پستی جستجو کرده و نام برده شود.

 بیشتر بدانید: رازهای بسته بندی و بررسی ۱۰ نمونه موفق

انواع سایز

سایز کارتنهای پستی بر اساس استفاده های متعدد آن، باعث شده تا به صورت عمومی مورد استفاده قرار گیرد. در نظر داشته باشید ابتدا باید بررسی کنید که ابعاد های عمومی با سایز محصول شما مطابقت داشته باشد در غیر اینصورت پیشنهاد می شود برای محصول خود به نسبت ابعاد(طول، عرض، ارتفاع) آن سفارش کارتن بسته بندی دهید.

زیرا اگر ابعادی از سایزهای عمومی برای محصولتان انتخاب نمایید و مناسب آن نباشد یعنی اگر کالا کوچکتر از جعبه باشد محصول داخل جعبه بازی خواهد کرد و اگر کالا بزرگتر از محصول باشد یا داخل جعبه جایی نمیگیرد و یا جای بگیرد جعبه را دفورمه و متلاشی می نماید. در دو حالت پیامدهای بسیاری می تواند بعد ها برای محصول و برند شما داشته باشد که بهتر است به آن توجه نمایید.

 • کارتن پست سایز ۱ ۱۰*۱۰*۱۵
 • کارتن پست سایز ۲ ۱۰*۱۵*۲۰
 • کارتن پست سایز ۳ ۱۵*۲۰*۲۰
 • کارتن پست سایز ۴ ۲۰*۲۰*۳۰
 • کارتن پست سایز ۵ ۲۰*۲۵*۳۵
 • کارتن پست سایز ۶ ۲۰*۲۵*۴۵
 • کارتن پست سایز ۷ ۲۵*۳۰*۴۰
 • کارت پست سایز ۸ ۳۰*۴۰*۴۵

طریقه سفارش کارتن و پاکت پست

کارخانه تولید کارتن پستی آوین پک برای مشتریان کرج و تهران پس از ثبت سفارش به صورت آنلاین و تلفنی، در نظر دارد کل سفارشات ۲۴ الی ۴۸ ساعت گذشته را طی یک بار ارسال نماید تا هزینه ارسال برای مشتری تا چند برابر برای کاهش یابد. برای مشتریان خارج از محدوده کرج و تهران از طریق ترمینال توسط باربری ها معتبر هماهنگی های لازم انجام شده تا سفارشات را با کمترین قیمت بدون آسیب به دست مشتریان برسانند.

یکی از پرکابردترین پاکت هایی که امروزه در کنار جعبه های پستی در مراکز پست نیز استفاده میگردد، پاکت های پستی میباشد که به پاکت پستی حبابدار نیز معروف است. لایه ی سلفون شده ای درون این نوع پاکت ها وجود دارد که هر محصولی که قرار باشد درون آنها قرار گیرد دچار آلودگی نشده و کاملا بهداشتی به دست مصرف کننده برسد. تولید اینگونه پاکت ها و چاپ آنها بسیار ساده میباشد به طوری که دارای یک چاپ ساده دارای اطلاعات گیرنده و فرستنده است.

پاکت پستی

خرید اینترنتی

پیشنهاد می کنیم اگر به عنوان یک مدیر کسب و کار آنلاین میخواهید محصولی خاص یا محصولات عمومی را به مشتریانتان ارائه دهید مطمئنن می خواهید نام و برند و یا لوگوی کسب و کار شما توسط مشتری شناخته و دیده شود پس در نظر داشته باشید مشتری در ابتدا کالای شما را با بسته بندی محصولتان می شناسد پس توجه نکردن به آن می تواند پیامدهای خوبی برای برند و میزان فروش شما نداشته باشد.

تاریخچه بسته پستی در ایران

تاریخچه بسته بهای پستی در ایران با چاپارخانه‌ها در دوران هخامنشی اولین کلید خود را زد. انسان ها یا با پای پیاده و یا سوار بر اسب بسته پستی خود را اگر نامه بود که هیچ اگر وسیله یا شیعی بود درون صندق یا پارچه ای زینتی قرار داده و در داخل خورجین می انداختند و در سرما، گرما، برف و باران روزها و ماه ها مسیری را می پیمودند تا بسته پستی را به مقص برسانند و در استراحتگاه های متعددی جهت ادامه مسیر نفسی تازه میکردند و این اصل کلی با اختراع ریل و پست مکانیزه بسیار فاصله دارد و در کل ایده کلی استفاده از پست به شیوه امروزی از نوآوری‌های هخامنشیان است.

بیشتر بدانید: ۴ اشتباه در طراحی و تولید بسته بندی

چاپ کارتن پست

چاپ کارتن پستی میتواند به صورت معمولی یعنی چاپ روی کارتن به صورت تک رنگ تا چهاررنگ باشد و کارتنهای لمینتی بدون محدودیت رنگ و با چاپ انواع طرح های خلاقانه بر روی کارتن و جعبه را پوشش میدهد. در معمولی ترین حالت کارتنهای پستی، چاپ تک رنگ روی کارتن انجام می شود. در نظر داشته باشید رنگ کارتنهای پستی می تواند به صورت سفید یا قهو های باشد و سپس بر روی آن چاپ انجام می شود.

کارتن پستی

بیشتر بدانید: انواع چاپ بسته بندی

قیمت کارتنهای پستی

محاسبه قیمت کارتن پستی بر اساس سفید یا قهوه ای کارتن، ۳ لایه یا ۵ لایه بودن، انتخاب نوع چاپ، مشخص نمودن ابعاد و تعداد تیراژ تولیدی، همه این موارد باعث برآورد قیمت دقیق کارتن میگردد. دیده شده در بیشتر جعبه کارتنهای پستی از ضعیف ترین ترکیبات کارتنی و بی کیفیت ترین چاپ ها استفاده شده است در صورتی متقاضی سفارش خود از این موضوع بی اطلاع است.

برای خرید کارتن، جعبه و پاکت پست ارزان پیشنهاد میشوده به صورت انبوه و عمده در تیراژ بالا ثبت سفارش نمایید تا بسته بندی با کمترین قیمت را خرید نمایید و نا گفته نباشد فروش کارتن پستی در تیراژ مختلف امکان پذیر میباشد ولی اگر در استعلام قیمت به مبلغ هر کارتن در تیراژ ۱۰۰۰ عدد و ۱۰,۰۰۰ هزار عدد دقت نمایید تفاوت مابین را احساس خواهید نمود.

خرید کارتن پستی ارزان

همان طور که در دو خط بالا به این موضوع اشاره شد موضوع دیگری که میتواند در کمتر شدن هزینه ساخت جعبه پستی کمک نماید انتخاب ترکیبات مختلف کارتن میباشد و اینکه اگر چاپ دارد از چه نوع چاپی استفاده گردد و اگر هم که چاپ ندارد میتواند در کمتر شده قیمت تمام شده تاثیر گذاشته و به حداقل برساند. امروزه در ساخت کارتن پستی از نواع ترکیبات بازیافت شده هم استفاده مینمایند زیرا شاید از دو جای مختلف استعلام قیمت نماید با یک ابعاد مشخص و جنس و چاپ یک شکل، ولی قیمت هر کدام متفاوت باشد.

کارتن پستی با چاپ سفارشی

اکثر کارتنهای پستی از نوع کارتن قهوه ای و سفید میباشند که دارای لوگوی اداره پست یا نهایتا چاپ خود آن کسب و کار میباشد همچنین داشتن نام گیرنده، فرستنده و غیره روی آن وجود دارد. تا به امروز تولیدات این نوع کارتن عملکرد خوبی داشته و برای ارسال مرسولات به دست گیرنده های کالا استفاده شده است. اما برخی تولیدکنندگان خواستار درج چاپ اختصاصی بر روی محصولاتشان هستند. در این موارد با توجه به ابعاد درخواستی از طرف تولیدکنندگان طرح و لوگوی موردنظرشان نیز چاپ میشود.

چاپ اختصاصی کارتن پستی

کارتن ارزان

اگر به دنبال کارتنهای پستی ارزان قیمت هستید بهتر است در نظر داشته باشید کوچکترین یا فیت ترین ابعادی که محصول شما را بتواند در خود جایی دهد را انتخاب و از ضعیف ترین ترکیباتی که در تولید لایه های کارتن به کار می رود استفاده و همچنین چاپ معمولی تک رنگ بر روی کارتن، برای کارتن پستی تان در نظر بگیرید و در حداقل ترین تیراژ ممکن هر شرکت تولید کننده کارتن سازی ثبت سفارش نمایید تا با کمترین هزینه تمام شده جعبه پستی محصولات خود دریافت نمایید. در غیر اینصورت اگر از انواع ترکیبات کارتن و چاپ سررشته ای نداشته باشید قیمت تمام شده کارتن مقرون به صرفه نخواهد بود.

بیشتر بدانید: محاسبه آنلاین قیمت جعبه و کارتن بسته بندی در کمتر از ۲ دقیقه

کارتن پستی بدون چاپ

خرید کارتن پستی بدون چاپ ارزان ترین جعبه بسته بندی به حساب می آید. هزینه چاپ به نسبت نوع چاپ و خدمات روی جعبه پستی محاسبه میگردد. در نظر داشته باشید چاپ روی کارتن پستی به غیر از زیبایی جعبه یک نوع تبلیغات و در دراز مدت در گسترش برندینگ کمک بسزایی خواهد داشت. کارتن ها مدل های گوناگونی دارند مثل درب دارویی، کیبوردی، زیره رویه و غیره که در جعبه های پستی بیشتر از کارتن چهار درب استفاده میشود.

سوالات متداول

انواع سایز کارتن پستی کدام است؟ این نوع کارتنها در ابعاد و سایز های تفاوتی وجود دارند که بیشترین سایز های موجد عبارتند از: سایز نیم ۵*۱۰*۱۵، سایز یک ۱۰*۱۵*۲۰، سایز دو ۱۵*۲۰*۲۵، سایز سه ۲۰*۲۵*۳۰، سایز چهار ۲۵*۳۰*۳۵، سایز پنج ۳*۳۵*۴۰، سایز شش ۳۵*۴۰*۴۵ میباشند.

بهترین نوع کارتن پستی کدوم هستش؟ انواع سایزهای متفاوتی وجود دارد که پرکاربردترین آنها در دو سایز ۱۵*۲۰*۲۵ و ۳۰*۳۵*۴۰ یعنی کارتن پستی ۲ و ۵ میباشد.

آیا برای کارتن های پستی چاپ در نظر میگیرند؟ به طور معمول اینگونه پک ها برای رساندن مرسولات به دست مصرف کنندگان استفاده میگردند که چاپ خاصی بر روی آن درج نشده و بیشتر در رنگ های قهوه ای و سفید دیده میشوند اما امکان درج چاپ نیز وجود دارد.

اگر ابعاد خاصی داشته باشیم به صورت کارتن پستی امکان داره برامون تولید کنید؟ بله، امکان تولید هر سایزی به صورت پستی وجود داره. برای کسب اطلاعات بیشتر با ۰۲۶۹۱۰۰۱۹۱۹ تماس حاصل نمایید.

گروه تولیدی چاپ آوین

آوین پک یه شرکت ثبت شده در زمینه کارتن سازی، جعبه سازی، چاپ و بسته بندی انواع محصولات برای بازار داخلی و خارجی می باشد. نام برده با تهیه مدرن ترین، سریع ترین و با کیفیت ترین دستگاه های صنعت چاپ و بسته بندی کارتنی و مقوایی، توانسته با کیفیت ترین کارتن پستی تهران، کرج را تولید نماید. برای خرید عمده کارتن و پاکت پستی اگر نیاز به مشاوره خرید دارید میتوانید با ما در ارتباط باشید.

ارتباط با ما خیلی آسونه ۱۹۱۹ ۹۱۰۰ ۰۲۶

12 پاسخ
 1. ایمان حضرتی
  ایمان حضرتی گفته:

  سلام کارتن پستی سایز ۲ و ۴ روز با چاپ ولی کارتن سفیدش رو میخوام در تیراژ ۵,۰۰۰ تا قیمت و زمان تحویلش رو لطفا بگید

  پاسخ
  • مدیر
   مدیر گفته:

   سلام بزرگوار
   زمان تحویل جعبه و کارتن پستی یک هفته کاری می باشد و در خصوص قیمت کارتن پستی هم می توانید از لینک محاسبه قیمت آنلاین کارتن استفاده کنید و هم می توانید از طریق با کارشناسان ما تماس تلفنی داشته و در صورت لزوم میتوانید حضوری تشریف بیاورید. اطلاعات تماس را از اینجا می توانید مشاهده کنید.

   پاسخ
  • مدیر
   مدیر گفته:

   سلام و درود، اگر کارتن بسته بندی ارزان بخوایید پیشنهاد میشه با کارشناسان در خصوص آشنایی با ترکیبات ورق کارتن تماس حاصل نمایید تا ارزان ترین ترکیبات در محاسبه کارتن لحاظ گردد.

   پاسخ
 2. اسکندریان
  اسکندریان گفته:

  برای خرید کارتن پستی در چند سایز مختلف میخواستم فقط باید آنلاین خرید کنم یا راه های دیگه ای هم هست چون میخوام قبل خرید کارتن رو ببینم؟

  پاسخ
 3. مهران آقاجانیان
  مهران آقاجانیان گفته:

  سلام وقت بخیر
  کارتن پستی با چاپ اختصاصی ۱۰۰۰ تا میخوام
  منتهی ۱۰۰۰ تا رو همشو به سایز نمیخوام
  توی ۲ یا ۳ سایز
  امکانش هست؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *